Michigan State zawiesza 4 graczy, gdy szkolna policja bada bójkę po tym, jak Wolverines pokonali SpartanCNN

Czterech piłkarzy z Michigan State University zostało zawieszonych, podczas gdy szkolna policja prowadzi śledztwo w sprawie bójki w tunelu stadionu po tym, jak zajmujący czwarte miejsce w rankingu University of Michigan Wolverines pokonali niesklasyfikowanych w rankingu Spartan stanu Michigan w sobotę 29-7.

Główny trener stanu Michigan, Mel Tucker, ogłosił oświadczenie deklaracja że gracze zostali wyrzuceni z drużyny po „przejrzeniu niepokojących dowodów elektronicznych” kłótni. Zawieszenie będzie obowiązywać do czasu zakończenia śledztwa w sprawie incydentu, powiedział Tucker.

Film opublikowany na Twitterze przez The Detroit News pokazał to kilku Spartan w kłótni z graczem Wolverine w tunelu na Michigan Stadium w Ann Arbor.

Trener futbolu Michigan, Jim Harbaugh, powiedział, że dwóch z jego zawodników zostało „zaatakowanych”, a jeden z nich może mieć złamany nos.

„Widziałem ten jeden film, 10 w jednym, jest… dość kiepski” – powiedział Harbaugh.

„To, co wydarzyło się po meczu, jest całkowicie nie do przyjęcia” – powiedział dyrektor sportowy Michigan Warde Manuel.

Policjanci szkolni obu uczelni wspólnie prowadzą śledztwo w sprawie incydentu. W swoim oświadczeniu na temat zawieszeń graczy Tucker powiedział, że stan Michigan będzie nadal oceniał „dalsze zaangażowanie studentów-sportowców w kłótnie i czynniki przyczyniające się do tego”.

Wiceprezydent stanu Michigan i dyrektor ds. Lekkoatletyki Alan Haller nazwał dowody „Alarmujące”, dodał, „zachowanie, które badaliśmy, było zarówno nietypowe, jak i nie do przyjęcia dla naszego programu piłkarskiego”.

Manuel powiedział, że rozmawiał z komisarzem Big Ten Kevinem Warrenem i „przygląda się temu”.

„Policja również się temu przygląda, a to dlatego, że widzieli wideo” – powiedział Manuel. „Zostawimy to w ich rękach.

CNN zwróciło się do Wielkiej Dziesiątki o komentarz.

Prezydent stanu Michigan Samuel L. Stanley Jr. przeprosił Michigan, nazywając incydent „niedopuszczalnym zachowaniem”.

„Jestem bardzo zasmucony tym incydentem i niedopuszczalnym zachowaniem członków naszego programu piłkarskiego” – powiedział Stanley w oświadczeniu.

„W imieniu Michigan State University szczerze przepraszam Uniwersytet Michigan i studentów, którzy zostali ranni. Nie ma prowokacji, która może usprawiedliwiać zachowanie, które widzimy na filmach. Rywalizacja może być intensywna, ale nigdy nie powinna być gwałtowna”.

Tucker skomentował walkę na Twitterze.

„Jako Spartanie, nasz program ma obowiązek utrzymać najwyższy poziom sportowej rywalizacji” Tucker napisał tweeta w niedzielę.

„Pod koniec meczu rywalizacji na Michigan Stadium emocje były wysokie, ale nie ma usprawiedliwienia dla zachowania, które zagraża naszemu zespołowi lub przeciwnikom”.

Prezydent MSU powiedział: „Trener Tucker pociągnie do odpowiedzialności zaangażowanych graczy, a nasza drużyna piłkarska i uniwersytet będą współpracować z wszelkimi powiązanymi dochodzeniami prowadzonymi przez organy ścigania i Konferencję Wielkiej Dziesiątki”.

Obie szkoły wydały wspólne oświadczenie: „Policja z Uniwersytetu Michigan, we współpracy z Policją Uniwersytetu Stanowego Michigan, Michigan Athletics i piłką nożną stanu Michigan, aktywnie przeglądają materiał filmowy i badają incydent po meczu”.

„Sytuacje takie jak ta i bezpieczeństwo społeczności są traktowane bardzo poważnie” – czytamy w oświadczeniu.

Szkoły międzypaństwowe od pokoleń toczą zaciekłą rywalizację.

„Ale nie tak powinniśmy komunikować się po meczu” – powiedział Manuel, dyrektor sportowy Michigan. „To jest całkowicie i całkowicie niedopuszczalne”. … Nie na tym powinna polegać rywalizacja.”

Leave a Comment