Notatki rodziców: Martinez, Morejon, Suarez, Drury, Myers

Padres dotarli do NLCS po raz pierwszy od 1998 roku, ale ich sezon zakończył się wczoraj, kiedy zostali wyeliminowani w pięciu meczach z Phillies. San Diego teraz zwraca uwagę na okres poza sezonem, w którym spotkają się z sporą ilością możliwych zmian w składzie wokół rdzenia z gwiazdami.

San Diego zobaczy Mike Clevinger, Sean Manaeodbiór handlowy w połowie sezonu Josh Bell oraz Brandon Drury i doraźne Pierce Johnson oraz Craig Stammen wszystkie hity bezpłatnej agencji. Garstka innych graczy ma opcje kontraktów, które mogą wystawić ich na otwarty rynek. Wszyscy z Nick Martinez, Robert Suarez oraz Jurickson Profar ma możliwość zrezygnowania z kontraktów tej zimy. Wil Myersw międzyczasie ma opcję zespołową za 20 milionów dolarów, która z pewnością zostanie wykupiona za milion dolarów.

Martinez i Suarez to dwa shortstopy San Diego z wyższą dźwignią, zwiększające prawdopodobieństwo, że znaczna część byka Padres trafi na otwarty rynek. W ramach szerszego spojrzenia na problemy, przed którymi stoi lista (sekcja, którą warto przeczytać w całości), Kevin Acee z San Diego Union-Tribune sugeruje, że Martinez prawdopodobnie przetestuje otwarty rynek. Praworęczny podpisał zeszłej zimy czteroletni kontrakt o wartości 25,5 miliona dolarów, po trzech sezonach w Japonii, z kontraktem pozwalającym mu zrezygnować po każdym sezonie. W ciągu najbliższych trzech lat będzie mu należny 19,5 miliona dolarów, ale jeśli zrezygnuje, otrzyma 1,5 miliona dolarów, co oznacza, że ​​musi zdecydować, czy przekroczyć trzyletnią gwarantowaną kwotę 18 milionów dolarów na otwartym rynku.

Steve Adams z MLBTR dostał Widok szczegółowy w sytuacji z zeszłego miesiąca, zwracając uwagę, że dobry występ Martineza po wyjściu z bullpen sprawił, że było to interesujące sprawdzenie. Acee sugeruje, że Martinez może potraktować priorytetowo znalezienie możliwości rotacji po tym, jak w tym roku pracował na swingowej roli. 32-latek rozpoczął 10 z 12 pierwszych występów, ale w połowie czerwca przeniósł się na pełny etat do areny. W momencie przeniesienia miał 4,05 ERA ze średnią 21,9% i nieznacznie podwyższonym 10,4% procentem marszu. Po przejściu do ulgi Martinez przerobił 46 klatek piłki 2,74 ERA. Obniżył wskaźnik chodzenia do 7,4%, ale jego wskaźnik przekreśleń spadł o jeden punkt procentowy. Pomimo braku mocy, wymachiwania i chybienia Martinez chwycił osiem chwytów i służył jako generalnie uniwersalny bullpen dla menedżera Boba Melvina.

Pozorna chęć Martineza na zmianę nie powinna wykluczać go z San Diego. Podczas gdy został zmuszony do wycofania się z miksu w połowie sezonu, bracia kontynuowali negocjacje MacKenzie Gore w Jan Soto handel. W połączeniu ze wspomnianą darmową agencją Clevinger i Manaea, powinna kryć się za tym spora ilość okazji Joe Musgrove, Yu Darvish oraz Blake Snell. Acee sugeruje, że Padres nie chcą rezygnować z opcji użycia Adrian Morejon ale na początek. Southpaw, niegdyś jeden z najlepszych miotaczy, w tym roku wypadł 26 razy z bullpen po tym, jak przegrał prawie cały ostatni sezon z powodu operacji Tommy’ego Johna. Morejón nie ma gwarantowanego miejsca w rotacji startowej w przyszłym roku, ale Bracia wydają się być gotowi sprowadzić go z powrotem po zdrowym poza sezonem.

