Napastnik Vegas, Phil Kessel, ustanowił rekord NHL w większości kolejnych meczów

I teraz Phil Kessel stać samotnie.

Kessel został we wtorek nowym „Iron Manem” NHL – i zrobił to w wielkim stylu, strzelając 400. gola w karierze w Vegas Golden Knights. 4-2 wygrana nad rekinami w San Jose. 35-letni skrzydłowy pojawił się teraz w 990 kolejnych meczach, a passa rozpoczęła się 3 listopada 2009 roku.

„Byłem szczęśliwy, że to otrzymałem” – powiedział Kessel o pamiętnej nocy, która zakończyła się skandowaniem jego imienia w uroczystej szatni przez jego nowych kolegów z drużyny. „To była wyjątkowa noc. Cieszę się, że wygrałem”.

Wkrótce Kessel pobił rekord ustanowiony wcześniej przez obrońcę Philadelphia Flyers Keith Yandle ostatni sezon. Kessel rozpoczął grę z boku William Przewoźnik oraz Nicolas Roy. Jego rekordowa runda trwała 26 sekund, po czym wrócił na ławkę na przerwę w grze. Podczas transmisji widziano Kessela, który z uśmiechem na twarzy spoglądał na tablicę wideo SAP Center.

The Sharks potwierdził rekord Kessela podczas pierwszego telewizyjnego limitu czasu. Tłum oklaskiwał Kessel, gdy skrzydłowy Knights pomachał im z wdzięcznością.

“To było miłe. Doceniam to. Nie muszą tego robić. Ale doceniam to od nich”, powiedział Kessel, który grał w poprzednich trzech sezonach z Arizona Coyotes.

Później, w pierwszym okresie, Kessel otworzył wynik meczu swoim pierwszym golem w sezonie i pierwszym ze Złotymi Rycerzami. Był to również jego 400. cel w karierze, co uczyniło go 12. urodzonym w Ameryce zawodnikiem, który osiągnął kamień milowy.

„To było po prostu szczęście od wszystkich”, kolega z drużyny Vegas William Karlsson powiedział. „Wszyscy po prostu wiwatowali i wyli. Naprawdę dobrze było zobaczyć, jak to wchodzi”.

Kessel prawie osiągnął ten wynik w poniedziałek w meczu z Toronto Maple Leafs – w meczu, w którym był zremisowany z Yandle – zanim jego bramka została zniszczona przez spalonego. Tym razem nie było wątpliwości.

Złoci Rycerze sprawili, że ta noc była niezapomniana dzięki bramkom z Shea TeodorKarlsson Kamień Marka w trzecim okresie, aby wygrać. Adina Hill w swoim pierwszym meczu z San Jose od czasu, gdy tego lata został przeniesiony z Sharks do Vegas, wykonał 29 rzutów obronnych.

„Myślę, że wszyscy faceci chcieli się za nim zjednoczyć” – powiedział Hill. „Nie mieliśmy drugiego okresu, który chcieliśmy mieć, a potem odbyliśmy krótką pogawędkę w szatni i mały przegląd jelit. Myślałem, że odpowiedzieliśmy w trzecim okresie i wyniki pokazały”.

Yandle został rekordzistą 25 stycznia 2022 r., po pojawieniu się w 965 kolejnych meczach, a passa rozpoczęła się 26 marca 2009 r.

Yandle, który przeszedł na emeryturę przed rozpoczęciem sezonu 2022-23, przedłużył swoją passę do 989 meczów, zanim zakończył się 29 marca 2022 roku. 10 października 1987 r.

Kessel miał 8 dni, kiedy zakończyła się passa Jarvisa.

Jarvis posiadał tytuł Iron Mana NHL przez prawie 35 lat, zanim Yandle zdobył rekord. Ale zawsze istniało przekonanie, że panowanie Yandle może być krótkotrwałe. Kessel rozegrał już 941 meczów z rzędu, zanim Yandle pobił rekord Jarvisa. Dla porównania Yandle utrzymał tytuł przez dziewięć miesięcy, zanim Kessel go wyprzedził.

Informacje z The Associated Press zostały zawarte w tym raporcie.

Leave a Comment