Kontrakt Matta Ryana to główny powód, dla którego nie zagra w tym roku ponownie dla Colts

Obrazy Getty

Sam Ehlinger oficjalnie staje się rozgrywającym Colts. Jeśli zawiedzie lub zostanie zraniony, Nick Foles przejmie. A jeśli Foles zostanie ranny, rozgrywającym będzie każdy, ale Matt Ryan.

Ryan skończył. Jest na zewnątrz. Nie będzie już grał z powodów zapisanych w jego kontrakcie. Mówiąc najprościej, gdy zespół zdecydował (a z komentarzy trenera Franka Reicha jasno wynikało, że właściciel Jim Irsay zdecydował), że Ryan nie będzie rozgrywającym w 2023 roku, nadszedł czas, aby wycofać się w 2022 roku.

Kontrakt Ryana już płaci mu 12 milionów dolarów wynagrodzenia podstawowego, w pełni gwarantowanego, w przyszłym roku. Ale dodatkowe miliony byłyby w pełni gwarantowane, gdyby Ryan doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu zdanie fizyczne do trzeciego dnia roku ligowego 2023 w marcu, kiedy wypłaty, które są obecnie gwarantowane za kontuzje, staną się w pełni gwarantowane.

Konkretnie, Ryan ma zagwarantowane 7,205 miliona dolarów dodatkowego wynagrodzenia za kontuzje w 2023 roku oraz 10 milionów dolarów premii do składu w 2023 roku, która jest również gwarantowana za kontuzje. To 17,205 miliona dolarów, które Colts potencjalnie byliby winni Ryanowi (oprócz 12 milionów dolarów), jeśli wyjdzie z sezonu 2022 z kontuzją, która uniemożliwi mu zdanie fizyczne do połowy marca.

Dlatego Ryan nie zagra ponownie dla Colts w 2022 roku. Teoretycznie może zostać sprzedany do następnego wtorku. Jednak jego występy przez siedem tygodni bieżącego sezonu z pewnością sprawią, że każdy zespół będzie unikał Ryana i jego kontraktu, niezależnie od tego, czy starter dozna w ten weekend kontuzji kończącej sezon.

Powstaje zatem pytanie, czy Colts odetną Ryana po terminie wymiany. Może poprosić o zwolnienie. Colts mogą czekać na odpowiedni moment, aby go zwolnić, i sądzą, że potencjalna drużyna, która potrzebuje rozgrywającego, może domagać się jego kontraktu na podstawie zwolnień.

Znowu jest to mało prawdopodobne. Wygląda na to, że się skończyło. Nie każdy rozgrywający będzie miał rękę po czterdziestych urodzinach. Dla 37-letniego Ryana zbyt wiele jego rzutów wygląda teraz tak, jak mawiał John Madden ostatni strzał z rzymskiej świecy.

Ryan miał świetną karierę. Był MVP. Zrobił wszystko, co w jego mocy, aby wygrać Super Bowl. Niedawno wyprzedził Dana Marino i został numerem 7 na liście wszechczasów.

Matt Ryan ma solidne argumenty za Cantonem. Jednak w tym momencie kontynuowanie gry może skończyć się szkodą dla jego sprawy. I tak jak wtedy, gdy Wikingowie wybrali Donovana McNabba dla Christiana Pondera w 2011 roku, a później wypuścili McNabba, dla Ryana może to być tylko koniec.

Nawet gdyby tak było, w przyszłym roku zarobi 12 milionów dolarów, aby uniknąć gry w piłkę nożną. W tym momencie Colts po prostu mają nadzieję, że nie dostanie kolejnych 17,205 miliona dolarów.

Leave a Comment