Kirby Smart chce przenieść Georgia-Florida z Jacksonville; pieniądze mówią inaczej

ABC. Zawsze bądź „crootin”, jak w rekrutacja. Mantra futbolu uniwersyteckiego jest zarówno strategią, jak i ostrzeżeniem, przypomnieniem, że jeśli nie zaplanujesz swojej przyszłości, zrobi to ktoś inny.

Trenerzy mają związek z rekrutacją, który oscyluje wokół „obsesyjnych” i głęboko „wysoce problematycznych”. The legenda Nicka Sabana, który twierdzi, że zdobycie mistrzostwa kraju kosztowało go cenny czas rekrutacji jest absurdalny i absurdalnie na marce.

Kirby Smart, panujący mistrz kraju, nie posunął się tak daleko, ale także przywołał świętą krucjatę rekrutacji, gdy wycelował w jedną z uświęconych tradycją swojego uniwersytetu: Gra Gruzja-Floryda. (Oczywiście Floryda-Gruzja, jeśli jesteś w Gainesville.)

Gry domowe czynią cuda w rekrutacji. Widowiskowość, spektakl, zaspokojenie na miejscu każdej potrzeby rekruta, sprzedają zupełnie nową partię potencjalnych talentów, gdy przychodzą grać dla starego dobrego stanu U. Ale zespoły nie mogą gościć rekrutów w grach poza kampusem, takich jak The Game Dawniej znany jako największy na świecie Outdoor Cocktail Party. Tak więc dla Smarta granie w Jacksonville – gdzie toczy się od 1933 roku – jest praktycznie oczywistością.

Główny trener Georgii Kirby Smart świętuje po pokonaniu Florydy na TIAA Bank Field w 2021 roku. Wygląda na to, że wolałby świętować co drugi rok w Atenach. (Nathan Ray Seebeck-USA DZIŚ Sport)

„Biorę udział w całej SEC, aby gościć rekrutów na ich największej grze” – powiedział Smart „SEC Now” wcześniej tego lata podczas dni mediów SEC. „Kiedy Auburn gra w Alabamie, zgadnij, gdzie są rekruci?” Kiedy LSU i Alabama grają, to właśnie tam chcą mieć największych rekrutów. To dla nas okazja, aby przywieźć te dzieciaki, które przylatują z całego kraju — w jaką grę chcą przyjechać zobaczyć, jak gra Georgia? Chcieliby zobaczyć Georgię grającą na Florydzie, ale nie mogą. To jest bardzo ważne. Rekrutacja jest bardzo ważna. Nie mogę przekonać trenera z Florydy, żeby się ze mną zgodził.

Nie zmusi miasta Jacksonville, by się z nim zgodziło. „Chcę, aby ta historia, kultura i tradycja były kontynuowane” – powiedział Yahoo Sports burmistrz Jacksonville Lenny Curry. „To szczególna rzecz w futbolu uniwersyteckim. Fani wiedzą, jaka jest wyjątkowa i kochają ją każdego roku”.

Georgia-Floryda (to drużyna gospodarzy jest wymieniana jako pierwsza, a Gruzja jest gospodarzem w tym roku) to jeden z najważniejszych meczów w kalendarzu społecznościowym miasta.

„Kiedy ta gra się skończy, ludzie zaczynają robić plany na przyszły rok”, mówi Michael Corrigan, prezes i dyrektor generalny Visit Jacksonville. „Wielkie święta to Boże Narodzenie, Święto Dziękczynienia i mecz Floryda-Gruzja”.

Główny trener Florydy, Billy Napier, zręcznie ominął to pytanie. “Chcę najpierw doświadczyć gry, prawda?” powiedział krótko po tym, jak Smart zrzucił swoje granaty na Jacksonville. „Chciałbym zobaczyć ten mecz w Jacksonville, przeżyć go, zanim wyrobię sobie opinię na jego temat.

