NVIDIA GeForce RTX 4090 obsługuje Genshin Impact w rozdzielczości 13K

YouTuber „Złoty recenzent” przesłał dowód wideo na NVIDIA GeForce RTX 4090 z niezwykle popularnym Genshin Impact w niesamowitej rozdzielczości 13K.

Dziesięć dni temu Golden Reviewer przesłał film pokazujący Genshin Impact działający w 7K na NVIDIA GeForce RTX 4090. Jego specyfikacje PC są wymienione poniżej:

  • Intel Gen Core i7-10700KF
  • Płyta główna Asus Prime Z490-P
  • 64 GB Corsair Vengeance LPX DDR4-3200 RAM
  • GPU MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G
  • Samsung SSD 970 EVO Plus 2 TB

Golden Reviewer przeprowadza powyższy test Genshin Impact przy 6880 x 2880 z grafiką ustawioną na najwyższą jakość. Odblokowano również limit klatek na sekundę, dzięki czemu gra może oferować ponad 60 klatek na sekundę.

Chociaż nie jest to zintegrowany test porównawczy systemu i komponentów, dostarcza informacji w całym filmie, aby pokazać jakość w tak wysokiej rozdzielczości.

Źródło obrazu: Złoty recenzent na YouTube.

Chociaż Genshin Impact jest tytułem mobilnym i PC, nie obciąża systemu, jak robią to bardziej wymagające graficznie tytuły, takie jak Cyberpunk 2077 czy gry wideo Marvel’s Spider-Man. Wczoraj pewien YouTuber opublikował zdjęcia Genshin Impact działające w niewiarygodnie wysokiej rozdzielczości ekranu na karcie graficznej NVIDIA GeForce RTX 4090.

Źródło obrazu: Złoty recenzent na YouTube.

Stwierdził, że umieścił Genshin Impact na najwyższym możliwym ustawieniu, nie niszcząc całkowicie obrazu i rozgrywki. Rozdzielczość ekranu to 13760 x 5760, nie było skalowania w oparciu o sztuczną inteligencję jak DLSS, ale jeśli gra jest w stanie zintegrować takie wsparcie, to możemy zobaczyć jeszcze lepszą wydajność przy zachowaniu jakości wizualnej.

nieprawidłowe dla codziennego użytku i wyświetlaczy komputera do gier. 34-calowy wyświetlacz Alienware z kropkami kwantowymi, z którego korzysta ten rejestrator, jest sparowany z kartą GeForce RTX 3080, a bez żadnych modyfikacji najwyższa rozdzielczość wyświetlania to 3440 x 1440 pikseli. Próbowałem zmniejszyć ekran, aby uzyskać wyższy wynik, ale najwyższy, jaki mogłem wygodnie obejść się bez doświadczenia było dwukrotnie moim maksymalnym ustawieniem (6880 x 2880px).

fglmmiuvsaa7_2m
fglmmnzvsaeq3rl

Oto zaktualizowany film, który Golden Reviewer przesłał na swoje konto YouTube, aby pokazać wyniki:

Podczas wideo wspomina, że ​​najwięcej klatek na sekundę (średnio) uzyskał przy 30 fps. W Genshin Impact umożliwia wykonanie zrzutu ekranu i zapisanie go w systemie. Golden Reviewer podaje, że megapiksele obrazu wynoszą około 80 MP, a rozmiar pliku to 86 MB. Powiększanie drobnych szczegółów, jakość, z jaką otrzymał Procesor graficzny NVIDIA GeForce RTX 4090 robi wrażenie.

Źródło obrazu: Złoty Recenzent.

Nadpróbkowanie to proces, który może dać podobne wyniki, zwłaszcza w starszych systemach, takich jak te rejestratory. Mój redaktor zachęcił mnie do samodzielnego znalezienia zasobów do przeprowadzenia podobnego testu. Kluczowe wnioski, które wyniosłem z zabawy z próbkowaniem w dół, to te kilka szczegółów:

  • Podczas tworzenia niestandardowych rozdzielczości za pomocą konfiguracji GPU NVIDIA RTX 3080 jestem natychmiast ostrzegany, że jeśli coś pójdzie nie tak z wyświetlaczem, procesorem graficznym i innymi elementami, utraciłem gwarancję i nigdy nie zobaczę innego zamiennika, dopóki sam go nie dostarczę. Tak więc jako użytkownik, który na nowo odkrył gry i pracuje w obszarze technologicznym, w którym testujemy takie rzeczy, istnieje ryzyko, i to zrozumiałe. Ale jeśli jesteś w tym nowy, zastanów się dwa razy przed downsamplingiem, ponieważ jeśli coś pójdzie nie tak, będziesz musiał kupić części zamienne do tego, co zostało zniszczone.
  • Mam dwa monitory, więc mogę ustawić jeden monitor jako podstawowy i jedyny, z którego korzystam, ale mam z tym niewielkie doświadczenie i rozważam to. Im wyższą rozdzielczość wypróbowałem powyżej 6880 x 2880, tym ekran powiększał się do tego stopnia, że ​​tylko kilka z wielu ikon pojawiło się na pulpicie. Brakowało ekranu z pytaniem, czy akceptuję nowe ustawienia, ponieważ był on gdzieś niedostępny dla mnie. Na szczęście system jest odporny na awarie; jeśli nie zaakceptujesz nowych ustawień, powrócą one do poprzednich. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest nie naciskanie „Enter/Return”, ponieważ spowoduje to natychmiastowe zaakceptowanie nowych ustawień i będziesz musiał dowiedzieć się, jak przywrócić ustawienia do ich normalnego stanu. W takim przypadku nie panikuj i zacznij naciskać losowe przyciski, gdy ekran miga lub robi się czarny, albo utkniesz, dopóki nie zorientujesz się, jak zresetować ustawienia.
  • Wreszcie wiem, że Genshin Impact nie jest najbardziej wymagającą grą dla mojego systemu, więc moje obawy związane z nadpróbkowaniem zostały zminimalizowane. Gdybym przetestował to na niektórych grach, o których wspomniałem w tym raporcie, obciążyłoby to GPU. Więc znowu, bądź ostrożny przed wypróbowaniem tego z innymi tytułami gier (jeśli zdecydujesz, że jest to coś, co chcesz zrobić z systemem PC).

Źródła wiadomości: Złoty recenzent (Twitter), Złoty recenzent (YouTube)

Produkty opisane w tym poście

Leave a Comment