Migracyjne przejścia graniczne w roku podatkowym 2022 przekroczyły 2,76 mln, bijąc rekord wszech czasów

Liczba nielegalnych imigrantów przekraczających granicę południowo-zachodnią w roku podatkowym 2022 przekroczyła 2,76 mln, pobicie poprzedniego rocznego rekordu o ponad 1 milion, według Dane o ochronie celnej i granicznej.

W ciągu 12 miesięcy kończących się 30 września 2022 r. CBP zatrzymywało migrantów ponad 2 766 582 razy, w porównaniu do 1,72 miliona czasy dla roku podatkowego 2021poprzedni roczny szczyt. Liczby 2022 zostały częściowo zmienione gwałtowne wzrosty w liczbie Wenezuelczyków, Kubańczyków i Nikaraguańczyków udających się na północ, według CBP.

Ze względu na ograniczenia Covid, które spowodowały, że urzędnicy zwrócili przejścia graniczne do Meksyku, wiele osób podejmuje „wielokrotne próby przekroczenia granicy, co oznacza, że ​​całkowita liczba spotkań nieco przekracza liczbę unikalnych osób przybywających na granicę”. CBP powiedział w oświadczeniu.

We wrześniu doszło do 227 547 starć wzdłuż granicy, o 12 procent więcej niż w sierpniu. Niecałe 20 procent obejmowało osoby, które w poprzednim roku co najmniej raz próbowały się zmienić. We wrześniu 2021 r. doszło do 192 001 starć granicznych.

Komisarz CBP Chris Magnus powiedział, że liczba Wenezuelczyków próbujących przekroczyć granicę gwałtownie spadła w październiku dzięki zwiększonej współpracy z Meksykiem. „W ciągu ostatniego tygodnia liczba Wenezuelczyków próbujących wjechać do kraju spadła o ponad 80 procent w porównaniu do tygodnia przed rozpoczęciem wspólnych działań egzekucyjnych” – powiedział Magnus.

Leave a Comment