Nauczyciel Donda Academy odchodzi w obliczu antysemickich komentarzy Kanye Westa — The Hollywood Reporter

Kanye „Ye” West, konsultant edukacyjny nieakredytowanej prywatnej chrześcijańskiej szkoły K-8, który zajmuje ważne stanowisko w dwóch żydowskich instytucjach edukacyjnych, zrezygnował, Hollywoodzki reporter nauczył się

Tamar Andrews, która pracowała z Donda Academy od lipca i oficjalnie zrezygnowała na początku tego miesiąca, jest dyrektorem edukacji wczesnoszkolnej w Temple Isaiah i American Jewish University, jak wynika ze stron internetowych obu instytucji. Allison Samek, prezes Temple Isaiah z Los Angeles, powiedziała THR w oświadczeniu: „Dr. Andrews natychmiast zrezygnował z Donda Academy po tweecie Ye Westa. Jej ostatnim dniem był 11 października 2022 r., ponieważ czuła, że ​​nie może już dłużej wspierać organizacji”.

W ostatnich dniach West został powszechnie potępiony za powtarzające się antysemickie komentarze. Andrews jeszcze nie odpowiedział THR”z kilkoma prośbami o komentarz, a AJU odmówił udostępnienia oświadczenia.

Raper po cichu otworzył Donda Academy, zlokalizowaną w Simi Valley, w listopadzie 2021 roku. Czesne wynosi 15 000 USD rocznie, a studenci (obecnie mniej niż 100) muszą podpisać umowę o zachowaniu poufności i często są widziani w Adidas Yeezy. Buty piankowe RNR jako część ich munduru. Dyrektorem szkoły jest absolwentka Pepperdine University Brianne Campbell (która pełni funkcję dyrektora chóru grupy Ye’s Sunday Service).

Antysemickie uwagi Westa – w mediach społecznościowych i w wywiadach – spowodowały, że CAA, Balenciaga, Moda i JP Morgan Chase, aby powiedzieć, że nie będą już pracować z gwiazdą. Adidas, firma West, z którą West współpracuje od 2013 roku w celu produkcji i dystrybucji produktów ze swojej linii odzieży i obuwia Yeezy, nie skomentowała jeszcze przyszłości swoich relacji z muzykiem i projektantem, poza stwierdzeniem, że umowa jest „w trakcie przeglądu”. ”. ” (Analityk Morningstar, David Swartz, powiedział Washington Post że linia Westa generuje rocznie około 2 miliardy dolarów dla niemieckich firm).

Jednak kilka hollywoodzkich gwiazd wagi ciężkiej (m.in CEO Endeavour Ari Emanuel i kierownik UTW Jeremy Zimmer) postanowił wypowiedzieć się przeciwko artyście, zwłaszcza po wywieszeniu antysemickiego transparentu usprawiedliwiał swoją mowę nienawiści stwierdzeniami typu „Kanye ma rację co do Żydów” na autostradzie Los Angeles 405 w zeszły weekend. W poniedziałek 24 października była żona Westa Kim Kardashian wydał oświadczenie potępić antysemityzm i mowę nienawiści.

„Potępiamy antysemickie incydenty z tego weekendu. Żydowscy Angelenos powinni zawsze czuć się bezpiecznie” – burmistrz Los Angeles Eric Garcetti opublikowane na Twitterze w odpowiedzi na incydent.

„To rażący wysiłek, by podsycić ogień antysemityzmu ogarniający naród. Ta grupa, znana z propagowania antysemityzmu i białej supremacji, teraz wykorzystuje antysemityzm Ye i jest dowodem na to, że nienawiść rodzi więcej nienawiści”. on tweetował Jeffrey Abrams, dyrektor regionalny ADL Los Angeles.

W rozmowie z Turlający się kamieńAndrews poparł decyzję akademii o podpisaniu przez rodziców każdego ucznia „nieformalnych umów”.

„Szczerze, nie obchodzi nas, czy ludzie wiedzą o szkole” – powiedziała. „Ludzie, którzy chcą chodzić do szkoły, szukają dobrej szkoły chrześcijańskiej w okolicy i wiedzą, że tam jesteśmy… Istnieje również pewien rozgłos, który wiąże się z byciem związanym z Dondą. Nie wiem więc, czy musimy się reklamować, co jest zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem”.

Akademia, w której pracuje 16 nauczycieli w pełnym wymiarze godzin, przyjmuje obecnie zgłoszenia na rok szkolny 2023-2024.

Według strony internetowej Donda Academy, „uczniowie Dondy rozwijają się w swojej wierze i społeczności poprzez codzienne nabożeństwo w całej szkole i celebrowanie podczas niedzielnego nabożeństwa”, które jest duchowym domem chóru gospel z Zachodu. Kontynuuje: „Nasi doświadczeni edukatorzy mają bezkompromisową pasję tworzenia uczniów przez całe życie i naśladowców Chrystusa”.

Aktualizacja: 24 października, 18:36 Zaktualizowany o informację o rezygnacji dr. Andrzeja.

Leave a Comment