Matthew Perry został obsadzony w Don’t Look Up, potem jego serce się zatrzymało

Mateusz Perry

Mateusz Perry
Zdjęcie: Theo Wargo (Getty Images na Tribeca Film Festival)

w Przyjaciele Nowe wspomnienia gwiazdy Matthew Perry’ego, Przyjaciele, kochankowie i wielka zła rzecz, ujawnia, do jakiego stopnia nadużywanie substancji i uzależnienie zagrażało jego życiu i szkodziło jego karierze. Problemy te trwały przez cały 2020 rok, kiedy miał pojawić się w „największym filmie, jaki kiedykolwiek dostałem”, komedii Adama McKaya z gwiazdorami. Nie patrz w górę. Niestety, Perry nigdy nie miał okazji nakręcić swoich scen, ponieważ jego serce zatrzymało się na pięć minut.

Aktor miał zagrać republikańskiego dziennikarza w trzech scenach komedii McKaya, w której Perry zagrał u boku Meryl Streep, Perry poleciał do Bostonu na zdjęcia. Produkcję kręcono tam od listopada 2020 do lutego 2021.

Perry długo zmagał się z nadużywaniem substancji, zaczął pić w wieku 14 lat. Ale kontuzje na planie Głupcy wpadają, komedia romantyczna, w której wystąpił u boku Salmy Hayek, doprowadziła go do uzależnienia od opioidów. Perry twierdzi, że przez lata wydał ponad 9 milionów dolarów na rehabilitację i trzeźwość.

Mniej więcej w tym czasie zaczął pracować nad Nie patrz w góręprzyjmował 1800 miligramów hydrokodonu, środka przeciwbólowego przepisanego przez ośrodek rehabilitacyjny w Szwajcarii. Tam powiedział lekarzom, że cierpiał na silne bóle brzucha. „Właściwie było dobrze” – pisze Perry. „Czułem się, jakbym cały czas robił przysiady – więc było to bardzo niewygodne – ale to nie był ból”. Dostał hydrokodon, ale lekarze chcieli zrobić operację, aby „włożyć mi w plecy jakieś dziwne urządzenie medyczne”.

W noc przed operacją nie spał całą noc i zestrzelił hydrokodon. Więc kiedy Perry był na operacji, lekarze podali mu propofol, środek znieczulający, który na pięć minut zatrzymał serce Perry’ego. Perry pisze:

Dostałem zastrzyk o 11:00. Obudziłem się jedenaście godzin później w innym szpitalu. Najwyraźniej propofol zatrzymał mi serce. Przez pięć minut. To nie był atak serca – nie porównywałem – ale nic nie biło. Powiedziano mi, że jakiś gruby Szwajcar naprawdę nie chciał, żeby facet z Przyjaciół umarł na swoim biurku i spędził całe pięć minut, robiąc mi resuscytację, bijąc mnie i tłukąc w pierś. Gdybym nie był w Friends, czy zatrzymałby się po trzech minutach? Czy przyjaciele znów uratowali mi życie?

Może uratował mi życie, ale złamał też osiem moich żeber.

Jedna scena, do której kręcił Perry Nie patrz w górę wylądował na podłodze w krojowni.

Wraz z nadchodzącym wydaniem pamiętnika, Perry opowiada więcej takich historii i ma nadzieję, że zainspiruje to innych do szukania pomocy. W zeszłym tygodniu ujawnił, że w pewnym momencie jego okrężnica pękła i miał 2% szans na przeżycie.

„Lekarze powiedzieli mojej rodzinie, że mam 2% szans na przeżycie” – powiedział. Po pęknięciu okrężnicy w wyniku nadużywania opiatów spędził dwa tygodnie w śpiączce i pięć miesięcy w szpitalu. „Założono mi coś, co nazywa się maszyną ECMO, która wykonuje wszystkie czynności oddechowe dla serca i płuc. A to się nazywa Zdrowaś Maryjo. Nikt tego nie przeżyje”.

Przyjaciele, kochankowie i wielka zła rzecz będzie dostępny w księgarniach już dziś 1 listopada.

[przez[przez[přes[viaTurlający się kamień]

Leave a Comment