Krytycy podzielają silne reakcje na sequel Marvela

Przejście z czarna panteraChadwick Boseman zaszokował świat już w 2020 roku. Utrata legendarnego aktora była dużym ciężarem na barkach świata. Czarna Pantera: Wakanda na zawsze reżyser Ryan Coogler nawet niedawno przyznał o czym myślał “opuszczenie tej firmy” razem.

Na szczęście nie zrobił i twórcy zakulisowi połączyli siły aby kontynuować spuściznę Wakandy w nadziei uhonorowania zmarłego aktora. Teraz świat jest obdarzony filmem, który jest hołdem dla Bosemana i jego niezapomnianej postaci T’Challa.

Nie ma wątpliwości co do tego filmu będzie emocjonującą przejażdżką dla wszystkich oglądającychi potencjalnie jeden z najtrudniejszych zegarków, jakie kiedykolwiek miał MCU.

Podczas gdy fani będą musieli trochę poczekać, wybrani przedstawiciele prasy mają teraz swoją szansę zobacz całość Czarna Pantera: Wakanda na zawsze.

Więc co oni sobie myśleli?

Pierwsza recenzja Black Panther: Wakanda Forever

Cud

Wybierz prasa zakończyła przegląd Czarna Pantera: Wakanda na zawszea ich reakcje w mediach społecznościowych zaczynają zalewać internet.

Orlando Maldonado Rotten Tomatoes stwierdził, że film jest… “doskonały,” oraz „radzi sobie ze stratą, żalem i zemstą z dojrzałością i powagą rzadko spotykaną w MCU:”

„Wakanda Forever jest wyjątkowa. Radzi sobie ze stratą, żalem i zemstą z dojrzałością i powagą rzadko spotykaną w MCU. Czarna Pantera nadal jest ich klejnotem koronnym. Letitia Wright, Angela Bassett i Tenoch Huerta zapewniają jedne z najlepszych występów, jakie miałem widziałem „Widziałem cały rok”.

Członek prasy Kevin McCarthy wyjaśnił, że film „to uroczo oczyszczający hołd złożony dziedzictwu Chadwicka Bosemana:”

„WAKANDA FOREVER to piękny, oczyszczający hołd złożony dziedzictwu Chadwicka Bosemana. Przypomina nam jego monumentalny wpływ i to, że naprawdę wciąż istnieje. Świetne występy Guriry, Bassetta, Wrighta i Thorne’a. Huerta była NIESAMOWITE. Uwielbiała piosenkę Rihanny i ścieżkę dźwiękową Ludwiga. “

Karol Pulliam z Pogranicza pochwalił go “[centering] smutek i proces żałoby, a nie superbohaterstwo:”

„Wakanda Forever ma większą skalę i zakres niż Czarna Pantera, ale jej historia jest również jedną z najbardziej intymnych i szczerych w Marvelu. To zdecydowanie film komiksowy, ale jest to film, który skupia się bardziej na żalu i procesie żałoby niż na superbohaterstwie i spektaklu . Pełna recenzja już wkrótce”.

Ryden Scarnato Heroicznego Hollywoodu mocno w to wierzy „Nigdy nie było takiego CBM:”

„Czarna Pantera: WakandaForever to mocny film i wielki hołd dla Chadwicka Bosemana. Nigdy nie było takiego CBM. Naprawdę dobre występy dookoła. Motywacja Namora była trochę słaba i czułem bieg, ale wciąż jest na szczycie ”. faza 4 dla mnie.”

Hollywoodzki reporter Brian Davids ujawnił, że film “przeważnie opuszcza typowy ton studia:”

„Czarna pantera: Wakanda Forever to najbardziej fascynujący i najmocniejszy film Marvela do tej pory. Jest ciężki i mroczny, tak jak powinien, i w większości porzuca typowy ton studia. z okazji.”

Krytyk filmowy Figa Cangiano CineXpressPR szczególnie chwali Letitię Wright i Tenochę Huertę, zauważając również „Scena pożyczek średnioterminowych jest naprawdę w ruchu”:

Wakanda Forever jest fantastyczna! Coogler zapewnia uduchowioną, oszałamiającą kontynuację, która zawiera emocjonalne uderzenie i skutecznie eksploruje odpowiednie tematy świata. Piękny hołd dla dziedzictwa Bosemana. Letitia i Tenoch są świetni, a scena w połowie napisów jest naprawdę poruszająca”.

Travis Hopson Krytyków Punch Drunk wskazał, w jaki sposób „Wprowadzenie Namora było niesamowite” a ogólna fabuła filmu była „naładowane emocjonalnie zwrotami akcji:”

„Wakanda Forever jest dokładnie tym oczyszczającym doświadczeniem, na które liczyłem, aby pomóc nam przezwyciężyć nasz smutek podczas oglądania Wakandczyków walczących o to samo. Wprowadzenie Namora było niesamowite, historia słodko-gorzka i pełna emocjonalnie naładowanych zwrotów akcji”.

