Lego zakończy produkcję zestawów robotów Mindstorms do końca roku

klocki Lego Burze myśli zestawy zrobotyzowane są na rynku od tego czasu 1998, który narodził się ze współpracy między Lego a Massachusetts Institute of Technology (MIT). Teraz Lego ogłosiło, że pod koniec roku zamknie Mindstorms i będzie nadal zapewniać wsparcie dla aplikacji mobilnej przez co najmniej kolejne dwa lata. Gizmodo zgłoszone.

Począwszy od systemu Lego Mindstorms Robotics Invention System ponad 24 lata temu, zestawy wykorzystywały zaawansowane elementy Lego Technics z zębatkami i innymi elementami robotycznymi, zasilanymi przez podstawowy procesor „Cegła”. W 2006 roku zrobili duży krok naprzód, wprowadzając firmę nowa generacja zestawów Mindstormsprzydomek NXT.

Kolejny duży skok nastąpił w 2013 roku wraz z platformą robotyczną EV3. Ta nowa seria była wstecznie kompatybilna z serią NXT i oferowała ulepszenia w obciążeniu czujnika i mocy obliczeniowej. Lego uruchomiło również specjalne aplikacje mobilne, które zmieniły urządzenia iOS i Android w zdalne sterowanie dla projektów Mindstorms. W końcu stworzyła społeczność Mindstorms, w której użytkownicy mogli dzielić się swoimi dziełami i współpracować z innymi konstruktorami.

Ostatnim oficjalnym produktem była seria Robot Inventor z 2020 roku, ale od tego czasu nic nie było do zobaczenia, pisanie wydawało się być na ścianie dla Mindstorms – zwłaszcza, że ​​Lego skupiło się na innych przedsięwzięciach edukacyjnych.

„Mamy teraz szereg priorytetów w LEGO Education i innych doświadczeniach z Build & Code i postanowiliśmy skoncentrować nasze zasoby i plany na przyszłość, przekierowując nasz zespół Mindstorms Robot Inventor i jego wiedzę na różne obszary działalności” – powiedziała firma w oświadczenie. oświadczenie do Fanatycy cegieł. „Oznacza to, że fizyczny produkt Mindstorms Robot Inventor (51515) i powiązane z nim elementy (88016 i 88018) mają opuścić nasze portfolio z końcem 2022 roku, podczas gdy platformy cyfrowe – takie jak aplikacja LEGO Mindstorms Robot Inventor – pozostaną aktywne do najpóźniej do końca 2024 r.”

Była to jedna z pierwszych zabawek, która aktywnie promowała naukę STEM, a jednocześnie wzbudzała zainteresowanie robotyką dzieci i dorosłych. (Engadget współpracował z Lego na konkursie robotyki Mindstorms 2014). Chociaż to koniec ery w edukacji robotyki, teraz są dużo zestawy na rynku, w tym własne klocki Lego Zestaw Power Robot dla początkujących. A jeśli posiadasz robota Mindstorms, może on wkrótce stać się przedmiotem kolekcjonerskim.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez naszą redakcję, niezależną od naszej macierzystej firmy. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską. Wszystkie ceny są aktualne w momencie publikacji.

Leave a Comment