Lotnisko Toronto Island: Podejrzane urządzenie zostało rozbrojone, twierdzą władze. 2 osoby są w areszcieCNN

Dwie osoby zostały aresztowane po tym, jak władze znalazły, a później rozbroiły potencjalny ładunek wybuchowy Lotnisko Billy Bishop w Torontopowiedziała policja.

Według konta w mediach społecznościowych lotniska około godziny 16 w sobotę urządzenie zostało znalezione na rowerze zaparkowanym w pobliżu terminalu promowego na wyspie. Lotnisko znajduje się na wyspie wzdłuż jeziora Ontario w pobliżu centrum Toronto i jest w dużej mierze dostępne promem lub tunelem dla pieszych.

Terminal promowy i tunel zostały zamknięte „ze względu na dużą ostrożność”, poinformowało lotnisko, ponieważ rower został usunięty przez policję. Pasażerowie w terminalu zostali później ewakuowani, a dwa loty Air Canada zostały przekierowane do pobliskiego Hamilton, zgodnie z lotniskiem.

Co najmniej dwa budynki w pobliżu lotniska zostały ewakuowane, a kilka bocznych ulic zamkniętych, ponieważ policja zajęła się „potencjalnym ładunkiem wybuchowym”, zgodnie z Toronto Police Operations Centre.

Kontrolowana detonacja została przeprowadzona później tego samego wieczoru, poinformowała policja w Toronto.

„Obiekt został rozbrojony, a policja w Toronto zakończyła dochodzenie i oczyściła miejsce zdarzenia” – podało lotnisko.

Jak poinformowała policja w Toronto, dwie „osoby będące przedmiotem zainteresowania” są w areszcie. Władze nie ujawniły żadnych innych szczegółów dotyczących typu znalezionego urządzenia.

Oczekuje się, że operacje na lotnisku i loty zostaną wznowione w niedzielę rano, zgodnie z lotniskiem. Lotnisko Billy Bishop znajduje się około 16 km na południowy wschód od najbardziej ruchliwego lotniska w mieście, Toronto Pearson International (YYZ).

Leave a Comment