Myra Williams opowiada o poślubieniu Jerry’ego Lee Lewisa w wieku 13 lat

Kiedy Myra Williams spogląda wstecz na swoje życie – poślubiła swojego drugiego kuzyna, piosenkarza Jerry’ego Lee Lewisa, w 1957 roku, kiedy miała zaledwie 13 lat, ich dobre i złe chwile razem, dwoje dzieci, które mieli, trwałe szkody w ich związku wyrządzone Lewisowi Kariera i dziedzictwo – czasami zastanawia się, czy to wszystko było marzeniem.

„Ale tak się stało”, 78-letnia autorka i była agentka nieruchomości powiedziała The Times telefonicznie ze swojego domu w Atlancie, dzień po śmierci Lewisa. – To się stało. To wszystko przydarzyło mi się.

Wszystko, co „gigantyczne”, powiedziała, wydarzyło się w jej nastoletnich latach, katalogując kamienie milowe: małżeństwo w wieku 13 lat; matka w wieku 14 lat; straciła swoje pierworodne dziecko, gdy miała 17 lat; urodziła drugie dziecko w wieku 19 lat.

„Tak, bycie żoną i matką było burzliwe jako nastolatek” – powiedział Williams. „Ale kiedy przez to przeszedłem, znalazłem siłę. I w tym momencie prawie nic nie może mnie zrzucić z mojego bloku”.

W kilka godzin po śmierci Lewisa w wieku 87 lat Internet zalały nekrologi legendy rocka, z których każdy zawierał akapit przejściowy, w którym zaznaczono, że gwiazda Lewisa spadła tak szybko, jak wschodziła, gdy jego małżeństwo z Williamsem zostało upublicznione podczas trasy koncertowej Wielka Brytania rok później. jego debiutancki album z hitem „Great Balls of Fire” znalazł się na 2. miejscu list przebojów.

„Byłem złą rzeczą w jego życiu” – powiedział Williams, opisując, jak ludzie ją widzieli. „To z powodu naszego małżeństwa jego kariera poszła na marne. Wiesz, zostałeś osądzony za wszystko, co wtedy zrobiłeś.

Jerry Lee Lewis i Myra Lewis ze swoim pierworodnym Stevem Allenem Lewisem.

(Powiązana prasa)

A ten osąd był szybki i zawzięty. Stacje radiowe przestały odtwarzać muzykę Lewisa. Jego wytwórnia, Sun Records, przestała go promować i oferty występów wyparowały. To dużo dla młodej dziewczyny, powiedział Williams, dodając, że błędne przekonanie, które ją nękało, jest nadal aktualne.

„Nazywali mnie młodą panną młodą, ale byłam dorosła, a Jerry był dzieckiem” – powiedział Williams. „Patrząc wstecz, jak możesz się bronić, gdy masz 13 lat? To znaczy, nie ma wystarczająco dobrej wymówki, żeby wszystko było w porządku”.

Williams powiedziała, że ​​nadal bierze na siebie wszystkie obowiązki związane z jej nową rolą. „I nawet nie przegapiłem przerwy. Zadbałem o wszystko.”

Kupiła kilka domów, gdy Lewis był w drodze, a także samochód, który chciał Lewis. Powiedział jej, żeby znalazła czerwonego Cadillaca kabriolet, wspomina Williams, i tak zrobiła.

„Nie miałam nawet prawa jazdy” – powiedziała. „Wykonałem całą pracę i podjąłem wszystkie decyzje, prowadziłem i dbałem o biznes i tym podobne.

Powiedziała, że ​​Williams nawet zarządzał finansami.

„Pewnego razu poszedłem do banku z dużą torbą pieniędzy do wpłaty… i kasjer powiedział do mnie: ‘Myra, na zewnątrz siedzi policjant w swoim samochodzie i jechał za tobą przez całą drogę tutaj. Więc kiedy będziesz gotowy do wyjścia, zabiorę cię do domu – powiedziała.

Cadillac pozostał tego dnia na parkingu banku.

Williams powiedziała, że ​​narkotyki spowodowały nieodwracalne szkody w jej małżeństwie. Powiedziała, że ​​zanim zaczął brać narkotyki, Lewis był głupi, zabawny i miły. Para walczyła razem na poduszki, żartując i robiąc głupie figle, jak trzymanie klamki po drugiej stronie drzwi, aby uniemożliwić sobie nawzajem wejście do środka. Powiedziała, że ​​kiedy narkotyki stały się stałym elementem, Lewis się zmienił.

„Jego osobowość po prostu stała się zła. I brzydka. To było jak zupełnie inny człowiek. Po prostu zła, wiesz?” powiedziała.

