„Najbrudniejszy człowiek na świecie” zmarł w wieku 94 lat wkrótce po pierwszej od 60 lat kąpieli

Według lokalnych raportów Irańczyk, który nie kąpał się od ponad 60 lat, zmarł w niedzielę w wieku 94 lat.

Mężczyzna był znany w swojej społeczności jako Amou Haji lub Uncle Haji, co jest irańskim określeniem pieszczotliwym dla starszej osoby. Przede wszystkim stał się znany jako „najbrudniejszy człowiek na świecie”, ponieważ zdecydował się nie myć przez sześć dekad – obawiając się, że zachoruje, jeśli kiedykolwiek użyje „mydła i wody”, podała irańska agencja rządowa IRNA. przez AFP. W raporcie Haji zacytował „niepowodzenia emocjonalne w młodości” jako główny powód nie kąpania się.

Haji, który zmarł w małym irańskim miasteczku Dejgah i pochodził z południowej prowincji Fars, umył się po raz pierwszy kilka miesięcy temu, według IRNA. przez BBC.

Najstarszy na świecie:Mężczyzna umiera w wieku 112 – około miesiąca przed swoimi urodzinami

IRNA poinformowała również, że lata niekąpania sprawiły, że Haji ma skórę pokrytą „sadzą i ropą”. Był widziany na zdjęciach palący kilka papierosów przez lata.

W 2014 roku Haji powiedział The Teheran Times jego ulubionym jedzeniem był jeżozwierz?i że mieszkał między dziurą w ziemi a ceglaną chatą zbudowaną przez mieszczan. Hadji nie miał znanych krewnych, chociaż wiadomo było, że był pod opieką mieszkańców miasta.

Film dokumentalny „Dziwne życie Amou Haji” został nakręcony o jego życiu w 2013 roku. według irańskich mediów.

Leave a Comment