KCR na scenie z 4 Telangana MLA zarzucającymi kłusownictwo na BJP

Hajdarabad:

Główny minister Telangana K Chandrashekar Rao uderzył dziś w BJP i premiera Narendrę Modiego, twierdząc, że „pośrednicy z Delhi” próbowali przekupić cztery MLA z jego partii Telangana Rashtra Samithi. Chodziło o incydent na farmie w Telanganie w środę, który wywołał polityczną burzę w stanie przed kluczowym sondażem, który może przetestować jego partię.
Oskarżył premiera Narendrę Modiego o „wspieranie tego rodzaju polityki” i powiedział, że zapewni, że BJP nie otrzyma „jeden głos od rodziny tkaczy”.

– Czego więcej chcesz, premierze Modi? Nie ma wyższego stanowiska niż premier, prawda? Nie raz, ale dwa razy zostałeś premierem. Więc po co to zamieszanie? Skąd ta bezbożność i po co ta anarchia? powiedział na spotkaniu w Munugode, gdzie 3 listopada mają się odbyć wybory uzupełniające.

BJP odrzuciła zarzuty kłusownictwa i stwierdziła, że ​​to dramat „napisany, wyreżyserowany i wyprodukowany” przez głównego ministra. BJP zwrócił się również do sądu i Komisji Wyborczej.

„Niektórzy brokerzy z Delhi przybyli, aby kwestionować szacunek dla samego Telangany… Oferowali 100 crore rupii czterem MLA”, powiedział Rao, paradując na scenie z czwórką, która wezwała policję na farmie, twierdząc, że to była „Operacja Lotos”. Aresztowano trzy osoby – jedna z nich była biznesmenem.

Ramachandra Bharati alias Satish Sharma, Nanda Kumar i Simhayaji Swamyat zostali wysłani do więzienia na 14 dni.

Premier powiedział, ponieważ przemawiał: „Oni (BJP) chcieli schwytać Telangana… Mówię rolnikom – jeśli głosujemy, musimy głosować ostrożnie. Nie możemy dać się przekupić, oszukać taką polityką”.

W środę Telangana Rashtra Samithi MLA Rohith Reddy złożył skargę policyjną, twierdząc, że Ramachandra Bharati i Nanda Kumar, oboje należący do BJP, spotkali się z nim i zaoferowali mu 100 crore rupii za dołączenie do BJP.

W skardze stwierdzono, że grozili również wniesieniem przeciwko nim spraw karnych za pośrednictwem agencji centralnych, takich jak Centralne Biuro Śledcze, jeśli nie zastosują się do tego.

Zarzuty te wyprzedzają sondaż Munugody – pierwsze wybory od czasu, gdy Rao zainicjował „Bharat Rashtra Samithi (BRS)”, krajową wersję swojej partii.

Polecany film dnia

Leave a Comment