Nowa wiza nomadyczna na Bali przyciąga obcokrajowców sześciocyfrowymi oszczędnościami

Komentarz

Indonezja to najnowszy kraj, który przyciąga emigrantów chcących mieszkać za granicą – ale zanim zaczniesz planować nowe życie na plażach Bali, lepiej sprawdź swoje konto bankowe.

Widodo Ekatjahjana, pełniący obowiązki dyrektora generalnego ds. imigracji, ogłosił wprowadzenie „drugiej wizy domowej” podczas wydarzenia w tym tygodniu w malowniczej miejscowości na wyspie. Obcokrajowcy lub byli obywatele Indonezji mogą przebywać przez 5 lub 10 lat na podstawie nowej wizy. Ale ma duży haczyk.

Aby złożyć wniosek, odwiedzający muszą przedstawić dowód na równowartość prawie 129 000 USD w banku. Muszą również posiadać paszport ważny co najmniej 36 miesięcy oraz dołączyć CV do wniosku. Zasady wejdą w życie 24 grudnia.

Nie było jasne, kto był celem nowej wizy w Indonezji, poza zamożnymi gośćmi. W powiadomieniu nie określono, jakie rodzaje działalności posiadacze wiz powinni podejmować poza „działalnością inwestycyjną i inną”.

Słońce i plaża w pracy? Najnowsza jest Portugalia, która ma wizę cyfrową dla nomadów.

Lokalne media podały, że spodziewano się wylosowania wiz „drugiego domu” starsi bogaci turyści lub odwiedzający, którzy mają przedsiębiorstwa kapitałowe lub globalneale może to być również opcja dla cyfrowych nomadów z ogromnymi kontami bankowymi.

„Ta polityka imigracyjna jest jedną z niefiskalnych zachęt, która może być zachętą dla niektórych obcokrajowców do pozostania i pozytywnego wkładu w indonezyjską gospodarkę w coraz bardziej dynamicznych globalnych warunkach gospodarczych” – powiedział w komunikacie pełniący obowiązki dyrektora generalnego.

Indonezyjscy urzędnicy ds. Turystyki ogłosili we wrześniu osobny plan, aby umożliwić cyfrowym nomadom pracę przez okres do sześciu miesięcy przy użyciu wizy, która wcześniej nie zezwalała na taką działalność, Reuters zgłoszone.

Bali, popularne miejsce na wyspie, które opiera się na turystyce, ponownie otwarty dla zwiedzających w lutym po zamknięciu z powodu pandemii. Między styczniem a sierpniem raport rządowy on mówi że do Indonezji przybyło ponad 1,7 miliona międzynarodowych gości, co stanowi wzrost o ponad 2000 procent w porównaniu z tym samym okresem w 2021 roku.

Pracowałem zdalnie z 14 krajów. Oto czego się nauczyłem.

Ogłoszenie nowych wiz pojawiło się na kilka tygodni przed tym, jak Bali będzie gospodarzem G-20 szczyt, to najnowsza propozycja z miejsca, które ma zainteresować długoterminowych gości. Według wiadomość z Instytutu Polityki Migracyjnej od czerwca ponad 25 krajów i terytoriów oferowało programy wizowe dla tzw. cyfrowych nomadów.

Portugalia wprowadzony nowa wiza skierowana do pracowników zdalnych na początku tego miesiąca; jest dostępny od niedzieli. Inicjatywa Digital Nomads w Rio de Janeiro uruchomiona w zeszłym roku i Kostaryka program weszły w życie na początku tego roku.

Leave a Comment