Numer 3 w Tennessee napada na numer 19 w Kentucky, aby zorganizować ogromny pojedynek z numerem 1 w Georgii

No. 3 Volunteers z łatwością pokonali 19. Kentucky 44-6 w sobotni wieczór, by w tydzień po tym, jak numer 1 Georgia pokonała Florydę 42-20 w Jacksonville, drużyna wygrała 8:0.

Kentucky miał problemy z pokryciem szerokiego odbiornika Tennessee Jalina Hyatta od początku gry. Był szeroko otwarty i złapał podanie z 55 jardów na TD w pierwszym podjeździe meczu i złapał kolejnego TD bez obrońców Kentucky w pobliżu tuż przed przerwą, aby dać Volsowi prowadzenie 27-6 w przerwie.

Drugi TD Hyatta przyszedł po tym, jak Kentucky został zmuszony do puntu na 37 sekund przed końcem. Punt został prawie zablokowany i przeszedł zaledwie 19 jardów, aby ustawić Tennessee na Kentucky 35 na nieco ponad pół minuty przed końcem.

Tennessee potrzebował wtedy tylko dwóch zagrań, aby uzyskać trzypunktową przewagę w szatni. Po tym, jak Kentucky zmniejszył wczesną przewagę Tennessee na 7-6, Vols postawił na 15 i 8 zagrywek, aby zbudować to, co okazało się przewagą nie do pokonania jeszcze przed drugim wynikiem Hyatta.

Mecz był rzadkim pojedynkiem pomiędzy potencjalnym finalistą Heisman QB w Hendon Hooker z Tennessee i QB wymienionym jako potencjalny top 10 NFL draftu w Will Levis. Potencjalny finalista Heismana miał znacznie lepszą grę. Hooker rzucił za trzy TD i pobiegł po kolejny i nie odwrócił piłki.

Levis nie otrzymał zbyt wiele pomocy od swoich odbiorników i rzucił trzy przechwyty, ponieważ gra w dół Kentucky’ego nie istniała. Levis ukończył 16 z 27 podań na marne 98 jardów. Kentucky miał 205 jardów w 63 grach, podczas gdy Tennessee miał 422 jardy w 65 grach.

W tym samym czasie Georgia nie spociła się zbytnio na Florydzie. Podczas gdy Gators zdobyli osiem punktów w trzeciej kwarcie, Georgia z łatwością odpadła po tym, aby ostateczna przewaga była bardziej reprezentatywna dla przebiegu gry. Dijon Edwards i Kenny McIntosh rzucili się na dwa niszczyciele czołgów i Brock Bowers niedorzeczny chwyt TD 73 jardów na przełęczy, która została wielokrotnie odchylona.

Bulldogs prawdopodobnie utrzymają się na 1. miejscu w niedzielnym rankingu AP Top 25, a Tennessee prawdopodobnie utrzyma się na 3. miejscu po wielkim zwycięstwie nr 2. Ohio State nad Penn State. Ale nie zdziwimy się, jeśli we wtorek rankingi odwrócą się w pierwszej edycji rankingu College Football Playoff. Z wygranymi ponad trzema zespołami, które prawdopodobnie znajdą się w pierwszej 25 najlepszych CFP, Tennessee ma mocne argumenty za numerem 1 w oparciu o to, jak komisja ma tendencję do oceniania zespołów, szczególnie na początku listopada.

Czy obie drużyny mogą twierdzić, że są numerem jeden przed największym meczem na stadionie Sanford od czasu wizyty Notre Dame w 2019 roku? Dowiemy się we wtorek wieczorem.

Tennessee z łatwością pokonał Kentucky, aby przejść do 8-0 i przygotować wielki mecz z Gruzją. (Zdjęcie: Eakin Howard/Getty Images)

Leave a Comment