Nolan Arenado zrezygnuje z pozostałej części swojego kontraktu z Cardinals

Katie Woo z raportów The Athletic ta supergwiazda trzeci baseman Nolan Arenado poinformował kardynałów, że zrezygnuje z pozostałej części swojego kontraktu. Arenado, który obniżył .293/.358/.533 w kampanii 2022, zostawiając go w kolejce do wyróżnienia NL MVP, zarobi 144 miliony dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat i zamknie gorący róg w St. Louis. koniec sezonu 2027.

To niespodzianka, biorąc pod uwagę kaliber MVP Arenado 2022. Chociaż w przyszłym sezonie będzie grał w wieku 32 lat, co potencjalnie ogranicza jego szanse na dodanie wielu lat do swojej obecnej umowy, łatwo jest zobaczyć, jak mógłby przekroczyć średnią roczną wartość, którą obecnie otrzymuje; zwłaszcza kolega trzeci baseman Anthony Rendon był w stanie zapewnić 35 milionów dolarów AAV w swoim siedmioletnim kontrakcie o wartości 245 milionów dolarów, który podpisał z Aniołami przed sezonem 2020, podczas gdy Freddie FreemanSześcioletnia umowa o wartości 162 milionów dolarów z Dodgersami w ostatnim sezonie poza sezonem przekracza obecny kontrakt Arenado w obu latach i całkowitej wartości. Biorąc to pod uwagę, komfort Arenado w St. Louis i chęć pozostania na dłuższą metę były szeroko zgłaszane, więc fakt, że Arenado pozostanie w St. Louis, niezbyt szokujące.

Jak Nick Groke z The Athletic wspomina: Rezygnując z umowy, Arenado oznacza plan płatności, na który Rockies i Cardinals zgodzili się w czasie przebojowej umowy, która wysłała Arenado do St. Louis w zamian za paczkę zawierającą Austin Gomber i cztery perspektywy przed sezonem 2021 będą kontynuowane. Zgodnie ze wspomnianym planem płatności, Kolorado zapłaci kardynałom 31,5 miliona dolarów w przyszłości, w tym 16 milionów dolarów w przyszłym sezonie, co jest ceną wyższą niż jakakolwiek pensja na liście płac Rockies w 2023 roku, z wyjątkiem Chris Bryant.

Ten raport sprawdza inne ważne zadanie z pozasezonowej listy zadań kardynałów po ogłoszeniu, że mają podpisany ponownie Adam Wainwright na sezon 2023. Oczekuje się, że Cardinals będą mieli znaczną przestrzeń na czapki w tym okresie poza sezonem i nie będą musieli przeznaczać dodatkowych zasobów na utrzymanie Arenado w St. Pozwoliło to Louisowi zrobić więcej, aby zająć się innymi obszarami listy, w tym znaleźć zastępcę dla dzielnego franczyzy Yadier Molinaktóry w tym samym czasie przechodzi na emeryturę Albert Pujols. Rotacja początkowa, w której do Wainwrighta dołączą osoby polubione Miles Mikołaj, Jordan Montgomeryoraz Jack Flaherty w 2023 i w terenie, gdzie Tyler O’Neill, Dylan Carlsonoraz Lars Notbaar reprezentują następujące opcje podstawowe Harrison Baderhandel do Nowego Jorku w ostatecznym terminie handlu, reprezentują inne obszary, w których kardynałowie mogą dążyć do poprawy.

Leave a Comment