Williams i Lewis rozwiedli się w 1970 roku, a Williams pozwał z powodu cudzołóstwa i nadużyć. Ale przez lata utrzymywali kontakt ze względu na więź, którą łączyła ich córka Phoebe Allen Lewis. Syn pary, Steve Allen Lewis, utonął w wieku 3 lat.

Williams następnie wyszła za mąż krótko – 18-miesięczny romans, który opisała jako “absolutne fiasko i głupie”. Od 39 lat jest żoną swojego obecnego męża Richarda Williamsa. Para jest właścicielem firmy zajmującej się nieruchomościami w Atlancie, ale oboje wycofali się z codziennej działalności.

— Wiesz, tylko się kręcimy. Nie musimy nic robić” – powiedziała, dodając, że ich kierownik biura zajmuje się prawie wszystkim, a oni tylko raz na jakiś czas wpadają do biura, żeby porozmawiać. „Żyjemy po prostu naprawdę prostym życiem, w którym śpimy do późna i oglądamy „Kocham Lucy”.

Myrze Williams.

Myrze Williams.

(zdjęcie dzięki uprzejmości)

Williams starała się powstrzymać łzy, gdy mówiła o śmierci Lewisa, która nastąpiła kilka tygodni po śmierci jej ojca, JW Browna, muzyka i kuzyna Lewisa. To Brown udał się do Natchez w stanie Missisipi, gdzie Lewis mieszkał jako nieznany muzyk, i przywiózł go do Memphis w stanie Tennessee, aby nagrywać z Samem Phillipsem w Sun Records, powiedział Williams. Zaprosił również Lewisa, aby zamieszkał w jego domu z rodziną, dzięki czemu Lewis i Williams się zakochali.

Kiedy Brown usłyszał, że młoda para uciekła, „wziął broń” – powiedział Williams. „To nie był szczęśliwy moment. Tata czuł się przez to bardzo zdradzony. Byłam jego 13-letnią dziewczynką”.

Brown poszedł za Lewisem, ale Lewisa nie było.

„Gdy tylko tata wyszedł z domu, moja mama zadzwoniła do Sama Phillipsa i powiedziała: „O mój Boże, nie uwierzysz, co się stało, Sam” – powiedział Williams. Mama powiedziała: „Jerry i Myra pobrali się. I Jay [J.W.] on ma swoją broń. Jest w drodze do Sun Records. Powinieneś zabrać stamtąd Jerry’ego.

Phillips „wyciągnął Jerry’ego” i kazał mu wsiąść do samolotu. Powiedział: „Nie obchodzi mnie, dokąd idziesz, po prostu idź” – powiedział Williams.

Lewisa nie było na trzy lub cztery dni, podczas których Phillips posadził Browna i próbował go uspokoić, powiedział Williams.

„Powiedzmy, że Sam Phillips był prawdziwym gadułą. Mógłby cię przekonać, że tego, co widziałeś, tam nie było” – powiedział Williams.

Brown następnie zaakceptował małżeństwo, powiedział Williams.

„Po prostu nie było wyboru. Zabicie Jerry’ego nie wchodziło w rachubę. To była jego pierwsza myśl, ale to nie wchodziło w rachubę” – powiedziała.

Kiedy Lewis wrócił, Brown uścisnął mu rękę i powiedział: „Lepiej bądź dobry dla mojej dziewczyny”.

Williams przestał rozmawiać z Lewisem po tym, jak poślubił jej byłą szwagierkę Judith Brown w 2012 roku. To była głęboka rana, powiedział Williams. Judith była przyjaciółką i częścią rodziny. (Brown była byłą żoną młodszego brata Williamsa).

Williams nie pamięta, kiedy ostatnio rozmawiała z Lewisem, ale powiedziała, że ​​próbowała się z nim skontaktować około dwa lata temu. Zapytała Phoebe, czy byłoby w porządku, gdyby zadzwoniła do Lewisa, a kiedy to zrobiła: „Nie wiedziałam, co mu powiedzieć lub powiedzieć, zadzwoniłam, a on podszedł do telefonu i nie mogłam rozmawiać. Odłożyłem słuchawkę.

Gdyby Williams mogła udzielić swojej 13-letniej sobie jakiejkolwiek rady, powiedziała, że ​​nie ma pojęcia, co to może być.

„Nie wróciłabym i nie zmieniłabym tego, gdybym mogła”, powiedziała. Potem zatrzymała się, pomyślała przez chwilę i zaczęła się śmiać. „Mógłbym to trochę poprawić. Dużo bym to edytował. Wystraszyłbym się z tego. Byłbym mądrzejszy”.

„Ale jak mądry możesz być w wieku 14 lat?” zapytała. – Jesteś głupim dzieciakiem w tym wieku. Po prostu nie jesteś na to gotowy. Nie jesteś gotowy na prime time”.

Leave a Comment