Napier przyznał, że Smart miał kilka punktów. „Oczywiście dom i dom byłby fantastyczny” – powiedział. „Ale jest też pewna tradycja. Tam jest rywalizacja”.

W grę wchodzi też dużo pieniędzy.

JACKSONVILLE, FL - 02 LISTOPADA: Fani Florida Gators świętują przyłożenie podczas meczu pomiędzy Georgia Bulldogs i Florida Gators 2 listopada 2019 r. w TIAA Bank Field w Jacksonville na Florydzie.  (Zdjęcie: David Rosenblum / Icon Sportswire za pośrednictwem Getty Images)

Fani Gators mają przewagę bliskości w corocznym meczu z Georgią w Jacksonville. (Zdjęcie: David Rosenblum / Icon Sportswire za pośrednictwem Getty Images)

Rywalizacja ma długą historię i spory o rekordy

Nikt nie jest pewien dokładnego pochodzenia tej rywalizacji. Szkoły zaczęły grać w 1904 lub 1915, w zależności od tego, kto opowiada historię. Z wyjątkiem zrozumiałej przerwy wojennej w 1943 r., szkoły grały co roku od 1926 r. Jacksonville jest gospodarzem gry co roku od 1933 r., z wyjątkiem dwóch lat w latach 90., kiedy zburzono Gator Bowl i zbudowano obecny stadion. dla ówczesnej ekspansji Jaguary z Jacksonville.

W historii serii gry w Atenach lub Gainesville rozgrywano tylko siedem razy. Georgia prowadzi w grze z 53 lub 54 zwycięstwami, w zależności od tego, kto liczy sumy, do 44 zwycięstw Florydy i dwóch remisów. To jeden z najważniejszych meczów roku dla obu szkół, nie tylko ze względu na rekordy czy wyniki, ale z powodu niewysłowionej studenckiej waluty dumy.

„Tysiące młodych mężczyzn dorastających w północno-wschodniej Florydzie lub południowo-wschodniej Georgii ogląda tę grę i przeżywa dreszczyk emocji. Mówią: „Pewnego dnia chcę zagrać na tym boisku” – mówi Corrigan, delikatnie przekierowując skargę Smarta. „To ogromne, niezmierzone narzędzie rekrutacyjne”.

Każdego roku drużyny zmieniają oznaczenia boiska, a stadion jest podzielony na ćwiartki, na przemian z czerwonymi i niebieskimi wokół stadionu. Każda gra jest wyprzedana. Ponieważ stadion znajduje się 344 mil od Sanford Stadium i tylko 74 mil od The Swamp, obszar poza stadionem wydaje się być znacznie bardziej pro-florydzki.

Korzyści finansowe dla Jacksonville, Gators and Bulldogs

Hardkorowi fani zaczynają gromadzić się w Jacksonville na początku tygodnia przed meczem, tworząc od podstaw całą firmę w tak zwanym „RV City”.

„To dość dziwne” – mówi Curry. „To doświadczenie, którego każdy powinien spróbować”. Fani obu drużyn wstali, usiedli, popijali koktajle, palili cygara i drażnili się nawzajem.

W dniu gry czeka nas wiele wyzwań logistycznych. Miasto Jacksonville obejmuje 840 mil kwadratowych.Gra Georgia-Floryda i wszystkie bezpośrednio związane z nią działania odbywają się dokładnie na 1 milę kwadratową. Połącz to z faktem, że Jacksonville ma siedem różnych mostów – w tym most zwodzony – które służą grze, i masz przepis na chaos.

Corrigan szacuje, że tylko około 50 procent ludzi w danym roku wie, gdzie znaleźć swoje miejsca lub parking, zakładając, że mają na to wszystko, co nie jest bezpiecznym założeniem, gdy mówimy o TGFKATWLOCP. (Obecnie przestarzały termin „koktajlowe przyjęcie” powstał, gdy dziennikarz sportowy Florida Times-Union Bill Kastelz zauważył pijanego fana oferującego drinka policjantowi. To było w latach 50. Twoi dziadkowie wiedzieli, jak się bawić.)

