Nowy wyciek Apple ujawnia szok związany z wydaniem iPhone’a 15

Aktualizacja 10/24 poniżej. Ten post został pierwotnie opublikowany 22 października

Pierwsze przecieki na temat iPhone’a 15 twierdzą, że Apple zmieni swoją ofertę smartfonów kilka przyciągających uwagę zmian w projekcie. A teraz wygląda na to, że premiera nowego flagowego modelu zbiegnie się z przejściem na potencjalnie rewolucyjny materiał bazowy.

Od 2017 roku używa wyłącznie stali nierdzewnej w swoich smartfonach premium, popularnym wycieku iPhone’a X WyciekiApplePro twierdzi, że iPhone 15 Ultra (napiwkiem na zastąpić markę Pro Max) będzie miał podwozie z tytanu. Tytan jest znacznie mocniejszy i lżejszy niż stal nierdzewna, ale jest też niesamowicie drogi.

Patrząc najpierw na dobre wieści, stosunek wytrzymałości do masy tytanu jest na innym poziomie niż stal nierdzewna, zapewniając prawie taką samą wytrzymałość przy 40% jego wagi. Dlatego tytan jest powszechnie stosowany w zastosowaniach zależnych od masy, takich jak komponenty samolotów.

Ponadto tytan jest 3-4 razy mocniejszy niż stal nierdzewna przy tej samej wadze. Dałoby to Apple opcje: zmniejszyć wagę iPhone’a 15 Ultra bez utraty mocy, zachować tę samą wagę i wypuścić najpotężniejszy smartfon na świecie lub – co bardziej prawdopodobne – znaleźć równowagę między tymi dwoma.

Korzyści sprawiają, że tytan wydaje się oczywisty, ale powodem, dla którego nie jest to zakaz w smartfonach, jest cena. Cena tytanu wynosi 35-50 USD za kilogramw porównaniu do 1,50 USD za kilogram stali nierdzewnej. To ogromna różnica, więc prawdziwym szokiem jest to, że Apple wypuściło tytanowego iPhone’a.

Oczywiście Apple może skorzystać z wiodącej w branży ekonomii skali, ale nawet oni mogą mieć problemy, chyba że firma planuje ponownie podnieść ceny.

Aktualizacja 10/24: Dodano dodatkową wagę, aby zwiększyć koszt tak zwanego iPhone’a 14 Ultra. Pisze w swoim cotygodniowym dzienniku Włącz newsletterMark Gurman z Bloomberga powtarza, że ​​wierzy, że Apple „stworzy większą przepaść między iPhone’em 15 Pro i Pro Max”, jednocześnie uznając potencjalną nową markę „Ultra”.

Nowością jest jednak twierdzenie Gurmana, że ​​Ultra może kosztować więcej niż iPhone 14 Pro Max. Nie jest to potwierdzenie wycieku tytanu, ale zmiana materiału byłaby prawie niemożliwa bez podwyższenia ceny.

W obecnej formie iPhone 14 Pro Max zaczyna się od 1100 USD i jest dostępny w czterech poziomach pamięci: 128 GB, 256 GB (1 200 USD), 512 GB (1 400 USD) i 1 TB (1 600 USD). To dużo, ale przy trzyletnim kontrakcie, dodatkowe 100-200 dolarów na każdym poziomie jest do zaakceptowania. Apple może również podnieść średnie ceny sprzedaży, obniżając poziom 128 GB, który jest daleki od „Ultra”.

Nawet na tym wczesnym etapie spodziewam się, że marka Ultra i ceny będą główną historią serii iPhone 15.

Jak ja napisane tutaj wcześniejWierzę, że Apple stworzy większą lukę między iPhone’em 15 Pro a Pro Maxem, który w rzeczywistości można nazwać Ultra (jak zegarek) i kosztować ponad 1100 USD – dzisiejszą cenę iPhone’a 14 Pro Max.

Z jednej strony ciężko byłoby to przełknąć prawie globalny wzrost cen (z wyjątkiem USA i Chin) wprowadzony wraz z serią iPhone 14. Z drugiej strony, Apple wykazało chęć budowania najlepszych z najlepszych urządzeń w innych liniach produktowych (niezależnie od ceny) i byłoby to zgodne z przejściem na markę „Ultra”.

Przestaw zapowiadany przełącznik w Port USB-C zasilany przez Thunderbolt 4, podwójne kamery przednie i na A17, pierwszy chipset 3 nma Apple może zrobić tylko iPhone’a, za który klienci są skłonni rozbić bank. Spowodowany bitwa standardowych modeli iPhone’a 14może też mieć sens…

Więcej w Forbes

WIĘCEJ OD FORBESADlaczego Apple iPhone 14, iPhone 14 Plus zawodzą?

Leave a Comment