Następny Mac Pro firmy Apple może być wyposażony w układ M2 z maksymalnie 48 rdzeniami procesora

Wśród nowych komputerów, które Apple planuje ogłosić w nadchodzących miesiącach, znajduje się wariant M2 Maca Pro, powiedział Bloomberga Marka Gurmana. Pisze swoje najnowsze Gurman informuje, że firma przetestowała wersję swojego wysokiej klasy komputera stacjonarnego z 24-rdzeniowym procesorem i 76-rdzeniowym chipsetem GPU, a także 192 GB pamięci. Przewiduje, że Apple w końcu pozwoli klientom wybierać między dwoma różnymi chipsetami podczas konfigurowania Maca Pro. W tym momencie Gurman zaczął nazywać je „M2 Ultra” i „M2 Extreme”.

„Wierzę, że Mac Pro będzie oferowany z opcjami na 24 i 48 rdzeni procesora oraz 76 i 152 rdzenie graficzne — wraz z maksymalnie 256 gigabajtami pamięci” — pisze. Gurman dodaje, że te chipy będą „co najmniej dwa lub cztery razy mocniejsze niż M2 Max”, procesor, którego Apple jeszcze nie ogłosił. Aby przedstawić te liczby rdzeni w perspektywie, podstawowy M2 ma 8 rdzeni CPU i 10 rdzeni GPU. Tymczasem oczekuje się, że niezapowiedziany M2 Max będzie wyposażony w 12 rdzeni CPU i 38 rdzeni GPU.

Zanim pojawi się nowy Mac Pro, Gurman spodziewa się, że Apple ogłosi zaktualizowane wersje a także nowego Maca mini. Według niego, najnowsze wysokiej klasy laptopy Apple będą wyposażone w nowe chipy M2 Pro i M2 Max, podczas gdy Mac mini będzie wyposażony w te same Silikon M2 znalezione w jego . Gurman zauważa, że ​​Apple testował również wewnętrznie wariant M2 Pro Maca mini, chociaż nie wspomina, czy firma planuje wydać tę wersję komputera. Te urządzenia powinny pojawić się w nadchodzących miesiącach.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez naszą redakcję, niezależną od naszej macierzystej firmy. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską. Wszystkie ceny są aktualne w momencie publikacji.

Leave a Comment