Mammografia może uratować życie

Październik to Miesiąc Świadomości Raka Piersi. Mammografia może prowadzić do wczesnego wykrycia raka piersi i ostatecznie ratować życie. Kobieta z Franklin County żałuje, że go nie dostała i chce, aby inni wiedzieli, dlaczego. Patti Sechrist przechodzi terapię celowaną w WellSpan Health z powodu raka piersi z przerzutami w stadium czwartym, raka, który rozprzestrzenił się na jej wątrobę. „Po prostu staram się być pozytywny, ale czasami jest to trudne” – powiedział Sechrist. Rok temu świeżo poślubiona specjalistka od wynagrodzeń czuła się dobrze ze sobą. Poszła na pogotowie z rozdzierający ból w boku i dowiedziała się, że ma raka. „Spojrzałem na mojego męża i po raz pierwszy w życiu mogę szczerze powiedzieć, że boję się na śmierć” – powiedział Sechrist. teraz 60 lat, nie robiła regularnych mammografii, decyzja, którą teraz mówi, była najsmutniejszą rzeczą, jaką kiedykolwiek podjęła. .Większość organizacji zawodowych zaleca, aby kobiety rozpoczynały coroczne mammogramy w wieku 40 lat. Jeden na sześć nowotworów piersi występuje u kobiet w wieku powyżej 40 lat. powiedział radiolog dr. Beatrix Olofsson. Olofsson mówi, że oznacza to mniej operacji i więcej opcji leczenia. „Patrzymy na prawą i lewą pierś” – powiedział Olofsson. Mammografia trójwymiarowa umożliwia radiologom obejrzenie tkanki w plastrach. „Kiedy mamy okazję zobaczyć to w kawałku”. To znaczy, możemy stwierdzić, czy w tej tkance jest jakakolwiek materia, czy nie, co pozwala nam zwiększyć naszą dokładność” – powiedział Olofsson. Sechrist ma się dobrze po miesiącach leczenia. „To zadziałało pięknie, jej reakcja była niewiarygodna, ale absolutnie niewiarygodna” – powiedziała nawigatorka onkologii Laura UmbrellSechrist, powiedziała, że ​​ma nadzieję, że ktoś uczy się na jej błędach. „Przynajmniej zacznij od podstawowej mammografii i kontynuuj ją regularnie” – powiedział Sechrist.

Październik to miesiąc świadomości raka piersi.

Mammografia może prowadzić do wczesnego wykrycia raka piersi i ostatecznie ratować życie.

Kobieta z Franklin County żałuje, że go nie dostała i chce, aby inni wiedzieli, dlaczego.

Patti Sechrist przechodzi terapię celowaną w WellSpan Health z powodu raka piersi z przerzutami w stadium czwartym, raka, który rozprzestrzenił się na jej wątrobę.

„Po prostu staram się być pozytywny, ale czasami jest to trudne” – powiedział Sechrist.

Rok temu świeżo poślubiona specjalistka od wynagrodzeń czuła się dobrze ze sobą. Poszła na pogotowie z rozdzierający ból w boku i dowiedziała się, że ma raka.

„Spojrzałem na mojego męża i po raz pierwszy w życiu mogę szczerze powiedzieć, że boję się na śmierć” – powiedział Sechrist.

Patti, obecnie 60-letnia, przestała regularnie wykonywać mammogramy, co teraz mówi, że była to najsmutniejsza decyzja, jaką kiedykolwiek podjęła.

„Nie robiłem mammografii, ponieważ po prostu nie poświęcałem czasu, po prostu myślałem, że to niewygodne” – powiedział Sechrist.

Większość organizacji zawodowych zaleca, aby kobiety rozpoczynały coroczne mammogramy w wieku 40 lat. Jeden na sześć nowotworów piersi występuje u kobiet w wieku powyżej 40 lat.

„Mammografia może wykryć raka, gdy jest bardzo mały, zanim pojawią się jakiekolwiek objawy, zanim pojawi się masa lub guzek” – powiedział radiolog dr. Beatrix Olofsson.

Olofsson mówi, że oznacza to mniej operacji i więcej opcji leczenia.

„Patrzymy na prawą i lewą pierś” – powiedział Olofsson.

Mammografia trójwymiarowa umożliwia radiologom obejrzenie tkanki w plastrach.

„Kiedy jesteśmy w stanie zobaczyć to w kawałkach, możemy stwierdzić, czy w tej tkance jest masa, czy nie, co pozwala nam zwiększyć naszą dokładność” – powiedział Olofsson.

Sechrist ma się dobrze po miesiącach leczenia.

„To zadziałało pięknie, jej reakcja była niewiarygodna, ale absolutnie niewiarygodna” – powiedziała nawigatorka onkologii Laura Umbrell.

Sechrist powiedziała, że ​​ma nadzieję, że ktoś uczy się na jej błędach.

„Przynajmniej zacznij od podstawowej mammografii i kontynuuj ją regularnie” – powiedział Sechrist.

Leave a Comment