Kyrie Irving: Gwiazda Brooklyn Nets broni tweeta o antysemickim dokumencie, udostępnia wideo Alexa JonesaCNN

Brooklyn Nets gwiazda Kyrie Irving powiedział, że „nie zrezygnuje z niczego, w co wierzę” po tym, jak został potępiony przez swojego właściciela NBA zespół za tweetowanie linku do dokumentu uznanego za antysemicki.

W czwartek Star Guard zamieścił na Twitterze link do filmu „Hebrajczycy dla Murzynów: Obudź czarną Amerykę”, opartego na książce Ronalda Daltona o tym samym tytule. Rolling Stone opisał książkę i film jako „napakowane antysemickimi tropami”.

Podczas napiętej konferencji prasowej po meczu po przegranej w sobotę Nets z Indiana Pacers, Irving bronił swojej decyzji o wysłaniu linku do filmu.

„Jeśli chodzi o opór, to jesteśmy w 2022 roku, historia nie powinna być przed nikim ukrywana i nie jestem osobą dzielącą, jeśli chodzi o religię, akceptuję wszystkie dziedziny życia” – powiedział.

„Więc twierdzenia o antysemityzmie io tym, którzy są pierwotnie wybranym ludem Bożym i wchodzimy w te religijne rozmowy i to jest wielkie nie, nie, nie tak żyję”.

Kilka organizacji potępiło tweeta Irvinga, w tym Anti-Defamation League (ADL), NBA, Brooklyn Nets i właściciel Nets Joe Tsai.

„Jestem rozczarowany, że Kyrie wydaje się wspierać film oparty na książce pełnej antysemickich dezinformacji” – powiedział właściciel Nets Joe Tsai. on tweetował Piątkowa noc.

„Chcę usiąść i upewnić się, że rozumie, że to boli nas wszystkich, a jako człowiek wiary błędem jest propagowanie nienawiści ze względu na rasę, pochodzenie etniczne lub religię”.

Tsai dodał: „To jest większe niż koszykówka”.

Irving powiedział na konferencji prasowej, że „szanuje to, co Joe [Tsai] powiedział”, ale twierdził, że nie napisał nic złośliwego.

„Czy zrobiłem coś nielegalnego? Czy kogoś skrzywdziłem, czy kogoś skrzywdziłem? Czy powinienem wyjść i powiedzieć, że nienawidzę jednej konkretnej grupy ludzi?

„To jest na platformie publicznej Amazon, od Ciebie zależy, czy chcesz ją obejrzeć, czy nie” – powiedział Irving. „Rzeczy są publikowane każdego dnia. Nie różnię się niczym od drugiego człowieka, więc nie traktuj mnie inaczej.”

CNN skontaktowało się z Amazonem w celu uzyskania komentarza, ale nie otrzymało odpowiedzi do czasu publikacji.

Jednocześnie Irving przyznał, że ma „wyjątkową pozycję”, która ma wpływ na jego społeczność, ale powiedział, że „to, co publikuję, nie oznacza, że ​​popieram wszystko, co zostało powiedziane lub wszystko, co się dzieje, lub że prowadzę kampanię na rzecz czegokolwiek ”.

Jonathan Greenblatt, dyrektor generalny Anti-Defamation League, va ćwierkać w piątek, nazywając post w mediach społecznościowych Irvinga „niepokojącym”.

„Książka i film promujący handel głęboko #antysemickimi tematami, w tym promowanymi przez niebezpieczne sekty ruchu czarnych hebrajskich Izraelitów. Irving powinien to teraz wyjaśnić”.

Kyrie Irving podczas sobotniego meczu Indiana Pacers.

Sieci wypowiadali się również przeciwko tweetowi gwiezdnej straży.

„Brooklyn Nets zdecydowanie potępiają i nie tolerują promowania jakiejkolwiek formy mowy nienawiści” – powiedział zespół w oświadczeniu dla CNN.

„Wierzymy, że w takich sytuacjach naszym pierwszym działaniem musi być otwarty, uczciwy dialog. Dziękuję tym, w tym ADL (Anti-Defamation League), którzy wspierali nas w tym czasie.

NBA wydała oświadczenie powiedzenie, „Mowa nienawiści wszelkiego rodzaju jest niedopuszczalna i jest sprzeczna z wartościami NBA, takimi jak równość, integracja i szacunek.

„Wierzymy, że wszyscy mamy rolę do odegrania w zapewnieniu, że takie słowa lub myśli, w tym antysemickie, będą kwestionowane i odrzucane, i będziemy nadal współpracować ze wszystkimi członkami społeczności NBA, aby zapewnić, że wszyscy rozumieją wpływ ich słowa i czyny”. ”

Tymczasem Rolling Stone powiedział, że film i książka zawierają idee zgodne z niektórymi „skrajnymi frakcjami” w ruchu Czarnych Hebrajczyków Izraelitów, które wyrażają antysemickie i inne dyskryminujące nastroje.

Podczas konferencji prasowej Irving został również zapytany o swoją decyzję o udostępnieniu filmu stworzonego przez skrajnie prawicowego gospodarza talk-show i teoretyka spiskowego Alexa Jonesa, któremu niedawno nakazano zapłacić prawie miliard dolarów odszkodowania rodzinom Sandy Hook za jego kłamstwa na temat masakra.

Irving wyjaśnił, że nie zgadza się z fałszywymi twierdzeniami Jonesa, że ​​strzelanina do Sandy Hooka została zainscenizowana, ale pozostał przy udostępnieniu wrześniowego postu Jonesa „o tajnych stowarzyszeniach okultyzmu w Ameryce”, które Irving uważał za „prawdziwe”. ”

Leave a Comment