Na Atlantyku powstaje trzecie zakłócenie

W tropikach robi się tłoczno! Nowe zakłócenie pojawiło się we wtorek rano na wschodnich Karaibach, stając się trzecim systemem monitorowanym przez prognostów, według National Hurricane Center.

Wszystkie trzy obszary mają potencjał rozwoju na najbliższe pięć dni. Disturbance 3, system na Karaibach, ma 20% szans na uformowanie się już w ten weekend.

„Oczekuje się, że warunki środowiskowe będą w ten weekend wspomagać stopniowy rozwój, ponieważ niskie dryfowanie na zachód lub zachód-północny zachód przez wschodnie Karaiby” – powiedział NHC.

Gdzie indziej w basenie Atlantyku znajdują się Disturbance 1, który znajduje się na zachód-północny zachód od Bermudów, oraz Disturbance 2, który powinien powstać w połowie drogi między Portoryko a Bermudami w ciągu kilku dni.

Disturbance 1 przyniesie ulewne deszcze i porywiste wiatry na Bermudy do wtorkowego poranka, niezależnie od tego, NHC twierdzi, że ma 40% szans na uformowanie się w ciągu najbliższych pięciu dni. Prognozy stwierdzili, że system „oczekuje się, że dziś wieczorem przesunie się na północ, w chłodniejsze wody i w obszar niekorzystnych górnych wiatrów, co powinno ograniczyć dalszy rozwój”.

Jeśli chodzi o Disturbance 2, warunki środowiskowe wydają się sprzyjać stopniowemu subtropikalnemu rozwojowi systemu, który w weekend wije się nad południowo-zachodnim Atlantykiem, powiedział NHC.

Czy to wpłynie na Florydę?

Według FOX 35 Storm Team, wpływ na Florydę jest mało prawdopodobny.

Zaglądaj do nas na FOX 35, aby uzyskać więcej informacji o tropikach. Sezon huraganów na Atlantyku 2022 trwa do 30 listopada.

Leave a Comment