„Midnight” Taylora Swifta sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy w ciągu trzech dni

Taylor Swift“Midnights” stał się pierwszym albumem od pięciu lat, który zarejestrował milion sztuk w ciągu tygodnia. Ostatni album, który to robi? „Reputacja” Taylora Swifta jeszcze w 2017 roku.

Co więcej, „Midnight” osiągnął ten sukces już w ciągu pierwszych trzech dni na rynku. Jasne opowiada Różnorodność że nowy rekord odnotował 1,2 miliona ekwiwalentów albumu w weekend 21-23. Październik

Jest też element „tylko 2022, dzieciaki”: prawie połowa wszystkich sztuk zgromadzonych w ciągu pierwszych trzech dni pochodzi z… sprzedaży winyli. Luminate informuje, że w ciągu weekendu sprzedano prawie 500 000 egzemplarzy LP. To ponad połowa rzeczywistej sprzedaży albumu w tym okresie, która wyniosła 955 000 pełnych egzemplarzy sprzedanych we wszystkich formatach, w tym w wersji cyfrowej i CD.

„Midnights” to rzadki potwór fizyko-medialny (nie mylić z potworem na wzgórzu, zbyt dużym, by kręcić się w pobliżu, powoli potykającym się w kierunku ulubionego miasta, przeszytym sercem, ale nigdy nie zabitym). Ale w dziale streamingu też nie ma garści. W Luminate album otrzymał ponad 284 miliony oficjalnych strumieni na żądanie, w tym strumienie audio i wideo łącznie, w ciągu pierwszych trzech dni od premiery.

Billboard, którego cotygodniowe listy przebojów są zasilane przez Luminate, wskazał kilka czołowych wytwórni, które album już ustanowił, ponad w połowie pierwszego tygodnia od premiery. Wśród nich jest fakt, że 1,2 miliona sztuk daje “Midnights” najwyższą liczbę nowych albumów w ciągu tygodnia od czasu, gdy “Reputation” pojawiło się z 1238 sztukami pięć lat temu – znak, który nowy album prawdopodobnie przebije przed końcem rok. biznes w poniedziałek.

Billboard już w sobotę informował, że już po jednym dniu „Midnights” zarejestrował największy tydzień wydania winylowego albumu od czasu, gdy poprzednicy, Luminate, zaczęli śledzić sprzedaż w 1991 roku.

Wszystkie te LP są głównym czynnikiem, dlaczego „Midnights” jest o wiele większy po wyjęciu z pudełka niż inne ostatnie albumy Swifta. Jak wiadomo, w przypadku tłoczeń winylowych jest obecnie duże opóźnienie, więc kiedy w 2020 roku wypuszczono „Folklore” i „Evermore”, fani musieli czekać miesiącami, aż wydanie winylowe pojawi się po cyfrowej odsłonie. W tym przypadku Swift nie spieszył się, a przez weekend w sklepach i w Internecie pojawiło się mnóstwo płyt długogrających dla każdego, kto ich chciał.

I wielu fanów kupiło wiele wydań. Było pięć różnych edycji LP – cztery z nich z różnymi okładkami i różnymi wariantami kolorystycznymi LP, plus osobna edycja Target, będąca kopią jednej z tych okładek, ale w innym kolorze. Wersja CD była również dostępna z czterema różnymi okładkami i grafiką wnętrz, i istniały anegdotyczne dowody na to, że wielu Swiftów zbierało kompletne zestawy… nawet w przypadku edycji kasetowej (która była ograniczona do jednej okładki).

Jednak liczby przesyłane strumieniowo pokazują, że siła albumu nie wynika z kolekcjonowania i gromadzenia. Billboard twierdzi, że 284 miliony streamów zebranych w ciągu tych pierwszych trzech dni wystarczyły, aby „Midnights” był trzecim co do wielkości tygodniem transmisji strumieniowych w 2022 roku. Rekord za jeden tydzień tego roku należy do Bad Bunny, którego „Un Verano Sin Ti” w debiutancki tydzień zebrał 356,55 mln. Z czterema dniami pozostałymi w okresie przebojów „Midnights” ma przyzwoitą szansę na przekroczenie najwyższego wyniku Bad Bunny, jeśli tempo się utrzyma.

Po zakończeniu listy przebojów w czwartkową noc oficjalne wyniki za pierwszy tydzień „Północy” będą musiały poczekać do tradycyjnej transmisji w przyszłą niedzielę, chociaż biorąc pod uwagę zainteresowanie, szacunki będą płynąć swobodnie w miarę upływu tygodnia.

Streaming wcale nie ucierpiał dzięki wydaniu 20-utworowej edycji deluxe Swift, z podtytułem „3 nad ranem”, zaledwie trzy godziny po wydaniu standardowej edycji 13-utworowej.

Czytać Różnorodnośćprzegląd tego standardowego wydania tutaj i bonusowe utwory tutaj.

Leave a Comment