Kontynuacja PC Building Simulator wydaje się być wciąż w budowie

Byłem bardzo podekscytowany zagraniem w sequel Symulator budowania na PC. Oryginalna gra nauczyła mnie niuansów budowania komputerów PC i połączyła aspekty techniczne z całą logistyczną mozołem prowadzenia własnego biznesu. Niestety, Symulator budowania na PC 2 podwaja niektóre irytujące aspekty i dodaje tylko niewielką garść płytkich funkcji.

a:hover]:text-black [&>a]:shadow-underline-gray-63 [&>a:hover]:shadow-underline-black text-gray-63″>Zdjęcie: Alice Newcome-Beill

Podobnie jak w przypadku wielu gier symulacyjnych, PCB2 chodzi o docenienie tego, co przyziemne. Zwykli ludzie nie mają obsesji na punkcie różnic między dyskiem SSD NVMe a 2,5-calowym dyskiem twardym lub dostrajaniem napięcia GPU, ale są to szczegóły, których pragną konstruktorzy komputerów PC.

Podobnie jak w oryginalnej grze, PCB2 przejmiesz ugruntowaną obsługę komputerową. Zaczynasz z niewielką kwotą pieniędzy i kilkoma zadaniami dostarczonymi przez e-mail. Jeśli nie grałeś w oryginalną grę, PCB2 może wydawać się nieco surrealistyczne, ponieważ musisz podejść do komputera w grze ze swoją postacią, aby uzyskać dostęp do poczty e-mail i innych aplikacji. Na szczęście pomocny samouczek przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces.

Każdy samouczek wyjaśnia niuanse prowadzenia firmy poprzez powolne wykonywanie bardziej złożonych zadań w miarę zdobywania doświadczenia. Samouczek poprowadzi Cię przez to, co zrobić, gdy po raz pierwszy napotkasz konkretną pracę. Niestety nie ma możliwości łatwego powrotu do tych samouczków, jeśli zapomniałeś, jak coś zrobić.

Zrzut ekranu z PC Building Simulator 2 przedstawiający proces chłodzenia wodą płyty głównej.

a:hover]:text-black [&>a]:shadow-underline-gray-63 [&>a:hover]:shadow-underline-black text-gray-63″>Zdjęcie: Alice Newcome-Beill

Zadania, które podejmujesz, obejmują odkurzanie starych komputerów, przetaktowywanie procesorów lub budowanie komputerów stacjonarnych od podstaw przy jednoczesnym zachowaniu budżetu klienta. Wreszcie, podobnie jak w oryginalnej grze, zadania szybko stają się praktyką czytania ze zrozumieniem. W każdym e-mailu znajdziesz opcjonalne prośby, które po spełnieniu zapewnią Ci dostęp do zadań wyższego poziomu. Szkoda tylko, że nie ma bardziej zróżnicowanych celów, które są bardzo podobne do tego, co widzieliśmy w oryginale PCB. Niektóre inne cele dotyczą dostosowywania komputerów klienckich za pomocą różnych naklejek i farb lub używania nowych komponentów, ale PCB2 nie dodaje zbyt wielu nowych zmarszczek do ról widzianych w oryginale.

Zrzut ekranu PC Building Simulator 2 przedstawiający system zadań

Personalizacja to chyba największy dodatek PCB2, który pozwala przekształcić dowolny pulpit w estetycznie obraźliwą ikonę gier. Możesz nakładać warstwowe kombinacje wykończeń winylowych, pojedynczych naklejek i farb w sprayu na dowolnym komputerze. Narzędzia do dostosowywania są niezgrabne i chociaż odblokujesz nowe winylowe skórki i kalkomanie w miarę zdobywania kolejnych poziomów, obecnie nie ma możliwości korzystania z niestandardowych zasobów, co jest rozczarowujące.

Funkcja dostosowywania obejmuje Twój warsztat. Oryginalna gra pozwalała na personalizację przestrzeni biurowej, ale tym razem możesz być bardziej szczegółowy dzięki możliwości zamiany projektów biurek, wystroju, ścian i podłóg. Nie ma wielu opcji personalizacji, ale funkcja jest fajna. Nawet jeśli nie możesz wyremontować swojego biura, tym razem masz dużo większą elastyczność w swoim miejscu pracy, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.

Zrzut ekranu PC Building Simulator 2 przedstawiający opcje dostosowywania warsztatu

Po skonfigurowaniu obszaru roboczego naturalnie musisz skonfigurować kilka komputerów. Dzięki Bogu, PCB2 zawiera imponującą listę aktualnych komponentów PC, od procesorów graficznych po bloki i obudowy do chłodzenia wodą. Większość podzespołów pochodzi od popularnych producentów i jest praktycznie identyczna z prawdziwymi odpowiednikami z NZXT, MSI i Cooler Master. W przeszłości, PCB wykonał świetną robotę, utrzymując aktualne listy części dzięki darmowym aktualizacjom, co nie jest łatwym wyczynem, biorąc pod uwagę, że widzieliśmy mnóstwo nowego sprzętu od Nvidii i AMD, nie wspominając o nowych kartach graficznych ARC firmy Intel.

