Najnowszy raport meczowy – Australia vs. Anglia 26. mecz grupy 1 2022/23

Australia vs Anglia – mecz zawieszony

Australia i Anglia zdobyły punkt w meczu grupy 1 na Mistrzostwach Świata T20 po tym, jak mokre i niebezpieczne boisko doprowadziło do przerwania meczu na MCG. Obie drużyny mają teraz trzy punkty, po wygranych i przegranych w pierwszych dwóch meczach.

W rezultacie piątkowy mecz dwóch starych rywali został zaliczony jako „przegrany odchodzi”. Niestety, po deszczu przez cały dzień i okazjonalnych wieczornych opadach, sędziowie ostatecznie zdecydowali się odwołać mecz o 20:49 czasu lokalnego. Chociaż na długo przed zakończeniem gry z możliwością gry w pięć osób, pod warunkiem, że zostanie ona rozegrana o 22:04, nie było szans na wyschnięcie ziemi na czas, biorąc pod uwagę chłodne wieczorne warunki, zwłaszcza rundy w meczu. meloniki. które były szczególnym powodem do niepokoju.

Ulewny deszcz w ciągu ostatnich kilku dni w Melbourne oznaczał, że obie strony weszły w piątek, wiedząc, że deszcz odegra swoją rolę. Pierwszy mecz tego dnia, między Afganistanem a Irlandią, również został przerwany bez rzutu monetą, więc nie było niespodzianką, że ten mecz zakończył się w ten sam sposób.

„Pole jest mokre przez ostatnie kilka tygodni, tak mokre, jak kiedykolwiek je widziałem” – powiedział kapitan Australii Aaron Finch. „Podbiegi i wokół ringu były bardzo, bardzo mokre. Chodzi o bezpieczeństwo graczy. Pewnego dnia widzieliśmy jednego z Zimbabweńczyków (Richard Ngarava). prawdziwy problem”.

Inspekcja o 19:30 czasu lokalnego – 30 minut po planowanym starcie – przyszła i zniknęła, ze wszystkim oprócz schronienia na miejscu, ponieważ chmury na chwilę się zatrzymały. Jednak wody powierzchniowe nadal niepokoiły system odwadniający i supersoperatorów pracujących w godzinach nadliczbowych.

Inspekcja o 20:15 ustąpiła miejsca pierwszej o 20:50. Zanim jednak nastąpiło to drugie, kolejna ulewa zmusiła sędziego do odwołania meczu i wysłała 30 000 kibiców w drogę, by stawić czoła żywiołom.

„Wszyscy byli tam, aby zagrać, wszyscy byli gotowi do wyjścia” – dodał Finch. „I frekwencja była świetna. Rozczarowujące było to, że nie dostałem się do środka, ale ilość deszczu, jaką Melbourne i wschodnie wybrzeże Australii spadły w ciągu ostatnich kilku tygodni, była niesamowita”.

Finch również to potwierdził Mateusz Wade, który uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19 i musiał przygotować się w osobnej szatni, miał rozpocząć grę XI. „Wczoraj miał kilka objawów, ale dziś po prostu bolała go głowa. Ale dobrze mu było iść”.

Anglia zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli grupy 1 dzięki kursowi netto +0,239, wyprzedzając Irlandię (która pokonała je w środę) i Australię, które również mają po trzy punkty.

Jednak mają też najtrudniejszy bieg z drużyn, które mogą teraz zakończyć na siedmiu punktach. Nowa Zelandia przyjeżdża do Brisbane we wtorek (gdzie spodziewany jest większy deszcz), a następnie Sri Lanka w następną sobotę. Chociaż dwa zwycięstwa prawdopodobnie wystarczyłyby, aby Anglia awansowała do półfinału, Australia ma mecze z Irlandią i Afganistanem, w których mogą jeszcze poprawić swój wynik -1,555 run.

Tymczasem Nowa Zelandia może sobie pozwolić na przegraną z Anglią i nadal zakwalifikuje się, jeśli pokona Sri Lankę i Irlandię w swoich dwóch kolejnych meczach. Nawet sama Irlandia i Afganistan nadal mocno walczą o eliminację, a wszystkie sześć drużyn dzieli jeden punkt.

Vithushan Ehantharajah jest redaktorem stowarzyszonym w ESPNcricinfo

Leave a Comment