Klay Thompson po raz pierwszy zostaje wyrzucony z kariery po tym, jak przeżuł Devina Bookera, Suns

PHOENIX — Strażnik Wojowników Klay Thompson został wyrzucony po raz pierwszy w swojej karierze po dwóch kolejnych faulach technicznych podczas trzeciej kwarty w przegranej 134-105 Golden State z Phoenix Suns we wtorek wieczorem.

Była to pierwsza przerwa w karierze pięciokrotnego All-Stara w 759 meczach sezonu zasadniczego i play-off.

Thompson rozmawiał z Phoenix Devin Booker przez kilka minut w trzeciej kwarcie – powtarzając w kółko, że według Bookera miał cztery brzęczyki. Gdy pozostało 6½ minuty w kwarcie, obaj kontynuowali wymianę słów, a następnie uderzali w piersi, co spowodowało podwójny techniczny u obu graczy.

„Na obu końcach słychać było ćwierkanie, wiem o tym” – kontynuowali Wojownicy Draymond zielony powiedział. „Myślę, że (Słońce) były bardzo emocjonalne.

Gdy Thompson zaczął odchodzić, Mikal Mosty wszedł do niego. Thompson pchnął Bridgesa i wkrótce potem został spoliczkowany swoim drugim technicznym, co doprowadziło do jego wyrzucenia. Thompson musiał zostać powstrzymany przez kolegę z drużyny Stephen Curry i asystent trenera Warriors Chris DeMarco.

„Miał o wiele więcej do powiedzenia po tym, jak został zwolniony, co uwielbiam” – powiedział Curry. „Tam i z powrotem jest częścią (gry) i podoba mi się, że jest zaangażowany w ten aspekt, ponieważ ma to dla niego znaczenie”.

Łącznie siedem fauli technicznych zostało orzeczonych pomiędzy dwoma zespołami w trzeciej kwarcie, wszystkie w czasie krótszym niż sześć minut. Trener Green and Warriors Steve Kerr wraz z zawodnikami Phoenix Chris Paul oraz Deandre Ayton Gwizdano również informacje techniczne dotyczące różnych eksplozji, w większości skierowane do urzędników. Według Eliáša te siedem parametrów technicznych było najbardziej spójnych w jednym kwartale w ciągu ostatnich 25 sezonów.

„Myślę, że obie drużyny tego chcą; nie sądzę, żeby to było osobiste. Myślę, że po prostu ich szanujemy; są mistrzami” – powiedział trener Phoenix Monty Williams. „Więc otrzymują najlepsi, ponieważ są najlepsi. Myślę więc, że wiele emocji dotyczy tylko konkurencji. W ogóle nie bierzemy tego do siebie, po prostu lepiej rozumiemy, że kiedy coś się wydarzy, musimy zdobyć z powrotem do skupienia się na byciu konkurencyjnym i próbowali wygrać mecz.

Gdy Thompson opuszczał dwór, nadal krzyczał na ławkę Suns, machając do nich i wskazując na swoją rękę, powtarzając tę ​​samą wiadomość, którą ćwierkał do ucha Bookera.

„Jesteśmy tylko dwoma konkurentami” – powiedział Booker. „Kocham Klaya Thompsona. Od bardzo dawna. Ale to nie usprawiedliwia rywalizacji i rozmawiania ze sobą. Zawsze podziwiałem jego grę, to, jak gra na obu końcach piłki. I oczywiście, pierścienie mówią same za siebie.”

Opisując przekomarzanie się między nimi, Booker podsumował: „Mają cztery pierścienie, powtarzające się w kółko, i robią, i mają”.

Thompson nie rozmawiał z mediami po meczu.

Z Bookerem jako głównym obrońcą, Thompson strzelił 0 na 4, w tym 0 na 3 z 3, zgodnie z badaniem ESPN Stats & Information. Zakończył wieczór z zaledwie 2 punktami w strzelaniu 1 z 8 w 19 minut.

