Nowe badanie mówi, że rojące się pszczoły mogą generować tyle energii elektrycznej, co burza

hmm hmm

Nowe badanie mówi, że rojące się pszczoły mogą generować tyle energii elektrycznej, co burza

Powiązane wideo powyżej: 3 rzeczy, których nie wiedziałeś o pszczołach Jak pokazują nowe badania, roje pszczół mogą generować ładunek elektryczny jak burza z piorunami. W badaniu opublikowanym w poniedziałek w czasopiśmie iScience naukowcy z Uniwersytetu w Bristolu w Wielkiej Brytanii odkryli to zjawisko przez przypadek. Biolog Ellard Hunting, pierwszy autor badania, powiedział CNN, że zespół z Bristolu badał, w jaki sposób różne organizmy wykorzystują statyczne pola elektryczne, które są wszędzie w środowisku. Elektryczność atmosferyczna pełni różne funkcje, głównie w kształtowaniu zjawisk pogodowych i pomaganiu organizmom na przykład w znajdowaniu pożywienia”. Na przykład kwiaty mają pola elektryczne, a pszczoły mogą je wyczuwać. A te pola elektryczne kwiatów mogą się zmieniać, gdy odwiedza je pszczoła je i inne pszczoły mogą wykorzystać te informacje do ustalenia, czy kwiat został odwiedzony” – wyjaśnił Hunting. Po skonfigurowaniu sprzętu do pomiaru atmosferycznych pól elektrycznych na uniwersyteckim polu n, które zawiera kilka pszczelich uli, Hunting i jego zespół zauważyli, że ilekroć pszczoły roiły się, wywierając „głęboki wpływ na atmosferyczne pola elektryczne”, mimo że pogoda się nie zmieniła. W wyniku tego wszystkie owady nagromadziły ładunek podczas lotu. tarcie w powietrzu, a wielkość ładunku jest różna w zależności od gatunku. Poszczególne pszczoły niosą ładunek na tyle mały, że naukowcy mogą go przeoczyć, więc „ten efekt (w roju pszczół) był niespodzianką” – powiedział Hunting. Naukowcy obserwowali ule na stacji terenowej, używając kamery do nagrywania u i monitory pola elektrycznego do pomiaru prądów podczas roju pszczół. Rój może wystąpić, gdy ul jest przepełniony, a królowa pszczół odchodzi z około 12 000 pszczół robotnic, stwierdzili naukowcy. Monitory mierzyły prądy przez około trzy minuty za każdym razem, gdy roje przechodziły przez nie, zbierając ładunki w zakresie od 100 do 1000 woltów na metr. Hunting i jego koledzy zauważyli, że pole elektryczne było większe, gdy rój był gęstszy – gęściej wypełniony pszczołami. Odkryli, że w zależności od gęstości roju ładunek atmosferyczny może być podobny do chmury burzowej, burzy z piorunami lub naelektryzowanej burzy piaskowej. Korzystając z modelu opracowanego na pszczołach, zespół przewidział wpływ innych owadów, takich jak szarańcza. – które roją się w „skali biblijnej” i teoretycznie mają potencjał do zmiany lokalnego środowiska elektrycznego „porównywalnego do zdarzeń meteorologicznych”, mówi badanie. Hunting powiedział, że wierzy, że odkrycia zespołu otwierają nowe ścieżki badań, szczególnie w związku między światem naturalnym a elektrycznością atmosferyczną.

Powiązany film powyżej: 3 rzeczy, których nie wiedziałeś o pszczołach

Nowe badania pokazują, że roje pszczół mogą generować tyle samo ładunku elektrycznego, co burza z piorunami.

W badaniu opublikowanym w czasopiśmie iScience w poniedziałek zjawisko to przypadkowo odkryli naukowcy z Uniwersytetu w Bristolu w Wielkiej Brytanii.

Biolog Ellard Hunting, pierwszy autor badania, powiedział CNN, że zespół z Bristolu badał, w jaki sposób różne organizmy wykorzystują statyczne pola elektryczne, które są wszędzie w środowisku.

Elektryczność atmosferyczna pełni różne funkcje, głównie w kształtowaniu zjawisk pogodowych i pomaganiu organizmom np. w znajdowaniu pożywienia.

„Na przykład kwiaty mają pola elektryczne, a pszczoły mogą je wyczuć. A te pola elektryczne kwiatów mogą się zmieniać, gdy pszczoła je odwiedziła, a inne pszczoły mogą wykorzystać te informacje, aby stwierdzić, czy kwiat został odwiedzony”. Polowanie wyjaśnione.

Po skonfigurowaniu urządzenia do pomiaru atmosferycznych pól elektrycznych na uniwersyteckiej stacji terenowej zawierającej kilka uli, Hunting i jego zespół zauważyli, że ilekroć pszczoły roiły się, występował „głęboki wpływ na atmosferyczne pola elektryczne”, nawet gdy pogoda nie była to się zmieniło

Wszystkie owady generują ładunek podczas lotu w wyniku tarcia w powietrzu, o wielkości ładunku różniącej się między gatunkami. Poszczególne pszczoły niosą ładunek wystarczająco mały, aby naukowcy mogli go przegapić, więc „ten efekt (w roju pszczół) był niespodzianką” – powiedział Hunting.

Naukowcy obserwowali ule na stacji terenowej, używając kamery do nagrywania i monitorów pola elektrycznego do pomiaru prądów podczas roju pszczół. Roje mogą wystąpić, gdy ul jest zatłoczony, a królowa pszczół wychodzi z około 12 000 pszczół robotnic, napisali naukowcy w badaniu.

Monitory mierzyły prądy przez około trzy minuty za każdym razem, gdy roje przechodziły przez nie, zbierając ładunki w zakresie od 100 do 1000 woltów na metr. Hunting i jego koledzy zauważyli, że pole elektryczne było większe, gdy rój był gęstszy – gęściej wypełniony pszczołami. Odkryli, że w zależności od gęstości roju ładunek atmosferyczny może być podobny do ładunku chmury burzowej, burza z piorunami lub zelektryfikowana burza piaskowa.

Korzystając z modelu opracowanego na pszczołach, zespół przewidział wpływ innych owadów — takich jak szarańcza — które roją się w „skali biblijnej” i wysnuł teorię, że mogą one zmienić swoje lokalne środowisko elektryczne „porównywalne do zdarzeń meteorologicznych”. powiedział.

Hunting powiedział, że wierzy, że odkrycia zespołu otwierają nowe ścieżki badań, szczególnie w związku między światem naturalnym a elektrycznością atmosferyczną.

Leave a Comment