Klay Thompson z Warriors strzela do Charlesa Barkleya po krytycznych uwagach: „To po prostu bolało moje serce”

SAN FRANCISCO — Strażnik Golden State Warriors, Klay Thompson, w drugiej połowie czwartkowego wygranego meczu 123-110 z Miami Heat, strzelając cztery rzuty za 3 punkty, postawił sobie za cel inny gol po meczu.

Przed opuszczeniem podium po odpowiedzi na pytania mediów, Thompson powiedział, że ma „jedna rzecz do powiedzenia”, a następnie odpowiedział na ostatnie komentarze Hall of Famer i obecnego analityka TNT Charlesa Barkleya, który powiedział we wtorek wieczorem że gra Thompsona „poślizgnęła się” i że „nie jest tym samym facetem” po kontuzjach ACL i Achillesa.

Thompson nie docenił komentarzy Barkleya, błagając go, aby spróbował trochę empatii, gdy będzie wracał do zdrowia.

„To boli, gdy ktoś taki jak Charles Barkley, z platformą, którą ma, mówi, że nie jesteś tym samym graczem, którym byłeś przed kontuzjami, które miałeś. To jak, hm, stary” – powiedział Thompson. „Zerwałem mój ACL i mój Achilles w ciągu kolejnych lat i nadal pomogłem zespołowi wygrać mistrzostwo. To znaczy, bolało to słyszeć. Chodzi o to, że trudno nawet wyrazić słowami, co musiałem zrobić, aby być graczem, którym jestem dzisiaj.

„Zagrałem 55, 57 meczów w ciągu trzech lat, daj mi cholerny czas, żeby to odzyskać. Słyszeć, jak ktoś mówi: „Och, on nie jest taki sam, jak przed kontuzjami”. Tak, prawda. Kto przechodzi przez coś takiego i wraca? Na przykład, nie wiem, po prostu boli mnie serce, gdy to słyszę. Ale wiesz co? Zinternalizuję to i będzie to dla mnie jeszcze lepsze paliwo. Jestem bardzo dumna z tego, co osiągnęliśmy w zeszłym roku i czuję, że byłam tego dużą częścią. Nie pozwolę, aby te urazy były dla mnie kulą. Po prostu będę kontynuował i będę miał wspaniały rok. Postaw na to.

Z powodu kontuzji Thompson spędził 941 dni między meczami NBA – od szóstego meczu finałów 2019 do 9 stycznia 2022 r. Pomimo pewnych niespójności, do końca 2021 r. zdobył średnio 20,4 punktu przy 38,5% strzelaniu za 3 punkty w 32 meczach 22. Następnie zdobył 19 punktów na mecz przy 38,5% rzutach za trzy punkty podczas play-offów i zdobył swoje czwarte mistrzostwo NBA.

Thompson ma trudny początek sezonu 2022-23, co prawdopodobnie skłoniło do komentarzy Barkleya. Pamięć Thompsona o zerwaniu ścięgna Achillesa stworzyła blokadę psychiczną, która uniemożliwiła mu grę w lecie, prowadząc do limitu minut na otwarcie sezonu. Wliczając w to czwartkową noc, Thompson zdobywa średnio 12,6 punktu na mecz w tym sezonie, strzelając 34 procent z boiska i 31 procent z zasięgu 3 punktów – wyraźnie znacznie poniżej swoich osiągnięć w karierze.

Trener Warriors Steve Kerr i obrońca Stephen Curry powiedzieli, że Thompson jest gotowy do ucieczki, a sam Thompson powtórzył to w swoich komentarzach po meczu w czwartek. Kerr zauważył również, że Thompson zaczął powoli strzelać w przeszłości, więc nie rozwodzi się nad tym zbytnio.

„Pamiętam, że w tamtym roku miał cztery lub pięć ciężkich nocy strzeleckich, a potem zrobił 14 3 w Chicago, ustanawiając rekord wszechczasów” – powiedział Kerr. „Wywiera na siebie dużą presję. Przez cały czas chce być świetny. Ale z naturą swojego obozu i faktem, że nie jest w stanie zagrać dużo w przedsezonie, myślę, że nadrabia zaległości i zdaje sobie z tego sprawę ”. Dlatego muszą być trochę lżejsze”.

Leave a Comment