Suarez był prostszym bullpenem. Był także graczem NPB w zeszłym sezonie, rozegrał 45 meczów w sezonie zasadniczym, pomimo braku dwóch miesięcy z zapaleniem prawego kolana. Opublikował 2,27 ERA w 47 2/3 inningów, wybijając aż 31,9% przeciwników. Kontrola Suareza była niepewna, ale trzymał szybką piłkę z lat 90. i był najbardziej zaufanym ramieniem Melvina pod koniec sezonu. Skończyło się na kwaśnym tonie, gdy Suarez poddał homera Bryce Harper to zakończyło rok w San Diego, ale on wypadł z serii dżemów na początku sezonu. Z taką szybkością i sztuczkami typu swing-and-miss, jest w stanie ominąć ostatnie 5 milionów dolarów w swojej umowie na rzecz wykupienia 1 miliona dolarów i przetestowania bezpłatnej agencji.

Sprawy są nieco bardziej rozstrzygnięte po stronie gracza, ale prezes operacji baseballowych AJ Preller i jego sztab również będą mieli do podjęcia kilka kluczowych decyzji. Pierwszym z nich jest to, czy zatrzymać któryś z nadchodzących wolnych agentów. Acee pisze, że drużyna jest otwarta na powrót Drury’ego, który jako Padre trafił ośmiu zdobywców w 46 meczach. W tym czasie miał tylko 0,290 w bazie, ale w pierwszych miesiącach sezonu zaksięgował 0,274/0,335/.520 z 20 osobami korzystającymi z domów dla the Reds. Drury może objąć dowolną pozycję bez krótkich przerw na boisku i może służyć jako opcja narożnika dla drużyny, która może stracić Profar i Myers.

Myers ze swojej strony wskazał, że jest otwarty na powrót do San Diego (link via AJ Cassavell z MLB.com). Z pewnością nie będzie dla opcji 20 milionów dolarów, ale Myers znajdzie wielką ligę z niższą pensją podstawową w tym poza sezonem. Zazwyczaj oferował Braciom nieco ponadprzeciętną obrazę i tak było ponownie w 2022 roku. Nie zaoferował wiele przeciwko praworęcznym rzutom, ale pokonał sześciu zdobywców w 90 występach płytowych przeciwko Southpaws i prowadzi karierę .255/.351/.453, utrzymując przewagę w plutonie.

W związku z możliwym odejściem Bella, Bracia nie mają oczywistego wewnętrznego pierwszego bazowego, być może otwierając drzwi Myersowi do powrotu po niższych kosztach. Zdecydowanie mogliby zanurkować klasa wolnych graczy tam, chociaż Acee zauważa, że ​​w organizacji jest pewne wsparcie dla gier Jake Cronenworth częściej na początku. Cronenworth jest ponadprzeciętnym defensywnym drugobazowym, co jest czymś dziwnym, ale San Diego ma jedną z najbardziej utalentowanych bramek w sporcie. Ha-Seong Kim pojawił się jako zwykły gracz, który wypełnia Fernando Tatis Jr. na krótkiej przerwie, podczas gdy Manny Machado jest kandydatem MVP w gorącym rogu.

Tatis nie grał w 2022 roku z powodu kontuzji i zawieszenia narkotyków, ale wróci do klubu pod koniec kwietnia przyszłego roku. Tatisowi pozostało jeszcze 20 meczów z powodu zawieszenia na 80 meczów – w tym roku opuścił 48 zawodów w regularnym sezonie i 12 meczów play-off – ale powróci do codziennego składu za kilka tygodni w przyszłym roku. Kiedy przesuniesz go z powrotem na shortstop, może to wymagać od Kim kopnięcia na drugą stronę drugiej torby bazowej. Byłoby to jednym z najlepszych pól defensywnych w sporcie, co ma szczególną wartość w związku z nadchodzącymi ograniczeniami dotyczącymi składu. San Diego zbadało również możliwość grania w Tatis na środku boiska z ograniczeniami Trent Grisham czas gry na piętach linii .184/.284/.341. To może być ponownie rozważone, ale Tatis wcześniej wyrażał swoją wolę trzymania się shortstopu.

Leave a Comment