Tymczasem Booker prowadził wszystkich strzelców z 34 punktami w strzelaniu 10 na 19, w tym 3 rzuty za 3 punkty. Strzelił także 11 z 14 z linii rzutów wolnych. Booker zdobył 130 punktów w pierwszych czterech meczach – najwięcej w czteromeczowym sezonie w historii Suns.

„On i Book w pewnym sensie się ze sobą łączyli przez lata, są tylko konkurentami, obaj świetni gracze – pamiętam, że cztery czy pięć lat temu, kiedy po raz pierwszy ukazał się Book, Klay był w najlepszej formie, dążąc do tego”. pewnej nocy w Wyroczni i to samo się wydarzyło — powiedział Kerr. „Nie było wyrzutu, ale obaj rywalizują ze sobą, pilnują się nawzajem, a to jest NBA. Najwyższa rywalizacja na świecie, takie rzeczy się zdarzają”.

Kerr powiedział, że Thompson był sfrustrowany graniem w ramach obecnych ograniczeń minutowych, gdy wraca do pełnej sprawności. Podczas strzelaniny wcześniej tego dnia Thompson powiedział, że nie spodziewał się takiej cierpliwości, jaką miał, gdy wrócił po dwuletniej przerwie w zeszłym sezonie.

„Klay bardzo dba o swój własny wpływ na zespół” – powiedział Kerr. „On chce tego bardzo i próbuje to teraz zmusić. Próbuje zbyt mocno. Ale robił to już wiele razy wcześniej, nawet przed kontuzjami. Przypomnę mu: pozostało 78 meczów”.

Pośród chaosu w trzeciej kwarcie Suns zagrali dobrze, a ich przewaga wzrosła do 19 punktów pod koniec kwarty. Bez Thompsona obrońcy tytułu mistrzów NBA nigdy nie mogliby ruszyć z miejsca, a Suns mieli bezpieczną przewagę przez całą czwartą kwartę.

„Musimy pamiętać, że (jako) obrońcy bohaterów, kiedy wchodzisz, jest inny blask” – powiedział Curry. „Drużyny próbują cię atakować, zwłaszcza w trasie, wciągnąć w to swój tłum. Ich emocje są wysokie i czerpią z tego… mieli trochę przewagi po tym punkcie, z którego skorzystali”.

Chwilę po wyrzuceniu Thompsona Suns pokonali Warriors 22-9. Ale Kerr nie wierzy, że gra była wtedy przegrana. Zamiast tego, na linii rzutów wolnych Phoenix próbował 34 (i osiągnął 28) do 17 (13) Golden State.

– Zgubiliśmy drogę – powiedział Kerr. „Mamy dużo pracy do wykonania. W żadnym wypadku nie jesteśmy gotowym produktem… nie jesteśmy w pobliżu miejsca, w którym powinniśmy być teraz. Jesteśmy bardzo złą drużyną defensywną i to się nie dzieje aby wygrać tę ligę.”

Kłopoty obronne Warriors zaczynają się od obrony przejścia, powiedział Kerr. Kiedy udało im się rozwiązać ten problem, zaczęli faulować, co Kerr przypisał spóźnieniu do rotacji. Warriors pozwolili Sunsowi zdobyć 72 punkty w pierwszej połowie – trzeci mecz w tym sezonie stracili co najmniej 70 punktów w połowie.

„Zaangażowanie w obronę nie istnieje” – powiedział Green. „To jest coś, w czym musimy być lepsi i zaczyna się ode mnie. I zamierzam się upewnić, że to osiągniemy. Ale w tej chwili jesteśmy przyzwoitą drużyną ofensywną i złą drużyną defensywną. Nie spodziewam się tak właśnie jest. To coś, co możemy zmienić, po prostu musimy się do tego zaangażować”.

Informacje z The Associated Press zostały zawarte w tym raporcie.

Leave a Comment