Najświeższe wiadomości: amerykański sąd odrzuca zarzuty przeciwko handlarzowi Libor Tomowi Hayesowi

Jednodniowe wyniki z Brazylii będą często pojawiać się w wiadomościach, gdy głosowanie zakończy miesiące zaciekłej kampanii. Wylesianie w Amazonii będzie szczególnie gorącym tematem, ponieważ COP27 rozpocznie się w Egipcie jeszcze w tym tygodniu.

Ponieważ weteran Luiz Inácio Lula da Silva traci dwa punkty do 50 procent potrzebnych do pełnego wyboru na początku października, niedzielne głosowanie pokaże, jak mocno „Bolsonarismo” znajduje się na obszarach wiejskich w centrum kwitnącego, ale katastrofalnego dla środowiska handlu towarami. .

Podczas pierwszej kadencji urzędującego Jaira Bolsonaro wnętrze Brazylii zostało poddane znacznej analizie ze strony agrobiznesu dla bydła, soi i kukurydzy. To odwróciło spadek wskaźników wylesiania w latach 2003-2015.

Sprzeciw wobec interwencji państwa podsycił poparcie dla Bolsonaro w tej kampanii wyborczej, mimo że walczył o jego zabezpieczenie wsparcie uboższych wyborców z 50% wzrostem świadczeń socjalnych.

Stawka jest wysoka dla społeczności tubylczych, które doświadczyły odwetu ze strony nielegalnych drwali, a jednocześnie zostały przeoczone przez prawodawców starających się zezwolić na wydobycie zasobów w rezerwatach bez ich zgody.

We wtorek Benjamin Netanjahu będzie chciał dokonać zamachu stanu w piątych wyborach w Izraelu w ciągu niecałych czterech lat. Na czele prawicowego bloku stara się przezwyciężyć niewielki deficyt w sondażach, by zdobyć większość w Knesecie i wrócić na stanowisko premiera kraju.

W USA zbliżająca się połowa kadencji oznacza, że ​​byli i obecni prezydenci są wycofywani na ścieżkę kampanii, by wspierać kandydatów. W ciągu ostatnich 72 godzin kampanii prezydent Joe Biden i byli prezydenci Barack Obama i Donald Trump pojawią się w Pensylwanii, a Trump zorganizuje wiec na Florydzie, aby zakończyć weekend.

Firmy

Brazylijska firma gazowa Petrobras ma opublikować wyniki za trzeci kwartał w czwartek. Firma ucierpiała z powodu wielomiliardowej korupcji, gdy lewica sprawowała ostatnio urząd w Brazylii.

Bolsonaro mówił wcześniej w sprawie prywatyzacji Petrobrasu, choć manifest Luli wzywał do powrotu jako „zintegrowanej firmy energetycznej”, a jego partia aspirowała do odegrania wiodącej roli w krajowej transformacji czystej energii.

Akcje firmy spadły w zeszłym tygodniu po sondażach sugerujących, że Lula pokona Bolsonaro w niedzielnej turze. Była jedną z kilku przegranych w publikacji sondażu, mimo że w trzecim kwartale stwierdzono również, że produkcja ropy spadła o 6,8 procent w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Dane gospodarcze

W środę amerykański bank centralny ogłosi decyzję w sprawie stóp procentowych. Politycy obawiają się, że silny wzrost płac utrzymuje inflację na wysokim poziomie, chociaż urzędnicy sugerują, że bank centralny powinien zacząć przygotowywać się do powolnych podwyżek stóp.

Dane opublikowane w piątek przez amerykańskie Biuro Statystyki Pracy i Narodowy Departament Handlu wykazały, że płace pracowników cywilnych wzrosły w trzecim kwartale o 1,2 procent, podczas gdy konsumpcja osobista wzrosła o 0,5 procent.

Oczekuje się, że Bank Anglii podniesie w czwartek stopy o 75 punktów bazowych do 3 procent. Stawki poważnie ograniczyły właścicieli domów i przeniosły się na rynek wynajmu.

W ankiecie opublikowanej w piątek brytyjskie Biuro Statystyki Narodowej wykazało, że połowa brytyjskich respondentów posiadających kredyt hipoteczny obawia się zmiany stóp procentowych. Dwie trzecie osób wydało również mniej na podstawowe rzeczy i ograniczyło zużycie gazu i energii elektrycznej.

Planowane na poniedziałek oświadczenie fiskalne Wielkiej Brytanii zostało zastąpione przez jesienne oświadczenie, które ma zostać dostarczone przez kanclerza Jeremy’ego Hunta 17 czerwca.

Przeczytaj kalendarz na cały nadchodzący tydzień tutaj.

Leave a Comment