Naruszenie wizy turystycznej | 7 Niemców zatrzymanych w Assam

GUWAHATI

Dwa dni później zatrzymano trzech obywateli Szwecji w Naharkatiyi we wschodniej części stanu Assam za naruszenie przepisów dotyczących wiz turystycznych policja w Assam aresztowała w piątek siedmiu Niemców pod podobnymi zarzutami.

Niemcy i indyjski współpracownik zidentyfikowany jako Mukut Borda z Jharkhand zostali zatrzymani w ośrodku w pobliżu Parku Narodowego Kaziranga.

„Stwierdzono, że oddawali się działalności religijnej, co stanowiło naruszenie przyznanej im wizy turystycznej. Powinni mieć wizę misyjną na takie działania. Zostaną ukarani grzywną zgodnie z prawem i poproszeni o opuszczenie kraju za naruszenie warunków wizowych – powiedział specjalny dyrektor generalny policji Gyanendra Pratap Singh. Hindusi.

Policja twierdziła, że ​​uzyskała materiał wideo od obywateli niemieckich wskazujący na ich zaangażowanie w działalność religijną.

Zatrzymani Niemcy to Christian Reiser, Michael Erich Schaper, Merten Asmus, Cornelia Von Oneimb, Hinrich Luppen-Von Oneimb, Christa Olearius i Lisa Aimee Bloem.

Zostali zatrzymani na mocy sekcji 14 ustawy o cudzoziemcach z grzywną w wysokości 500 USD każdy. Mogą również zostać aresztowani, podała policja.

Rzecznik rządu powiedział, że takie przypadki wykryto w Assam ze względu na ścisłe monitorowanie działań, które wykraczały poza to, na co mogli sobie pozwolić obcokrajowcy. Powiedział, że osoby, które przyjechały z wizami turystycznymi, nie mogły uczestniczyć w zgromadzeniach religijnych ani uczestniczyć w żadnej innej działalności religijnej.

Leave a Comment