Materiały wybuchowe skonfiskowane po tym, jak wybuch zabił człowieka w Coimbatore

Przeszukanie domu zmarłego, zidentyfikowanego jako Jameesha Mubin, doprowadziło do odkrycia ogromnej ilości materiałów wybuchowych. Źródła policyjne twierdziły, że Narodowa Agencja Śledcza raz przesłuchała Mubina w 2019 r.

Przeszukanie domu zmarłego, zidentyfikowanego jako Jameesha Mubin, doprowadziło do odkrycia ogromnej ilości materiałów wybuchowych. Źródła policyjne twierdziły, że Narodowa Agencja Śledcza raz przesłuchała Mubina w 2019 r.

25-letni mężczyzna zginął w niedzielnym wybuchu samochodu przed świątynią w Coimbatore w Tamil Nadu.

Podczas gdy policja twierdziła, że ​​wybuch został prawdopodobnie wywołany przez butlę LPG w pojeździe, przeszukanie domu zmarłego, zidentyfikowanego jako Jameesha Mubin, doprowadziło do odkrycia ogromnej ilości materiałów wybuchowych.

Policja poinformowała, że ​​Mubin, mieszkaniec Ukkadam, zginął w eksplozji przed Kottai Easwaran Kovil w pobliżu ratusza w jednym z najbardziej ruchliwych obszarów handlowych w zachodniej części miasta około 4 rano.

Butla LPG, którą przewoził w hatchbacku, eksplodowała, podczas gdy inna została znaleziona niewybuchowa w miejscu wybuchu.

Dyrektor generalny policji C. Sylendra Babu, który obozował w Coimbatore, powiedział dziennikarzom w niedzielę wieczorem, że eksplozja nastąpiła, gdy oskarżony niósł dwa cylindry ciśnieniowe i inne przedmioty, w tym gwoździe i kulki. Odmówił jednak skomentowania, czy był to przypadek planowanego ataku na świątynię, który się nie powiódł.

Jednak DGP powiedział, że policja znalazła skrytkę materiałów wybuchowych, w tym azotanu potasu, proszku aluminiowego, siarki i węgla drzewnego z rezydencji Mubina, absolwenta inżynierii.

– Według materiałów skonfiskowanych z jego domu, to. [materials in the car] może być przeznaczony na ewentualny plan [for attack] w przyszłości” – powiedział.

Według pana Babu, Mubin musiał przekroczyć policyjny punkt kontrolny na terenie za świątynią. Szef policji powiedział, że eksplozja mogła nastąpić, gdy próbował uciec.

Pan Babu, który odwiedził miejsce wybuchu w niedzielę w południe, powiedział, że Mubin, w przeciwieństwie do niektórych jego przyjaciół, nie był w żaden sposób zaangażowany w Coimbatore. Sprawdzane są między innymi jego kontakty i działania na portalach społecznościowych.

Jednak źródła policyjne twierdziły, że Narodowa Agencja Śledcza przesłuchała Mubina raz w 2019 roku.

Sześć specjalnych zespołów pracowało razem od rana i prześledziło tożsamość Mubina (którego ciało zostało zwęglone), właściciela używanego przez niego hatchbacka oraz źródło butli LPG.

Ludzie, którzy mieli dostęp do miejsca zdarzenia, powiedzieli, że gwoździe i kulki znaleziono porozrzucane wokół wypatroszonego samochodu.

Dodatkowy dyrektor generalny policji (prawo i porządek) P. Thamaraikannan, który odwiedził to miejsce rano, koordynował śledztwo z komisarzem policji miasta Coimbatore V. Balakrishnanem, inspektorem generalnym policji West Zone R. Sudhakarem i innymi wyższymi funkcjonariuszami.

Krótko po wybuchu na miejsce zdarzenia wkroczyła Straż Pożarna i po zaalarmowaniu mieszkańców, ugasiła płomienie. Zwęglone ciało Mubina odzyskane z miejsca zostało przewiezione do Coimbatore Medical College Hospital.

Roztrzaskane szczątki samochodu, który został wypatroszony w wyniku eksplozji butli LPG poza ulicą Kottai Eswaran Kovil w Coimbatore 23 października 2022 r. | Kredyt fotograficzny: Specjalna aranżacja

Urzędnik ze Straży Pożarnej powiedział, że eksplodująca butla LPG miała pęknięcie około czterech cali. Butelka handlowa 35 kg nie została eksplodowana. Urzędnik powiedział, że w pobliżu samochodu znaleziono zwęglone ciało, które zostało całkowicie pochłonięte przez płomienie.

Zespoły kryminalistyki szukały dowodów wśród wraku samochodu. Teren świątyni został oczyszczony po tym, jak wieczorem policja przeniosła szczątki samochodu.

Po wybuchu policja zabarykadowała ulicę Kottai Easwaran Kovil i wysłano ponad 100 policjantów. Wezwano siły specjalne z innych okręgów.

Ulica Kottai Easwaran Kovil, na której znajduje się ponad 100 sklepów, była zamknięta do godziny 19:00. Sprzedawcy powiedzieli, że spodziewają się dobrej sprzedaży w przeddzień Deepavali, a wybuch spowodował dla nich ogromne straty w interesach.

Leave a Comment