Smart od lat domaga się lokalizacji w Jacksonville, podobnie jak Mark Richt przed nim. Jasne, częściowo dlatego, że gra jest poza ich całkowitą kontrolą – a jeśli jest jedna rzecz, której trenerzy nie mogą znieść, to brak kontroli – ale ciągłe zawoalowane groźby odejścia zawsze będą zwracać uwagę na Jacksonville.

„Za każdym razem, gdy główny trener lub ktokolwiek inny w tych szkołach zgłasza obawy, ważne jest, abyśmy pozostawali w kontakcie” – mówi Curry. „Chcemy im powiedzieć, jak ważni są dla tego miasta”.

Curry uczynił jedną ze swoich misji przywódczych, aby zadowolić Georgię i Florydę; musiał naprawić niektóre poważnie nadszarpnięte relacje, kiedy objął urząd w 2015 roku.

Rezultatem było bardzo lukratywne partnerstwo między trzema podmiotami, które będzie działać przez grę w 2023 roku, z opcjami na lata 2024 i 2025. Zgodnie z najnowszą umową między miastem a szkołami, uzyskaną przez Yahoo Sports, każda ze szkół będzie otrzymać od miasta 1,25 miliona w 2022 i 2023 roku za grę oraz 1,5 miliona dolarów w 2024 i 2025 roku, jeśli opcja zostanie wykonana, oprócz wszystkich przychodów z biletów. Miasto zwróci każdej drużynie 60 000 USD za podróż, zakwaterowanie i wydatki związane z meczem oraz dodatkowe 350 000 USD dla Gruzji za koszty transportu lotniczego.

Dlatego pomysł przeniesienia gry z Jacksonville – a dokładniej sprowadzenia jej z powrotem na kampusy – spotkałby się z zaciekłym sprzeciwem ze strony samych wydziałów sportowych. W przeciwieństwie do serii „dom i dom”, w której drużyna wyciąga czek tylko za grę tylko co drugi rok, mecz Gruzja-Floryda jest dochodowym przedsięwzięciem dla obu szkół w każdym sezonie. Dodatkowo, ponieważ Jacksonville pokrywa koszty logistyczne prowadzenia gry, od parkowania po koncesje i sprzątanie, uniwersytety również nie muszą wypisywać tego czeku.

Miasto Jacksonville ma swoją własną zachętę finansową, aby utrzymać grę. Dane z Visit Jacksonville wskazują, że w 2021 r. Georgia-Floryda miała bezpośredni wpływ ekonomiczny w wysokości 21,6 miliona dolarów i łączne korzyści w wysokości 37,6 miliona dolarów, jeśli uwzględni się wszystkie wydatki w weekend i wokół niego. Fani zakupili blisko 33 000 pokoi hotelowych i obsłużyli blisko 18 000 miejsc pracy. To niezły zwrot z inwestycji na jeden mecz futbolu w college’u.

Zmiana wejdzie w grę, w taki czy inny sposób. Umowa najmu Jaguarów z TIAA Bank Stadium wygasa w 2030 roku, a planowane usprawnienia już trwają.

„W pewnym momencie będziemy musieli przebudować nasz stadion raczej wcześniej niż później” – mówi Curry. „To całkowicie zmieni doświadczenie tego meczu piłkarskiego.

Jeśli Smart nadal będzie naciskał na ten punkt, prawdopodobnie będzie chciał uzyskać jeszcze większe ustępstwa od miasta po wygaśnięciu obecnego kontraktu w 2026 roku. Ale Jacksonville dał jasno do zrozumienia: to tradycja i zrobi wszystko, co w jego mocy, aby utrzymać go przy życiu. we własnym zakresie.

„Od południowo-wschodniej Georgii, przez Gainesville, po tereny Uniwersytetu Stanowego Florydy, ta gra ma ogromny wpływ na cały region” – mówi Corrigan. „Chcemy, aby to trwało przez kolejne 30 do 40 lat”.

Leave a Comment