Ludzie wzywają Adidasa do zerwania więzi z Kanye Westem po jego antysemickich komentarzach

Adidas we wtorek stał się najnowszą firmą, po Balenciadze i wybitnej agencji talentów CAA, która zerwała więzi z Ye, wcześniej znanym jako Kanye West, w następstwie jego antysemickie komentarze.

Użytkownicy mediów społecznościowych zaczęli nazywać niemiecką markę sportową po antysemickiej grupie nienawiści opublikował baner w sobotę na autostradzie w Los Angeles z napisem „Kanye ma rację co do Żydów”. Incydent potępili lokalni politycy, użytkownicy mediów społecznościowych i inne celebrytki.

„Adidas nie toleruje antysemityzmu ani żadnego innego rodzaju mowy nienawiści” – podała firma w oświadczeniu. prawo Wtorek.

Niemiecka marka sportowa poinformowała, że ​​decyzja o zakończeniu współpracy z Ye „natychmiast” została podjęta po „dokładnej recenzji”.

Adidas, który rozpoczął współpracę z Ye w 2013 roku, zaczął w poniedziałek podążać za trendem na Twitterze. Przedstawiciele zarówno firmy, jak i Ye nie odpowiedzieli od razu na prośby o komentarz.

Inni z branży mody i rozrywki zdystansowali się od Ye po jego uwagach.

Luksusowy dom mody Balenciaga zerwane więzy z nim w piątek. Główna agencja talentów CAA porzuciła go jako klienta, podała w poniedziałkowym oświadczeniu. Niedawno ukończony dokument o Ye, nakręcony przez hollywoodzkiego finansistę i producenta MRC, również został odłożony na półkę.

Adidas powiedział w tym miesiącu, że po nim dokonuje przeglądu swojej współpracy z Ye miała na sobie koszulkę „White Lives Matter” podczas Paris Fashion Week.

„Po wielokrotnych wysiłkach, aby rozwiązać sytuację prywatnie, zdecydowaliśmy się zweryfikować to partnerstwo” – powiedział Adidas w oświadczeniu. prawo. „W tym okresie będziemy nadal współzarządzać obecnym produktem”.

Wielu użytkowników mediów społecznościowych zwracających się do Adidasa szczególnie wskazało na klip Ye, który odnosi się do jego partnerstwa z marką.

„Chodzi o to, że jest to Adidas”, mówi w filmie, który był szeroko rozpowszechniany w Internecie. „…Mogę mówić antysemickie rzeczy, a Adidas nie może mnie zwolnić. Co teraz?”

Użytkownik Twittera on napisał„To naprawdę niewiarygodne, że Kanye West mógł powiedzieć: »Mogę mówić antysemickie rzeczy, a @adidas nie może mnie zwolnić«, a Adidas zdecydował się zrobić dokładnie to. Ich milczenie mówi wiele”.

„Dzień dobry @adidas, to nie jest takie trudne ani skomplikowane, a twoje ciągłe milczenie mówi wiele” napisany przez aktora Josha Charlesa.

„To nie jest dobra osoba” – napisał aktor Josh Gad na Twitterze w odpowiedzi na klip. „To człowiek, którego niebezpieczna retoryka wciąż pozostaje niekontrolowana. Hej, @adidas, tak? Potrafi wyróżnić jedno przekonanie i grupę ludzi z nienawiścią i jadem, a to nie ma znaczenia? Prosi o przyjaciela”.

„Świat patrzy, @adidas” – aktorka Kat Dennings on tweetował.

Kim Kardashian, twoja była żona, on tweetował w poniedziałek obiecała „stać po stronie społeczności żydowskiej i wezwać do natychmiastowego zakończenia straszliwej przemocy i nienawistnej retoryki przeciwko niej”. W tweecie nie wspomniała o Ye ani Adidas.

W tweet w poniedziałekJonathan Greenblatt, dyrektor generalny Anti-Defamation League, zwrócił uwagę na petycję organizacji non-profit zatytułowaną „Powiedz Adidasowi, żeby uciekał od antysemityzmu”.

„Tysiące podpisów i nadal brak słowa @adidas?” on napisał „Twoje milczenie jest zagrożeniem dla Żydów”. Nie możemy pozwolić na normalizację #antysemityzmu Ye – wszyscy musimy domagać się Adidasa #RunAwayFromHate, potępiając jego rasistowską retorykę i ponownie oceniając ich partnerstwo”.

Grupa non-profit Stop Antysemityzm również zajęła się Adidasem.

„DLACZEGO @Adidas zapala do Żydów nienawiść Kanye Westa i nie rezygnuje ze swojej marki?” organizacja on tweetowałz tym, że marka podobno zerwała już swoje relacje biznesowe z innymi ważnymi osobistościami, takimi jak Kurt Zouma oraz Teyana Taylorpomimo innych kontrowersji.

Niektórzy wyrazili również swoje rozczarowanie sprzedawcą Gap w mediach społecznościowych.

W zeszłym miesiącu ogłosiłeś, że tak zakończył współpracę z Gap z powodu nieporozumień dotyczących dystrybucji Yeezy Gap.

Ale kilka osób w Internecie zwróciło uwagę, że Gap wydaje się nadal sprzedawać kolekcję Yeezy Gap.

„Cześć @przerwa”. Jestem Żydem i @kanyewest mnie nienawidzi, więc tak naprawdę nie doceniam tej reklamy w mojej skrzynce odbiorczej”, użytkownik Twittera on napisał. „Nie jestem pewien, dlaczego nadal promujesz tę współpracę. Nigdy więcej nie planuję zakupów w twoich sklepach”.

Rzecznik Gap nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz. Luka powiedział CNN w zeszłym miesiącu że będzie nadal sprzedawać swoje istniejące produkty Yeezy Gap w swoich sklepach i na swojej stronie internetowej. Powiedział, że będzie również nadal sprzedawać nadchodzące kolekcje Yeezy Gap jesienią i w pierwszej połowie 2023 roku.

Diana Dasrath oraz Elizeusz Fieldstadt przyczynił się.

Leave a Comment