Bezpośrednie własne Jack McBryan on to ogłosił Wakanda na zawsze Yippee “z łatwością najlepszy projekt MCU fazy 4”, jednocześnie bardzo chwaląc partyturę filmu:

„Wakanda Forever jest fenomenalna. Z pewnością najlepszy projekt MCU w fazie 4. Nie mogę zrozumieć, jak mistrzowski jest wynik od początku do końca. W obsadzie nie ma słabych ogniw, ale muszę powiedzieć, że Angela Basset i Letitia Wright, którzy naprawdę zwalił mnie z nóg.”

Sean O’Connellz Cinema Blend, zatytułowany Namor . Tenocha Huerty “silny,” oraz “lepszy niż [he had] miał nadzieję:”

„Czarna pantera Ryana Cooglera: Wakanda Forever jest przede wszystkim oczyszczająca. Pełen emocji film o stracie, dziedzictwie i uzdrowieniu. Historia jest intymna, ale ekspansywna, z globalnymi walkami o władzę i pałacową intrygą. Namor Tenocha Huerty to WŁADZA, lepsza ode mnie”. miał nadzieję. Tyle do dyskusji.

Krytyk Samuel Leggett Jr. wspomniałem jak „surowe emocje na ekranie i poza nim są odczuwalne przez cały czas:”

„Wakanda Forever jest z pewnością najlepszym filmem Marvela od czasów Avengers: Endgame. Zakres, praca kamery, aktorstwo i surowe emocje na ekranie i poza nim są odczuwalne przez cały czas! To jest Marvel, którego mi brakowało! Miałem jedno słowo w moim sercu całą noc ;”WOW…”

Akcelerator Steven Weintraub zauważył, że zdaje sobie sprawę, że wielu nie uwierzy w szum, jaki wywoła światowa premiera, ale zastanawiał się, jak “[the] film jest niesamowity:”

„Wiem, że nie wierzysz, kiedy ludzie wychodzą ze światowej premiery i mówią, że film jest niesamowity… ale Black Panther: WakandaForever to fantastyczna kontynuacja i świetny film. Wiedziałem, że będzie to emocjonalne i to było. Spodziewaj się, że będziesz mieć łzy w oczach. Świetna robota Ryan Coogler”

Perri Nemirofftakże z Collider, jak to nazwał „niezwykle potężna historia naprzód”:

„Czarna Pantera: Wakanda Forever jest wyjątkowa. Niezwykle mocna opowieść o posuwaniu się naprzód – momentami wstrząsająca, ale też pięknie oczyszczająca i podnosząca na duchu. Nie mogę przeboleć, jak dobrze film zasługuje na ten tytuł”.

Ona on kontynuował w drugim tweecie zwracając uwagę, że Marvel “nie mogłem znaleźć lepszego Namora:”

„To wciąż jeden z moich ulubionych zespołów. M’Baku wciąż jest moim numerem 1, ale Shuri Letitii Wright jest w dużej mierze bijącym sercem tego filmu. A Tenoch Huerta? Nie mogli znaleźć lepszego Namora”.

Wakanda na zawsze!

Na pewno na to wygląda Wakanda na zawsze będzie tak emocjonalny, jak oczekiwano.

Jakoś wydaje się, że Ryan Coogler zrobili to i wydali fantastyczny film – może nawet jeden z najlepszych Marvel Studios, jeśli wierzyć takim reakcjom.

Wygląda na to, że nastąpi również zmiana tonu ze zwykłego Marvel Studios to zrobi Wakanda na zawsze szczególnie wyjątkowy sposób. Gdyby kiedykolwiek istniał projekt MCU, który nie powinien zostać obalony przez zbyt komediowy ton, byłby to ten.

Wydaje się, że Namor Tenocha Huerty wyszedł fantastycznie, nie ma żadnego negatywnego słowa na temat wprowadzenia jego postaci. Postać jest ogromną częścią uniwersum Marvela w komiksach, więc usłyszenie, że został wymierzony, z pewnością ucieszy wielu.

Aktorstwo wydaje się być główną atrakcją projektu – co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, jak osobisty był film dla prawie wszystkich zaangażowanych osób.

Przy takim poziomie jakości, jak wygląda ten film, może ruszy Marvel Studios biorąc pod uwagę, że reżyseruje Ryan Coogler Avengers: Tajne wojny.

Czarna Pantera: Wakanda na zawsze trafi do kin na całym świecie 11 listopada.

Leave a Comment