Najważniejsze: Nowe funkcje iOS 16.1, potwierdzone USB-C iPhone i więcej

Październik dobiega końca i mamy wiele do omówienia, jeśli chodzi o nowe wydania sprzętu i oprogramowania od Apple, jednocześnie patrząc w przyszłość na iOS 16.2 i przyszły sprzęt.


Przeczytaj poniżej wszystkie szczegóły dotyczące wszystkiego, co Apple wydało w tym tygodniu, w tym nasze pierwsze praktyczne spojrzenie na nowe iPady Apple, a także plotki o największym iPadzie Apple i nie tylko!

Wydano iOS 16.1: oto wszystko nowe

To był pracowity tydzień dla Apple pod względem oprogramowania, ponieważ firma wydała iOS 16.1, iPadOS 16 i macOS Ventura z długą listą nowych funkcji dla iPhone’a, iPada i Maca.

iOS 16


Mamy podsumował wszystko, co nowe w iOS 16.1w tym wsparcie dla działań na żywo w aplikacjach innych firm (sprawdź naszą listę aplikacji), współdzieloną bibliotekę zdjęć iCloud, obsługę akcesoriów Matter i nie tylko.

Jeśli chodzi o sprzęt, nowe modele iPada Pro i przeprojektowany iPad dziesiątej generacji zostały wprowadzone na rynek w tym tygodniu po ogłoszeniu w zeszłym tygodniu. Dzieliliśmy się sprawdź oba urządzenia na naszym kanale YouTube. Nowy Apple TV 4K pojawi się w najbliższy piątek, 4 listopada.

Apple wprowadza iPadOS 16 z funkcją Stage Manager i nie tylko

iPadOS 16 został wreszcie udostępniony publicznie w tym tygodniu po ponad czterech miesiącach testów beta. Jedną z kluczowych nowych funkcji aktualizacji jest Stage Manager, który umożliwia korzystanie z wielu aplikacji w nakładających się oknach w celu lepszej wielozadaniowości.

Nagłówek iPadOS 16


Niestety, Stage Manager został skrytykowany jako funkcja „słabo przetestowana” z „pomieszaną konstelacją brakujących funkcji, błędów i mylących interakcji”.

macOS Ventura: 50 nowych funkcji i zmian, które warto sprawdzić

Po wydaniu systemu macOS Ventura mamy udostępnił listę 50 nowych funkcji i zmian, które warto sprawdzić w aktualizacji oprogramowania.

macOS Ventura 50 Nowe funkcje i zmiany, które warto wypróbować Funkcje 1


macOS Ventura‌ to poważna aktualizacja, która wprowadza nową wielozadaniowość na Macu za pomocą Stage Managera, zmienia kilka standardowych aplikacji, takich jak Mail i Wiadomości, dodaje obsługę używania iPhone’a jako kamery internetowej Maca z nowo wydane akcesoria Belkini więcej.

Apple twierdzi, że w przyszłym roku wyda większego 16-calowego iPada

Jabłko jest opracowanie większego 16-calowego iPada zgodnie z raportem z tego tygodnia, spodziewa się, że zostanie wydany w czwartym kwartale 2023 roku. Byłby to największy dotychczasowy model iPada, przewyższający 12,9-calowego iPada Pro.

iPad powyżej 12


Duży iPad miałby taki sam rozmiar ekranu jak 16-calowy MacBook Pro, dając użytkownikom znacznie większe płótno do pracy. Wcześniej mówiono, że Apple jest planuje również 14-calowego iPada Pro.

Apple przyznaje, że będzie musiało dostosować się do UE i przełączyć iPhone’a na USB-C

W wywiadzie udzielonym w tym tygodniu dziennikarce technologicznej Joanną Stern, dyrektor marketingu Apple Greg Joswiak przyznał, że firma „musi być zgodny” z prawem UE Od 2024 r. wymaga, aby urządzenia takie jak iPhone przyjęły USB-C jako wspólny port ładowania.

iPhone 15 zmieni się z Lightning na USB C w 2023 roku


W dyskusji wziął również udział szef działu inżynierii oprogramowania firmy Apple, Craig Federighi poruszył brak iMessage na Androidzie i wiele innych tematów.

Cała nowość w iOS 16.2 Beta: aplikacja Freeform i nie tylko

Krótko po wydaniu iOS 16.1 firma Apple udostępniła pierwszą wersję beta iOS 16.2 deweloperom i publicznym beta testerom. jeszcze więcej nowych funkcji.

iOS 16


iOS 16.2 będzie zawierał Nowa aplikacja Apple do cyfrowych tablic Freeformniezamierzone raportowanie SOS, nowy widżet Sleep dla ekranu blokady, nowa architektura aplikacji domowej, integracja aktywności na żywo dla wybranych gier sportowych w aplikacji Apple TV i nie tylko.

Biuletyn MacRumors

Każdego tygodnia publikujemy biuletyn e-mailowy, taki jak ten, podkreślający najlepsze historie Apple, więc jest to świetny sposób na szybkie podsumowanie tygodnia, które dotyka wszystkich głównych tematów, które omówiliśmy i łączy powiązane historie w ogólny widok .

Więc jeśli chcesz mieć najlepsze historie jak powyższe podsumowanie dostarczane do Twojej skrzynki co tydzień, Zapisz się do naszego newslettera!

Leave a Comment