OBEJRZYJ: Joe Mazzulla, Grant Williams wyrzucony, gdy Celtics przegrywają 19-punktową przewagę nad Bulls za pierwszą porażkę w sezonie

Michael Reaves/Getty Images

W ciągu pierwszych kilku minut ich poniedziałkowego meczu z drużyną Chicago Bulls, Boston Celtics nie mógł zrobić nic złego. Wykonali osiem z pierwszych dziewięciu prób z 3-punktowego lądowania i wyskoczyli na 19-punktową przewagę; Czwarte zwycięstwo z rzędu na początku sezonu wydawało się być w drodze.

Zamiast tego Celtics upadli po gorącym starcie i pokonali 104-67 w ostatnich 41 minutach, podczas gdy Bulls osiągnęli 120-102 zwycięstwo. Celtics byli okropni po obu stronach piłki; zakończyli noc strzelając 37,4 procent z boiska, zrezygnowali z 14 zbiórek ofensywnych i pozwolili Bullsowi na rozegranie najlepszego meczu ofensywnego w sezonie.

W końcu frustracja przerodziła się, gdy Celtics stracili dwóch kluczowych członków z powodu wyrzutów pod koniec drugiej połowy: tymczasowego głównego trenera Joe Mazzullę i Granta Williamsa.

Mazzulla pierwszy poszedł pod prysznic. Pod koniec trzeciej kwarty do kosza podjechał Jaylen Brown i sfaulował, co przeraziło Nikolę Vucevic. Bigman Bulls miał demonstracyjną reakcję, ale otrzymał tylko ostrzeżenie od sędziego. Zarówno Jayson Tatum, jak i Mazzulla byli zdenerwowani, że nie dostał faulu technicznego, ponieważ Tatum zareagował podobnie kilka minut wcześniej.

Mazzulla wyraził swoje niezadowolenie sędziom i szybko został trafiony dwoma technikami i wyrzucony. Nie jest jasne, co dokładnie powiedział, ale o ile nie było to szczególnie złe, jego skargi wydawały się nie uzasadniać zwolnienia. To był dopiero czwarty mecz Mazzulli, który przejął w obozie treningowym Ime Udoku, który został zawieszony na sezon.

Z kolei Williams nie mógł narzekać na przemijanie. Po tym, jak ogłoszono przeciwko niemu blok/szarżę, zerwał się i wpadł na sędziego. Nie wydawało się to celowe, ale to nie miało znaczenia; każdy kontakt jest automatycznie usuwany.

Nie był to najlepszy mecz w historii, a Celtics powinni mieć prawo do skarg. Nie zagrali jednak na tyle dobrze, by wygrać ten mecz. Dobrą wiadomością jest to, że mają cztery dni wolnego na odpoczynek i powrót na tor przed organizacją imprezy Kawalerowie z Cleveland w piątek.