Mężczyzna zaatakował brytyjskie centrum przetwarzania migrantów w Dover i popełnił samobójstwo

DOVER, Anglia, 30 października (Reuters) – Mężczyzna rzucił w niedzielę bomby benzynowe przyczepione do fajerwerków w centrum przetwarzania migrantów w południowym angielskim porcie Dover, zanim się zabił, powiedział fotograf Reutera.

Napastnik, biały mężczyzna w kraciastej koszuli, przybył do centrum w białym SUV-ie SEAT-a około 11:20 GMT. Wysiadł i rzucił trzy bomby benzynowe, z których jedna nie wybuchła, powiedział fotograf.

Następnie pojechał na pobliską stację benzynową, zawiązał prowizoryczną pętlę na szyi, przywiązał ją do metalowego słupa i odjechał, zabijając się, jak powiedział fotograf.

„Funkcjonariusze odkryli, że do pomieszczeń imigracyjnych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wrzucono od dwóch do trzech urządzeń zapalających” – napisała policja w Kent w oświadczeniu.

„Zgłoszono jeden drobny uraz. Podejrzany został zidentyfikowany i zlokalizowany. Incydent jest nadal przedmiotem dochodzenia”.

Film opublikowany w mediach społecznościowych przez dziennikarza GB News pokazuje personel gaszący mały pożar na zewnętrznej ścianie centrum.

Atak odbywa się w trakcie bardzo napiętej debaty politycznej na temat imigracji w Wielkiej Brytanii.

Liczba osób próbujących przeprawić się przez kanał La Manche w celu przedostania się do Wielkiej Brytanii gwałtownie wzrosła. Rząd spotyka się z krytyką ze strony niektórych kręgów, że kontrole graniczne są zbyt luźne, podczas gdy organizacje charytatywne i organizacje praw człowieka twierdzą, że osoby ubiegające się o azyl są traktowane niehumanitarnie.

W sobotę The Times poinformował, że decyzja minister spraw wewnętrznych Suelli Braverman doprowadziła bezpośrednio do przeludnienia i wybuchu epidemii świerzbu i błonicy w innym ośrodku przetwarzania migrantów w hrabstwie Kent, powołując się na kilka źródeł rządowych.

Napisane przez Andy’ego Bruce’a, dodatkowe sprawozdanie Williama Schomberga Edycja przez Frances Kerry i Angusa MacSwana

Nasze standardy: Polityka zaufania Thomson Reuters.

Leave a Comment