Lista markowych części w PCBS2 jest rzeczywiście imponująca, ale przeglądanie ofert jest trudne

Jedną z innych wyróżniających się funkcji, które zmieniają sposób interakcji ze sprzętem, jest wprowadzenie niestandardowych bloków chłodzenia wodą do płyty głównej, pamięci RAM lub karty graficznej. Wchodzenie w niektóre z bardziej technicznych aspektów jest właściwym posunięciem PCB2a zdejmowanie pokrywy procesora to funkcja, która najwyraźniej znajduje się na kartach.

Oczywiste jest, że programiści podejmują kroki w celu usprawnienia ogólnego doświadczenia z PCBS2. Niektóre funkcje poprawiające jakość życia wprowadzone w oryginalnej grze są mile widzianym powrotem, a mianowicie system tabletu, który umożliwia dostęp do większości funkcji, które pierwotnie wymagały powrotu do komputera biurowego. Inne sprytne dodatki obejmują łączenie zakupionych części z pracą w toku, co przydaje się podczas żonglowania wieloma otwartymi projektami. Niektóre nowe funkcje specyficzne dla PCB2 zawierają aplikację do obrazowania termicznego, która pozwala rozwiązywać problemy z określonymi komponentami, oraz kalkulator napięcia pamięci RAM w grze do podkręcania pamięci.

Zrzut ekranu PC Building Simulator 2 przedstawiający zastosowanie pasty termicznej

a:hover]:text-black [&>a]:shadow-underline-gray-63 [&>a:hover]:shadow-underline-black text-gray-63″>Zdjęcie: Alice Newcome-Beill

Biorąc jednak pod uwagę, ile czasu spędzasz na menu PCB2, powinien być bardziej intuicyjny. To trochę mylące, ponieważ wiele używanych aplikacji do gier odzwierciedla ich rzeczywiste odpowiedniki, ale brakuje im żadnych funkcji użyteczności, których można się spodziewać. Wyobraź sobie poruszanie się po pulpicie bez możliwości zmiany rozmiaru okien lub korzystania ze skrótów, do których jesteś przyzwyczajony; tak właśnie czuje PCB2.

Nic w tym nie pomaga fakt, że PCB2 jest wyjątkowo wadliwy. Kilka razy napotkałem zadania, których nie mogłem wykonać. Usterki graficzne są mniej powszechne, ale spotkałem się z przypadkami lewitującego sprzętu lub komponentów przecinających obiekty. Najbardziej irytujący był jednak błąd, który uniemożliwiał interakcję z interfejsem graficznym gry na ekranie. Duża część twojej pracy wymaga zainstalowania aplikacji lub modyfikacji BIOSu na tym komputerze, co jest niemożliwe, jeśli nie możesz pracować z ekranem.

Zrzut ekranu PC Building Simulator 2 przedstawiający BIOS płyty głównej EVGA

Pomimo niezliczonych wad, PCBS2 ma te same uzależniające cechy swojego poprzednika, o którym powiedziałem, że „jeszcze tylko jedna praca”. Jednak obecnie nie ma wystarczającej ilości treści, abym mógł wrócić. Istnieje podstawowy system osiągnięć, ale nie ma wystarczającej ilości metagry, abyś zainwestował przez bardzo długi czas. Oryginalna gra miała skromny cel końcowy, jakim było zgromadzenie wystarczającej ilości kapitału, aby zabezpieczyć posiadanie swojego sklepu. W tej chwili niewiele pozostało do utrzymania w grze na dłuższą metę, poza zdobywaniem kolejnych poziomów w celu odblokowania nowych części poprzez wykonywanie coraz trudniejszych zadań.

W tej chwili gra nie dodaje wystarczająco dużo lub robi rzeczy na tyle inaczej, aby uzasadnić „2”, jednak biorąc pod uwagę, jak bardzo oryginał PCB zmienił się od czasu premiery, jestem podekscytowany, widząc, dokąd to zmierza PCB będzie za rok. Ale teraz, PCB2 Wydaje się, że bardziej interesuje go testowanie wód z kilkoma płytkimi cechami, niż nurkowanie głową naprzód w jedną.

PCB2 nie było tak dobrze, jak oryginał, ale pomimo błędów i ogólnego braku treści, nie mogę przeoczyć potencjału gry jako doskonałego narzędzia edukacyjnego. Przed odtworzeniem oryginału PCB, nigdy nie zbudowałem komputera. Ale granie z czasem dało mi pewność, że mogę zbudować prawdziwe komputery stacjonarne. I chociaż nie planuję w najbliższym czasie chłodzenia wodą GPU lub płyty głównej, PCB2 zdecydowanie wzbudziło moją ciekawość.

Symulator budowania na PC 2 uruchomiona 12 października na PC za pośrednictwem Epic Games Store.

Leave a Comment