Maszynki do strzyżenia a Thunder — podsumowanie meczu NBA — 27 października 2022 r.

OKLAHOMA CITY — — Grzmoty znowu to zrobił.

Shai Gilgeous-Aleksander zdobył 24 punkty, a Oklahoma City odniosło drugie z rzędu zwycięstwo nad Clippers, wygrywając 118-110 nad Los Angeles w czwartek wieczorem.

Lu Dort zdobył 21 punktów i Aleksiej Pokusewski dodano 15 dla Thunder, którzy pokonali Clippers 108-94 we wtorek.

To był przełomowy mecz dla Dort, który w sezonie strzelił z boiska 26%. Oddał 9 z 15 strzałów, będąc głównym obrońcą Clippers All-Star Paul George.

„To dla niego dobry wzrost pewności siebie” – powiedział Gilgeous-Alexander. „Wiedziałem, że to się w końcu stanie. Lu pracuje tak ciężko, a kiedy ty ciężko pracujesz i bawisz się tak ciężko jak on, dzieją się dobre rzeczy.

Thunder wystrzelił 49,5% z pola.

– Musimy być w stanie strzec punktu ataku – powiedział trener Clippers Tyronn Lue. „Po prostu ustawiają nas w kolejce jeden na jednego, a faceci są w stanie dostać to, czego chcą.

Maszynki do strzyżenia do przodu Kawhi Leonard opuścił oba mecze przeciwko Thunder, jednocześnie zarządzając swoim wcześniej kontuzjowanym prawym kolanem. George grał w czwartek po tym, jak we wtorek odszedł z powodu choroby i zakończył z 10 punktami w strzelaniu 4 na 12.

Normana Powella prowadził Clippers z 21 punktami. Reggie Jackson zdobył 18 lat John Wall dodał 17 dla Los Angeles, które straciło trzecią prostą.

Thunder zdobył 31 punktów z 20 przegranych Clippers dwa dni po zdobyciu 23 punktów z 19 rozdań w Los Angeles.

– Transmisje na żywo nas zabijają – powiedział Lue. „Musimy tylko posprzątać.

Thunder prowadził 30-12 w pierwszej kwarcie, ale Clippers osiągnęli prowadzenie 60:53 w przerwie, za 12 punktami od Walla i Jacksona.

– Wiesz, to naprawdę dobry zespół – powiedział trener Thunder, Mark Daigneault. “Nie będą się kładć.” I pomyślałem, że naprawdę wyszliśmy z poczuciem celu i oczywiście zadaliśmy pierwszy cios. I to dla nas dobra lekcja, że ​​dobry zespół nie tylko to przyjmuje.

Gilgeous-Alexander popełnił czwarty faul na 4,6 sekundy przed końcem drugiej kwarty i został umieszczony na ławce rezerwowych do drugiej połowy. Thunder zebrał się bez niego i objął prowadzenie 71-70, po czym wrócił w połowie trzeciej kwarty. Thunder prowadził 89-87 wchodząc do czwartego.

Wall wykonał wsad na początku czwartej kwarty i wyrównał wynik na 89, ale Thunder wycofał się późno. Pokusewski trafił za trzy, a niecałą minutę później, Trzech mężczyzn zdecydował się na szybką przerwę za 3 punkty, co dało Thunderowi 116-104 wynik na 2:55 przed końcem.

Oklahoma City nie wykonało rzutu wolnego aż do 10:22 pozostało w czwartej kwarcie, ale Thunder wypadł z linii 7 na 8 w ostatniej kwarcie.

Daigneaultowi nie podobała się sytuacja z rzutem wolnym, ale podobał mu się przebieg meczu.

„Nie byłem z tego szczególnie zadowolony, ale przeszliśmy przez to” – powiedział. „I pod koniec dnia nie jest to łatwe w taki czy inny sposób. Będą rzeczy, z którymi będziesz musiał sobie poradzić, rzeczy, które będziesz musiał przezwyciężyć. I po prostu myślałem, że skończyliśmy to dziś wieczorem. To nas nie rozpraszało. A my po prostu – po prostu to robiliśmy i oczywiście wyszliśmy. To było dobre.”

GILDEOUS-ALEXANDER’S FREE

Gilgeous-Alexander wykonał oba swoje rzuty wolne w czwartek, pozostawiając go mniej niż jeden rekord w liczbie rzutów wolnych z rzędu na rozpoczęcie sezonu.

Rekordzista? Nie Russell Westbrook lub Kevin Durant. Nawet George, dawna gwiazda Thunder. Jego Danilo Gallinariktóry rozpoczął sezon 2019-20 z 23 z rzędu.

Gilgeous-Alexander wyprzedził już pokroju Patricka Pattersona (17 lat w sezonie 2017-18) i Kevina Martina (16 lat w sezonie 2012-2013). Corey Brewer zrobił swoje pierwsze 17 od czasu, gdy został sprzedany do Thunder w 2018 roku.

WSKAZÓWKA

Clippers: F Marcus Morris z powodów osobistych odpuścił swoją drugą prostą grę. … Clippers zastrzelili 53,7%. … Los Angeles zdobyło zaledwie 9 z 28 rzutów za 3 punkty.

Grzmot: G Josh Giddey siedział ze skręconą prawą kostką. … W pierwszej kwarcie wypadł 6 na 10 z 3-punktowego zakresu i objął prowadzenie 34-24. Skończyli 17-na-38 na 3 punkty po przejściu 4-na-30 we wtorkowym meczu.