Leslie Jordan Dead: Will & Grace, gwiazda amerykańskiego horroru miała 67 lat

Leslie JordanZmarł zdobywca nagrody Emmy aktor, pisarz i piosenkarz, najbardziej znany z ról w Will & Grace, American Horror Story i Hearts Afire. Miał 67 lat.

Jordan jechał w poniedziałek rano w Hollywood, kiedy uderzył w ścianę budynku przy Cahuenga Blvd. i Romaine St. Podejrzewano, że przeszedł jakąś awarię medyczną.

Jordan był doświadczonym aktorem, mającym na swoim koncie także „Pomoc”, „Fajne dzieciaki” i „Call Me Kat”, który jest obecnie w trzecim sezonie w Fox. W 2006 roku zdobył nagrodę Emmy dla aktora gościnnego w serialu komediowym za pracę nad Willem i łaską, w którym wcielił się w dwuznaczną seksualnie, szaloną towarzyską Karen, Beverly Leslie.

Jedną z najbardziej znanych ról Jordana była jego rola jako Earl „Brother Boy” Ingram w sztuce teatralnej „Sordid Lives”, która została później zaadaptowana do kultowej komedii romantycznej o tym samym tytule z 2000 r. W 1993 r. stworzył swój pierwszy autobiograficzny show sceniczny , „Histeryczna ślepota i inne tragedie z Południa, które do tej pory nękały moje życie”, który był emitowany poza Broadwayem przez siedem miesięcy w SoHo Playhouse. Sztuka przedstawiała wczesne życie Jordana w Chattanooga w stanie Tennessee i przedstawiała aktora wspieranego przez chór gospel śpiewający satyryczne piosenki o rasizmie i homofobii. W czasie produkcji sztuki Różnorodność pochwalił „uroczą prezencję sceniczną” Jordana i nazwał serial „słodko-gorzkim i zabawnym”.

Wystąpił w programach telewizyjnych, m.in. „Brzydka Betty”, „Lois i Clark: Nowe przygody Supermana”, „Ukryte dłonie”, „Star Trek: Voyager”, „Caroline in the City”, „Pee-Wee’s Playhouse”, „Reba”, „Boston Public”, „Nash Bridges” i „Boston Legal”.

W 2020 roku Jordan stał się fenomenem mediów społecznościowych, zyskując miliony obserwujących na Instagramie dzięki swoim śmiesznym filmikom opublikowanym podczas pandemii.

Jordan wydał album muzyczny gospel zatytułowany „Company’s Comin” w 2021 roku i pojawił się jako gość panelista w „The Masked Singer” w tym samym roku, wykonując standard gospel „This Little Light of Mine”.

„Dzisiejszy świat jest zdecydowanie o wiele ciemniejszym miejscem bez miłości i światła Leslie Jordan” – powiedział David Shaul, agent Jordana. „Był nie tylko ogromnym talentem i radością z pracy, ale zapewnił narodowi emocjonalne schronienie w jednym z najtrudniejszych czasów. Brak wzrostu nadrabiał hojnością i wielkością jako syn, brat, artysta, komik, partner i człowiek. Świadomość, że opuścił świat u szczytu życia zawodowego i osobistego, jest dziś jedyną pociechą”.

Więcej w przyszłości…

Leave a Comment