Lego kończy produkcję zestawów robotów do zbudowania Mindstorms

Smutny robot Lego Mindstorms ze łzami w oczach.

Programowanie było na ścianie od dłuższego czasu, ale wczoraj, jak donoszą takie strony fanów, jak Fanatycy cegieł oraz BricksetLego ogłosiło, że pod koniec roku zakończy swoją linię robotów Mindstorms, a przez kolejne dwa lata będzie gwarantować wsparcie tylko dla towarzyszących aplikacji mobilnych, w których roboty będą mogły być sterowane i programowane.

Lego Mindstorms po raz pierwszy zadebiutowało we wrześniu 1998 roku, ponad 24 lata temu, i wykorzystało bardziej złożone klocki Technics z przekładniami i innymi częściami mechanicznymi do budowy półautonomicznych robotów sterowanych czujnikami i programowalną kostką. Była to jedna z pierwszych zabawek, które aktywnie promowały naukę STEM, zanim stała się modnym hasłem w branży zabawkarskiej, a przez lata zestawy i komponenty Mindstorms były wykorzystywane do tworzenia niewiarygodnie wydajnych kreacji.

CUBESTOMER 3 pobił rekord prędkości kostki Rubika

Ostatnią dużą aktualizacją podstawowej linii produktów Mindstorms był zestaw EV3, który ukazał się w 2013 roku.w czasie, kiedy) Robot Cubestormer 3, który w mgnieniu oka rozwiąże zagadki z kostką Rubika. Kosztujący 350 dolarów był to najdroższy zestaw Lego wydany w 2013 roku, chociaż w porównaniu do zestawów Lego wydanych w dzisiejszych czasach, takich jak Rekonstrukcja pancerza Hulkbuster Iron Man za 550 USDto drobny zabójca budżetu.

Mniej zdolni Wynalazca robotów Wydany w 2020 roku zestaw był ostatnim oficjalnym dodatkiem do linii Mindstorms, chociaż dzieli komponenty z Lego Spike Zestawy Prime zostały niedawno wydane w ramach działu Lego Education firmy, który będzie nadal wspierany jako narzędzie do nauki. Ars Technica udało się uzyskać kopię pełnego oświadczenia, że Lego udostępnił ich fanpagektóre zamieściliśmy również poniżej:

Od momentu wprowadzenia na rynek we wrześniu 1998 r. LEGO MINDSTORMS jest jednym z kluczowych doświadczeń „Buduj i koduj” w portfolio firmy, dostarczając znaczącą wartość marki i stając się wyjątkowym doświadczeniem we wczesnych dniach robotyki konsumenckiej, prowadząc do obecnych doświadczeń z zakresu budowania i kodowania. takich jak SPIKE Prime , z systemu LEGO Learning System firmy LEGO Education.

Ponieważ mamy teraz wiele priorytetów w LEGO Education i innych doświadczeniach związanych z budowaniem i kodowaniem, postanowiliśmy skoncentrować nasze zasoby i plany na przyszłość, przekierowując nasz zespół MINDSTORMS Robot Inventor i jego wiedzę na różne obszary działalności.

Oznacza to, że fizyczny produkt MINDSTORMS Robot Inventor (51515) i powiązane z nim elementy (88016 i 88018) opuszczą nasze portfolio z końcem 2022 r., podczas gdy platformy cyfrowe, takie jak aplikacja LEGO MINDSTORMS Robot Inventor, pozostaną w użyciu. co najmniej do końca roku 2024.

Nadal mocno wierzymy w ofertę Build & Code i będziemy nadal wspierać ją za pośrednictwem platform takich jak SPIKE Prime, a także nadal znakować marką MINDSTORMS i oceniać nasze plany na przyszłość z LEGO Education.

ITo niefortunne, ale zrozumiałe, że Lego nie będzie utrzymywać i aktualizować aplikacji Mindstorms przez ponad dwa lata, ale na przestrzeni lat powstało wiele alternatywnych narzędzi do programowania robotów Lego, które znacznie wykraczają poza to, co samo Lego dostarczyło użytkownikom. THoserzy, którzy mają szczęście mieć te zestawy, powinni cieszyć się nimi przez wiele lat. Jeśli chodzi o tych, którzy nie mają własnego bota Mindstormbędziesz chciał jak najszybciej rozpocząć sprzedaż w serwisie eBay i stoczni, ponieważ popyt na te zestawy gwałtownie wzrośnie.

Leave a Comment