Matt Quatraro będzie kolejnym menedżerem Royals

KANSAS CITY — Royals wprowadzają nową twarz, aby poprowadzić swój klub wielkiej ligi, oficjalnie zatrudniając w niedzielny wieczór Matta Quatraro, shortstopa Raysa.

Quatraro jest 18. pełnoetatowym menedżerem Royals w historii franczyzy, a zatrudnienie pojawiło się po tym, jak klub rozstał się z Mike’iem Mathenym po sezonie 65-97. Długa lista kandydatów została zawężona w ciągu ostatnich trzech tygodni – ale Quatraro zawsze był uważany za faworyta, mówią źródła MLB.com.

Quatraro jest pierwszym kluczowym zatrudnieniem JJ Picolli na stanowisku wiceprezesa wykonawczego i dyrektora generalnego. W Kansas City Quatraro poprowadzi młody zespół, który emanuje potencjałem. Trzynaście Royals zadebiutowało w Major League w 2022 roku, a 21 debiutantów pojawiło się w tym roku, zajmując trzecie miejsce w historii serii za 2004 (23) i ’02 (22).

Dzięki swojemu niewielkiemu doświadczeniu trenerskiemu w lidze, wiedzy o sukcesach klubów na małym rynku oraz szacunku i podziwu, jaki zdobył od graczy, Quatraro sprawdził wszystkie pola dla Royals.

Według źródła Quatraro podpisał trzyletnią umowę z Royals z opcją do 2026 r. I zostanie oficjalnie przedstawiony mediom w czwartek rano na stadionie Kauffman.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że Matt prowadzi nasz klub i rdzeń talentów” – powiedział Picollo w oświadczeniu klubu ogłaszającym nominację. „Matt miał wspaniałe doświadczenia w całej swojej karierze, które przygotowały go do tego. Wywarł na nas dobre wrażenie podczas naszego wywiadu i jest wyraźnie szanowany w całej branży. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Mattem, aby zapewnić naszym wspaniałym fanom zwycięską grę w baseball”.

48-letni Quatraro spędził ostatnie pięć sezonów w sztabie Kevina Casha w Tampa Bay, w tym jeden sezon jako trzeci trener bazowy i cztery jako trener ławkowy. The Rays osiągnęli postsezon w ciągu czterech z pięciu lat Quatraro w swoim zespole, w tym występu w World Series 2020.

Quatraro służył również jako asystent trenera uderzeń Clevelanda w latach 2014-17, pokrywając się z mniejszościowym udziałem właściciela Royals Johna Shermana. Doświadczenie i sukcesy Quatrary w obu przypadkach pomogły mu w kandydowaniu w Kansas City, ponieważ Sherman postrzega Tampa Bay i Cleveland jako modele sukcesu na małych rynkach.

Ponadto Quatraro cieszy się szacunkiem i podziwem graczy, trenerów i kadry kierowniczej z całej branży. Przeprowadzał wywiady z kilkoma menedżerami, w tym z Pirates and Giants po sezonie 2019, Tigers po 20, A i Mets po 21 oraz Marlins poza sezonem, zanim zatrudnił Skipa Schumakera – pozwalając Royals na dokończenie swojej oferty.

„Jestem wdzięczny panu Shermanowi i grupie właścicielskiej, JJ i front office oraz wszystkim innym z Royals za tę okazję”, powiedział Quatraro za pośrednictwem Royals. „Wiedziałem już talent w składzie i jak wspaniali fani byli w Kansas City, a proces wywiadu przekonał mnie, że wspaniałe rzeczy, które słyszałem o kulturze organizacji, są prawdziwe. Nie mogę się doczekać, kiedy zacznę, a moja rodzina dotrze do Kansas City i stanie się częścią tej społeczności”.

Royals szukają kogoś w swoim nowym kapitanie, który poprowadzi ich młody trzon – w tym Bobby Witt Jr., MJ Melendez, Vinnie Pasquantino i wielu młodych miotaczy – w następnym oknie rywalizacji, a Quatraro otrzymuje wysokie pochwały . za jego komunikację z graczami.

Royals nie mieli zwycięskiego sezonu, odkąd wygrali World Series w 2015 roku.

„JJ i jego personel zaprojektowali i przeprowadzili rygorystyczny proces, który zidentyfikował Matta jako najlepszego lidera naszego klubu” – powiedział Sherman w ogłoszeniu Royals. „Matt jest powszechnie szanowany w baseballu, ma udokumentowane osiągnięcia i namacalny wkład w dwie organizacje, które zbudowały zwycięską kulturę poprzez kreatywność i innowacyjność. Cieszymy się, że możemy powitać Matta, jego żonę Chrisa oraz synów George’a i Leo w społeczności Kansas City”.

Quatraro, były łapacz, narożny infielder i outfielder, grał siedem sezonów w organizacji Rays i dominował w Triple-A. Jego kariera trenerska rozpoczęła się w Rays w 2004 roku, gdzie zajmował stanowiska trenerskie i kierownicze w mniejszych ligach. Spędził również cztery lata jako koordynator uderzeń Minor League w Tampa Bay.

Po zatrudnieniu menedżera Royals i Quatraro zaczną teraz zwiększać skład sztabu szkoleniowego. Ich priorytetem jest zatrudnienie nowego trenera pitchingu po tym, jak Cal Eldred został zwolniony w ostatnim dniu sezonu. Picollo ma ogłosił już, że strona uderzająca pozostanie w dużej mierze taka sama, z Alec Zumwalt jako trener uderzania i Mike Tosar i Keoni DeRenne jako asystent trenerów uderzania. Trener ławki Royals Pedro Grifol i trzeci trener bazy Vance Wilson byli wewnętrznymi kandydatami do otwarcia menedżerskiego, więc to, czy pozostaną z Royals w swoich rolach, pozostaje do ustalenia.

Leave a Comment