Nowe zasady Apple App Store dotyczące „ulepszonych reklam” ponownie prowokują Facebooka

Dyrektor generalny Meta Platforms, Mark Zuckerberg, przemawia na Georgetown University w Waszyngtonie 17 października 2019 r.

Andrew Caballero-Reynolds | AFP | Obrazy Getty

Jabłko niedawno zaktualizował swoje wytyczne App Store o zmiany, które ponownie wpływają na działalność reklamową Facebooka.

Nowa zasada, wprowadzona w poniedziałek, mówi, że firmy lubią Celktóry jest właścicielem Facebooka i Instagrama, może oferować aplikacje, które pozwalają ludziom kupować i zarządzać kampaniami reklamowymi w dedykowanych aplikacjach bez korzystania z systemu płatności Apple, ale uważa zakupy reklam w aplikacji w sieci społecznościowej za zakup cyfrowy, z którego Apple pobiera 30% skaleczenie.

Meta nie była zadowolona ze zmiany. Rzecznik Meta powiedział CNBC: „Apple nadal rozwija swoją politykę, aby rozwijać własną działalność, jednocześnie podcinając innych w gospodarce cyfrowej”.

Odcinek jest ostatnim w reakcji ze strony firm takich jak Meta, które uważają, że Apple ma zbyt dużą władzę nad dystrybucją mobilną oraz stale rozszerzającymi się i zmieniającymi zasadami Apple App Store, który jest jedynym sposobem instalowania aplikacji na iPhonie.

Meta i Apple od lat toczą wojnę, ale rywalizacja nasiliła się niedawno po tym, jak Apple wprowadził App Tracking Transparency w systemie operacyjnym iPhone w zeszłym roku. Funkcja prywatności pozwala użytkownikom zrezygnować z oferowania programistom aplikacji, takim jak Meta, unikalnego identyfikatora urządzenia, który może być używany do śledzenia skuteczności reklam. Meta mówi, że zmiana może kosztować ją w tym roku 10 miliardów dolarów.

Meta i Apple również wydają się być gotowe do konkurowania w świecie sprzętu konsumenckiego po tym, jak Meta wypuściła zestaw słuchawkowy Quest Pro, a Apple od lat opracowuje konkurencyjny zestaw VR, który podobno może zostać uruchomiony w przyszłym roku.

Apple powiedział CNBC, że nawet przed wydaniem nowych wytycznych firma uważała, że ​​wsparcie społeczne jest rodzajem cyfrowego zakupu wymaganego do zakupów w aplikacji Apple i że zasada jest bardziej wyjaśnieniem niż nowym ograniczeniem.

„Przez wiele lat wytyczne App Store były jasne, że sprzedaż cyfrowych towarów i usług w aplikacji musi odbywać się za pomocą zakupu w aplikacji” – powiedział CNBC rzecznik Apple. „Boosting, który pozwala osobie lub organizacji zapłacić za zwiększenie zasięgu postu lub profilu, jest usługą cyfrową – więc oczywiście wymagany jest zakup w aplikacji. Zawsze tak było i istnieje wiele przykładów aplikacji, które z powodzeniem to robią.”

To indywidualne ograniczenie od dawna jest problemem, a kiedy Meta wciąż nazywała się Facebook, negocjowała z Apple, aby wspierać sieci społecznościowe i czy będą podlegać zasadom zakupów cyfrowych Apple. Dziennik Wall Street.

Funkcje Booster są oferowane przez kilka firm zajmujących się mediami społecznościowymi. Ale najbardziej lubię Świergot, już korzystają z mechanizmu zakupów w aplikacji firmy Apple, który wyświetla ulepszone posty za 9,99 USD w sklepie Apple App Store. TikTok sprzedaje również monety lub walutę używaną do promowania postów poprzez zakupy w aplikacji.

W przypadku Meta uważa, że ​​ostatnie wyjaśnienia Apple przekraczają granicę, ponieważ pochłonie część przychodów z reklam, a nie tylko sprzedaż aplikacji. Meta wskazuje na wcześniejsze oświadczenia kierownictwa Apple, niektóre z nich w ramach procesu próbnego Epic Games dotyczące zasad App Store, w których stwierdzili, że nie potrzebują żadnych ograniczeń reklamowych.

„Firma Apple wcześniej twierdziła, że ​​nie bierze udziału w przychodach z reklam od programistów, a teraz najwyraźniej zmieniła zdanie. Jesteśmy zaangażowani w oferowanie małym firmom łatwych sposobów wyświetlania reklam i rozwijania ich działalności w naszych aplikacjach” – powiedział rzecznik Meta. CNBC.

Apple nie wymaga cięcia na każdą reklamę wyświetlaną za pośrednictwem aplikacji Facebook czy Instagram. Ale Meta najwyraźniej czuje się na celowniku rosnącej władzy Apple nad swoimi platformami i obawia się, że firma może twierdzić, że zasługuje na zmniejszenie całkowitej sprzedaży reklam Meta za pośrednictwem aplikacji do zarządzania reklamami. według The Vergektóry jako pierwszy zgłosił skargę Meta.

Nie jest jasne, jak duży jest rynek wsparcia. Większość dużych reklamodawców korzysta ze specjalistycznych portali lub aplikacji do kupowania reklam. Eric Seufert, obserwator branży reklamowej i założyciel Mobile Dev Memo, napisał w poniedziałek podejrzewa, że ​​jest to „niewielki udział w przychodach” dla firm zajmujących się mediami społecznościowymi.

Leave a Comment