Nos samolotu pasażerskiego został poważnie uszkodzony podczas gradobicia uchwyconego na wideo

Samolot pasażerski gwałtownie się zatrząsł, gdy przeleciał przez piekielną burzę gradową, która zniszczyła nos samolotu i wymusiła awaryjne lądowanie, jak pokazuje przerażające wideo z kabiny.

Lot LA1325 LATAM Airlines Paragwaj został złapany w brutalnej pogodzie w drodze do stolicy Asunción z Santiago de Chile późną środą.

Straszny materiał pokazuje gwałtownie trzęsący się samolot, trzask pioruna na zewnątrz i przerażonych pasażerów krzyczących w środku. Nikt nie został ranny.

Samolot LATAM Airlines Paraguay został poważnie uszkodzony po uderzeniu w grad, który zmusił go do awaryjnego lądowania.
AFP przez Getty Images

Oszałamiające zdjęcia zrobione na ziemi pokazują ziejącą dziurę w nosie Airbusa A320-200 i rozbitą przednią szybę.

Generalna Dyrekcja Lotnictwa Cywilnego Chile poinformowała, że ​​samolot wykonał awaryjne lądowanie „z powodu ekstremalnych i nieprzewidywalnych warunków pogodowych”.

„Ta sprawa jest przedmiotem dochodzenia, zarówno po stronie DINAC, jak i po stronie linii lotniczych”, powiedział lokalnemu radiu Félix Kanasawa, szef Krajowej Dyrekcji Lotnictwa Cywilnego w Paragwaju.

Uszkodzony nos odrzutowca LATAM
Nos lotu LA1325 LATAM Airlines Paraguay został zniszczony, gdy Airbus A320 wpadł w burzę.
Świergot
Uszkodzony samolot LATAM
Uszkodzony samolot z 48 pasażerami został skierowany do międzynarodowego portu lotniczego Foz do Iguaçu/Cataratas w Brazylii.
Świergot
Uszkodzona przednia szyba samolotu
Podczas incydentu rozbiła się również przednia szyba samolotu.
Świergot

LATAM Airlines Paraguay powiedział w oświadczeniu, że samolot „doznał niekorzystnych warunków pogodowych”, które wymusiły awaryjne lądowanie.

„Pasażerowie i załoga są w dobrym stanie” – powiedział. „LATAM Airlines Paraguay ubolewa nad niedogodnościami, jakie to wydarzenie meteorologiczne mogło spowodować dla jego pasażerów”.

Uszkodzony samolot z 48 pasażerami został skierowany do międzynarodowego lotniska Foz do Iguaçu/Cataratas w Brazylii, Zostało to zgłoszone przez Simple Flying.

Leave a Comment