kruki kontra Punktacja Buccaneers, wyniki: Baltimore rozdaje Tomowi Brady pierwszy trzymeczowy poślizg od 2002 roku

Czwartkowy wieczór był tym, kto gra dla Baltimore Ravens i Tampa Bay Buccaneers. Po wygranej 27-22 w Tampa Bay Kruki przesunęły się na 5-3 i wyglądały bardzo podobnie do czołowej drużyny AFC North. I odwrotnie, Buccaneers, teraz 3-5 po przegranej trzeciej prostej, wyglądali na drużynę, która nie ma uzasadnionych szans na grę do końca stycznia.

Tampa Bay miała gorący start, po czym odpadła w ostatnich trzech kwartach meczu. Gorączka podań Baltimore’a uprzykrzyła życie Tomowi Brady’emu, który w pierwszej połowie pokonał Bena Roethlisbergera jako najbardziej zwolniony rozgrywający w historii NFL. To była znacznie lepsza noc dla rozgrywającego odwiedzającego, gdy Lamar Jackson rzucił dwa podania przyziemienia na 27 z 38 podań. Jackson był również częścią gry biegowej, która przejechała 233 jardy, co pomogło wgryźć się w ponad 38 minut czasu gry.

Po przerwie Ravens objęli prowadzenie po podaniu Jacksona do Kenii Drake’a i Isaiaha Likely’ego w trzeciej kwarcie. Baltimore objęło dwucyfrową przewagę po 15-jardowym przyziemieniu Devina Duvernay’a z 6:35 przed końcem, mniej niż sześć minut po tym, jak Buccaneers zdobyli swoje pierwsze punkty w połowie po celnym z pola Ryana Succopa.

Brady na krótko podtrzymywał nadzieję, podając pod koniec lądowania Juliusa Jonesa. Jednak Kruki rozpoczęły rozpoczęcie meczu, przypieczętowując zwycięstwo i przerywając serię 302 meczów Brady’ego bez trzech przegranych z rzędu.

Buccaneers weszli do przerwy z przewagą 10-3 po zmierzeniu się z dwiema czerwonymi strefami w pierwszych 30 minutach meczu. Tampa Bay również otrzymał przyzwoitą pierwszą połowę od Brady’ego, którego 44-jardowe zakończenie dla Chrisa Godwina dało zielone światło Leonardowi Fournette’owi w połowie pierwszej kwarty.

Obie drużyny doznały poważnych kontuzji w czwartek wieczorem. Kruki straciły odbiorników Rashoda Batemana (noga) i Marka Andrewsa (ramię) przez pierwsze trzy kwarty meczu, a następnie przegrały biegacza Gusa Edwardsa (ścięgno podkolanowe) w czwartej kwarcie. Bucs stracili rozgrywającego Shaquila Barretta w drugiej połowie. Barrett obawia się, że doznał urazu Achillesa, przez NFL Media.

Oto bliższe spojrzenie na to, co wydarzyło się w Tampie.

Dlaczego kruki wygrały?

Baltimore zdominował boisko i kontrolował piłkę przez ponad dwie trzecie meczu. Prowadzony przez Edwardsa i Drake’a Baltimore dominował w parterze, pokonując błędy z pierwszej połowy w czerwonej strefie. Kruki otrzymały również duży wkład od Likely’ego i Demarcusa Robinsona, którzy połączyli siły, by złapać 12 z 15 celów na dystansie 141 jardów.

W obronie Kruki zamknęły atak Brady’ego i Buccaneers przez większość ostatnich trzech kwartałów gry. Justin Houston pociągnął łyk z Fountain of Youth, rejestrując dwa worki i dwa wślizgi za przegraną. Houston i pozostali koledzy z drużyny zamknęli biegowy mecz Tampa Bay, utrzymując Brady’ego przy zaledwie 26 z 44 podań.

Dlaczego korsarzy przegrali

Ofensywa Tampa Bay całkowicie wyschła po pierwszej kwarcie. Jednostka zaatakowała pięć razy z rzędu z niewielką lub żadną obroną. Podczas gdy jego gra biegowa nie przyniosła mu żadnej przysługi, Brady również nie wykonał kilku podań za trzecim razem, które utrzymałyby łańcuchy w ruchu. Kary, takie jak falstart Fournette’a, kiedy Buccaneers przegrywali 11 i mierzyli się z czwartą bramką z linii 3 jardów na 4:57 przed końcem, również nękały ofensywę Buccaneers.

Podczas gdy ich ofensywa im nie pomogła, obrońcy Buccaneers nie zdołali wykonać gry zmieniającej tempo w drugiej połowie. Jednostka nie była również w stanie utrzymać Baltimore na zewnątrz, gdy Kruki biegały wokół i przez obronę Tampa Bay.

Jasnym punktem dla Buccaneers był związek Brady’ego i Mike’a Evansa. Evans złapał 6 z 11 celów na 123 jardy, w tym 51-jardowy, który dał pierwszy wynik Buccaneers w drugiej połowie.

Punkt zwrotny

Baltimore zdominował trzecią kwartę, pokonując Tampa Bay 14-0 i kontrolując piłkę przez prawie 13 minut. Ofensywa Ravens rozpoczęła połowę 9-play, 77-jardową jazdą, która zakończyła się podaniem przez Jacksona przyziemienia do Drake’a.

Obrońcy Ravens wykonali szybki punt Tampa Bay, po czym atak Baltimore pociągnął 11-play, 80 jardów, który został zatrzymany przez świetne podanie Jacksona do Likely’ego na pięć sekund przed końcem trzeciej kwarty.

Grać w gre

Kiedy Andrews i Bateman odpadli, Likely wkroczył i wykonał krytyczne przyłożenie, które dało Ravens na dobre prowadzenie. Początkujący tight end złapał sześć podań na 77 jardów w czwartek wieczorem po zaledwie 10 chwytach w pierwszych siedmiu meczach sezonu.

Godny zacytowania

Po wygranej Jackson pozwolił niektórym swoim fanom mówić za niego. Były MVP ligi cieszył się znakiem, który nawiązywał do jego obecnej sytuacji kontraktowej, ponieważ Jackson gra z opcją debiutanta z piątego roku po tym, jak Kruki nie mogły dojść do porozumienia w sprawie długoterminowej umowy w zeszłym sezonie.

Co będzie następne

Buccaneers poprowadzą Barany w rewanżu styczniowego, ekscytującego starcia rundy dywizyjnej. Podobnie jak Buccaneers, Barany powoli zaczynają w tym sezonie. Obrońcy tytułu pożegnali się z wynikiem 3:3.

Baltimore jedzie do Baton Rouge 7 listopada, aby zmierzyć się ze Świętymi w „Monday Night Football”. Ofensywne kontuzje nękają Świętych do tej pory, gdy Nowy Orlean ma zaledwie 2-5.