Kara Grand Prix USA Alonso została unieważniona po apelacji Alpine

Rzut karny Fernando Alonso w Grand Prix Stanów Zjednoczonych w ubiegły weekend został unieważniony po tym, jak Alpine zdołało odrzucić protest Haasa, który do niej doprowadził.

W niedzielę wieczorem w Austin, Haas złożył protest na podstawie tego, że Alonso, który zdobył flagę na siódmym miejscu, ukończył wyścig z samochodem w niebezpiecznym stanie po zderzeniu przy dużej prędkości z Astonem Martinem Lance Strolla.

Alonso został ukarany 30 sekund po wyściguco oznaczało, że dwukrotny mistrz spadł na 15. miejsce w klasyfikacji i stracił sześć punktów w Mistrzostwach Świata.

Alpine zakwestionowało protest Haasa, twierdząc, że został złożony zbyt późno – 24 minuty po terminie – ale FIA ​​w Mexico City stwierdziła, że ​​„żadna strona nie ma możliwości ani prawa do ‘protestowania’ decyzji stewardów lub przeciwko wezwaniu”.

Jednak Alpine następnie zwróciło się o prawo do ponownego rozpatrzenia w świetle nowych dowodów, a kolejna rozprawa w czwartek wieczorem ostatecznie doprowadziła do uznania pierwotnego protestu Haasa za niedopuszczalny, ponieważ uznano, że zespół mógł go złożyć w wymaganym terminie. .

Oznacza to, że siódme miejsce Alonso i sześć punktów z Austin zostanie przywrócone.

Leave a Comment