Ocena „Dom Smoka”: 9,3 mln widzów.

Dom Smoka” przyciągnął 9,3 miliona widzów po wyemitowaniu niedzielnego finału pierwszego sezonu, według Warner Bros. Odkrycie. Dotyczy to zarówno liniowych widzów, którzy złapali odcinek podczas jego czterech emisji HBOkanał kablowy i HBO maks. płynie przez noc.

To sprawia, że ​​odcinek 10, zatytułowany „Czarna królowa”, jest najczęściej oglądanym finałem serialu HBO od czasu poprzedniego serialu”Gra o tron” zakończył swój ósmy i ostatni sezon z 19,8 milionami widzów w 2019 roku. Jednak „House of the Dragon” nie przekroczył własnego rekordu 10,2 miliona widzów w odcinku 2.

WBD tylko dwukrotnie opublikowało całkowitą oglądalność serii prequeli „Game of Thrones”. Firma poinformowała o 9,99 milionach widzów po tym, jak serial zadebiutował swoim premierowym odcinkiem w sierpniu, co czyni go najchętniej oglądaną premierą serialu w historii HBO, zanim drugi odcinek wzrósł o 2%. WBD odmówiło podania dokładnych liczb dla odcinków 3-9, chociaż miara Nielsena dotycząca widowni telewizji kablowej, z wyłączeniem HBO Max, wykazała spadek po odcinku 3 (2,5 miliona widzów w porównaniu z 3,2 miliona w odcinku 1 i 3, 5 miliona w odcinku 2). i nadal unosił się blisko 2,5 miliona, zanim ponownie spadł z 2,4 miliona widzów w odcinku 8 i 2,2 miliona w odcinku 9.

Nie podając dokładnej liczby widzów, WBD wyłącznie to potwierdziło Różnorodność ta całkowita oglądalność, w tym telewizja kablowa i transmisja strumieniowa wzrosła o 5% w czwartym odcinku.z 3% z odcinkiem 5 i inni 3% z odcinkiem 6. (Firma odmówiła udostępnienia jakichkolwiek informacji o oglądalności odcinków 7-9).

Inne dostępne dane dotyczące wydajności „House of the Dragon” w HBO Max pochodzą z cotygodniowych rankingów transmisji strumieniowych Nielsena. Liczby te pokazują łączną wydajność programu w okresie od poniedziałku do niedzieli, a nie oddzielone odcinkami, więc pierwszy raport Nielsena wspominający „House of the Dragon” zawiera tylko kilka pierwszych godzin dostępności odcinka 1, podczas gdy raport z przyszłego tygodnia obejmuje cały tydzień oglądania odcinka 1 plus kilka godzin odcinka 2 i tak dalej. Ponadto ranking publikowany jest z miesięcznym opóźnieniem, co oznacza, że ​​najnowszy raport zawiera tylko sześć pierwszych odcinków „House of the Dragon”.

To powiedziawszy, raporty strumieniowe Nielsena dotyczące serialu HBO Max wykazały 327 milionów obejrzanych minut w pierwszym tygodniu, 741 milionów obejrzanych minut w drugim tygodniu, 781 milionów obejrzanych minut w trzecim tygodniu, 1,02 miliarda obejrzanych minut w czwartym tygodniu, 960 milionów obejrzanych minut w piątym tygodniu i 1,01 miliarda obejrzanych minut za sześć miesięcy.

Dzięki wieloletniemu fandomowi franczyzy i prawdopodobnie największej kampanii marketingowej HBO w historii, prawie 10 milionów widzów znacznie wyprzedziło „Dom smoka” przed premierą „Gry o tron” z 2011 roku, ponieważ ta ostatnia uzyskała tylko 4,2 . milion. W porównaniu z finałem pierwszego sezonu obu pokazów ponownie wygrywa „Dom smoka” – „Gra o tron” zakończyła swoją pierwszą instalację z 3,9 mln widzów.

„Dom smoka” oparty jest na powieści George’a RR Martina „Ogień i krew” z 2018 roku. Serial rozgrywa się 200 lat przed wydarzeniami z „Gry o tron” i opowiada historię rodziny Targaryenów. Martin współtworzył serial z Ryanem Condalem, współwykonawcą z reżyserem Miguelem Sapochnikiem. Martin, Condal i Sapochnik są producentami wykonawczymi wraz z Sarą Hess, Jocelyn Diaz, Vincem Gerardisem i Ronem Schmidtem.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, widząc „Dragon of Dragons” startujący z fanami „Game of Thrones” na całym świecie, a także nowi widzowie odkrywający świat Westeros po raz pierwszy” – powiedział Casey Bloys, prezes zarządu. oraz CEO HBO i HBO Max. „Gratulacje dla George’a, Ryana, Miguela i całego zespołu „House of the Dragon” za niesamowity pierwszy sezon”.

Leave a Comment