Kontrolowanie trójkolorowych etykiet cenowych E-Paper za pomocą Arduino

Tagi cenowe ePaper stają się popularną częścią społeczności hakerów jako tani sposób na zabawę z technologią. [Aaron Christophel] wpadł w ręce model 4.4″ w kolorach czerwonym, czarnym i białym, i przystąpiłem do programowania ESP32, aby zamiast tego kierował ceną.

Protokół, z którego korzysta wyświetlacz, został poddany inżynierii wstecznej, aby można go było wywołać w celu aktualizacji wyświetlacza za pośrednictwem RF i monitorowania sygnałów przesyłanych między mikrokontrolerami na płycie kontrolera wyświetlacza. Po zrozumieniu protokołu jeden z mikrokontrolerów można było usunąć i zastąpić ESP32 do bezpośredniej kontroli. Wdrożenie wymaga trochę demontażu i delikatnego lutowania, ale to nic, co powinno odstraszyć doświadczonego hakera.

Gdy poprawny kod miga na ESP32, dostępne na Github, możliwe jest bezpośrednie uruchomienie wyświetlacza. Zhakowany kod świetnie radzi sobie z kontrolowaniem wyświetlacza, wyświetlając ostre linie i czyste kolory, które wskazują, że wyświetlacz e-papieru działa prawidłowo.

Widzieliśmy [Aaron’s] wcześniej pracował w tej dziedzinie, kiedy zhakował prostsze dwukolorowe metki z cenami e-ink. Posunął się również do stworzenia całych wystaw ściennych z uratowanych wystaw, co jest niezłym widokiem. Wideo po przerwie.

Leave a Comment