Niedawny wzrost liczby przypadków COVID-19 w Chinach pokazuje, że Szanghaj promuje nowe dawki przypominające przez słomkę

PEKIN, Chiny – The Szanghaj miasto ogłosił pierwszą zakrojoną na szeroką skalę kampanię promującą wdychanie COVID-19. Wszystkich mieszkańców w wieku powyżej 17 lat, którzy nie otrzymali jeszcze dawki przypominającej, zachęcano do rejestracji za pośrednictwem aplikacji. Nowa metoda wzmocnienia pojawia się, gdy Szanghaj po raz kolejny ma do czynienia z niedawnymi epidemiami COVID.

W ciągu pierwszej godziny większość sekcji komentarzy dotyczących wiadomości w mediach społecznościowych została zablokowana. I mieli ku temu dobry powód. Niektóre z nielicznych pozostałych komentarzy na chińskim Twitterze platforma społecznościowa, Weibo, przedstawiały głównie zaniepokojonych obywateli. Jedna osoba napisała: „Popieram kampanię szczepień, ale czy tym razem wynik będzie dobry?” Kolejny komentarz brzmi: „Czy to ma znaczenie, czy to biorę, czy nie?”.

Gdy sekcje komentarzy zostały ponownie otwarte, wiadomości nagle stały się bardziej pozytywne. Używając hashtagu „Szanghaj wprowadza nowe szczepienie wziewne przed koroną”, osiągnął około 4,3 miliona wyświetleń.

Chiny od ponad roku pracują nad wzmacniaczem inhalacji. Booster, stworzony przez Shanghai Shangyao Kangxinuo Biopharmaceutical, zwany wektorem adenowirusowym typu 5, jest wdychany przez słomkę. W komunikacie prasowym firmy stwierdzono, że wzmacniacz wykorzystuje tak zwane zmodyfikowane wirusy (wektory adenowirusowe), które są nieszkodliwe dla organizmu. Zmodyfikowane wirusy niosą kod genetyczny, który z czasem wywołuje silniejszą odpowiedź immunologiczną.

Mieszkańcy robią zakupy w supermarkecie w dzielnicy Xuhui we wschodnich Chinach Szanghaj, 16 maja 2022 r.
(Ding Ting/Xinhua przez AP)

ZAMKNIĘCIA SZKOŁY POWRÓT DO CHIN, Z PRZYPADKIEM COVID-19 W SZANGHAJU

W komunikacie prasowym firmy stwierdzono, że badania wykazały, że wysoki poziom przeciwciał neutralizujących utrzymywał się w organizmie sześć miesięcy po ponownym szczepieniu inhalatorem w połączeniu ze zwykłymi szczepionkami przeciw COVID. Nie podano dokładnych miar skuteczności inhalatora.

We wrześniu, Chińska Narodowa Administracja Produktów Leczniczych zatwierdził pierwszą wziewną szczepionkę przeciw COVID wyprodukowaną przez CanSino Biologics. Nie wiadomo, ile osób do tej pory otrzymało dawkę przypominającą inhalator.

„Poprzednie szczepionki przeciw COVID-19 produkowane w Chinach były nieskuteczne w porównaniu z zachodnimi szczepionkami. szczepionki mRNA. Ich strategia zero-covid okazała się całkowitą porażką ze względu na łatwość rozprzestrzeniania się wariantu omikronowego”, Fox News Digital Dr. Marc Siegel, współpracownik medyczny Fox News.

Siegel dodał: „Teraz opracowali pierwszą szczepionkę donosową, która atakuje SARS COV2 na poziomie nosowym lub śluzówkowym. Jeśli jest skuteczna, może znacznie ograniczyć rozprzestrzenianie się, ale jest bardziej prawdopodobne, że będzie tylko częściowo skuteczna. o dr Akiko Iwasaki z Yale, która jest jednym z naszych najlepszych wirusologów i obecnie bada szczepionkę bariery nosowej, która w kontakcie wywołuje przeciwciała”.

Pracownik służby zdrowia przeprowadza testy na obecność COVID-19 na mieszkańcach 10 kwietnia 2022 r. w Szanghaju w Chinach.

Pracownik służby zdrowia przeprowadza testy na obecność COVID-19 na mieszkańcach 10 kwietnia 2022 r. w Szanghaju w Chinach.
(Zdjęcie AP/Chen Si, plik)

SZANGHAJ, PEKIN ZAMÓWIĆ NOWĄ RUNDĘ MASOWYCH TESTÓW COVID-19

Nowy wzmacniacz inhalatora pojawi się w Szanghaju we właściwym czasie. Oficjalne statystyki pokazują, że ponad 23 miliony z 24,9 miliona mieszkańców Szanghaju jest obecnie w pełni zaszczepionych. Około połowa z 23 milionów ludzi otrzymała dawkę przypominającą. Jednak Szanghaj nadal walczy o utrzymanie miasta COVID-19 wolny, uwolnienie We wtorek miasto naliczyło 36 potwierdzonych przypadków, co wystarczyło do wyznaczenia 18 części miasta jako „obszarów umiarkowanego ryzyka”.

Obszar jest oznaczony jako obszar o umiarkowanym ryzyku, jeśli osoba zarażona COVID, z objawami lub bez objawów, żyje lub przechodzi. Wszystkie osoby mieszkające w okolicy będą musiały pozostać we własnej dzielnicy mieszkalnej i w większości przypadków będą codziennie poddawane testom na COVID. Jeśli przez siedem kolejnych dni na danym obszarze nie zostanie wykryta nowa infekcja, obszar zostanie uznany za obszar niskiego ryzyka.

CHIŃSKIE MIASTA WPROWADZAJĄ NOWE ZAMKNIĘCIA PO PRZYPADKACH COVID-19 POTRÓJNYCH W WAKACJE

Pracownik rozpyla środek dezynfekujący na zamkniętym rynku elektroniki Huaqiangbei po wybuchu koronawirusa w Shenzhen, w prowincji Guangdong w południowych Chinach, 3 września 2022 r.

Pracownik rozpyla środek dezynfekujący na zamkniętym rynku elektroniki Huaqiangbei po wybuchu koronawirusa w Shenzhen, w prowincji Guangdong w południowych Chinach, 3 września 2022 r.
(Chinatopix przez AP)

POBIERZ APLIKACJĘ FOX NEWS TUTAJ

Na początku tego miesiąca Associated Press poinformowała, że ​​epidemie zostały zgłoszone w całym kraju, z największą liczbą w Mongolii Wewnętrznej i regionie Xinjiang, które według niej miały kilkaset przypadków dziennie.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Leave a Comment