Mężczyzna hospitalizowany po zjedzeniu żywego kraba, aby pomścić córkę: Raport

  • Mężczyzna w Chinach trafił do szpitala po zjedzeniu żywego kraba, który ugryzł jego córkę Poranna poczta w południowych Chinach.
  • Kilka miesięcy po połknięciu skorupiaka trafił do szpitala z silnym bólem pleców i infekcjami pasożytniczymi.
  • Podczas gdy surowy krab jest podawany w niektórych regionach Chin, urzędnicy samorządowi odradzają go.

Mężczyzna w Chinach dziwnie zachorował kilka miesięcy po zjedzeniu żywego kraba, aby pomścić swoją córkę.

Mężczyzna, zidentyfikowany jako 39-letni Lu z Zhejiang, był ostatnio widziany przez lekarzy w szpitalu w Hangzhou z powodu silnego bólu pleców około dwa miesiące po połknięciu skorupiaka. Poranna poczta w południowych Chinach.

„Zapytałem go: dlaczego zjadłeś żywego kraba?” Powiedział: „Chciałem zemścić się na mojej córce” – powiedział dr. Cao Qian za poranny post. „Powiedział: „Kiedy byliśmy nad strumieniem, moja córka została ugryziona przez małego kraba, więc wpadłem w złość i włożyłem go do ust, aby się zemścić”.

Cao powiedział, że Lu przyznał się do jedzenia kraba dopiero po tym, jak jego żona wspomniała o tym incydencie lekarzom, którzy byli zdziwieni „patologicznymi zmianami w jego klatce piersiowej, brzuchu, wątrobie i układzie pokarmowym”, jak podaje Morning Post.

„Pytaliśmy go wielokrotnie, czy kiedykolwiek jadł dziczyznę lub coś niezwykłego, coś, co mogło powodować alergie. Odmówił wszystkim” – powiedział Cao, dodając, że Lu później przyznał się lekarzom, że zjadł „coś wyjątkowego”.

Badania krwi wykazały później, że Lu miał trzy infekcje pasożytnicze spowodowane zjedzeniem żywego kraba, według Morning Post, który zauważył, że od tego czasu wyzdrowiał, ale będzie wymagał dalszego monitorowania.

Podczas gdy krab jest zwykle gotowany w Chinach, czasami podaje się go na surowo, ale marynowany w alkoholu – zyskując miano „pijanych krabów” – w Zhejiang, skąd pochodzi Lu, i sąsiednich prowincjach, jak donosi Morning Post.

„Teoretycznie lepiej jest zjeść coś marynowanego niż całkowicie surowego, ponieważ zostało potraktowane alkoholem, który może pomóc zabić pasożyty i bakterie” – powiedział Cao dla Morning Post. „Ale nie może zabić wszystkich pasożytów, więc nie jest też w 100 procentach bezpieczny”.

The Centrum Bezpieczeństwa Żywności w Hongkongu odradza spożywanie jakichkolwiek surowych krabów, zarówno marynowanych, jak i niemarynowanych, według rządu Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkongu.

Leave a Comment