Kanye West twierdzi, że w ciągu jednego dnia stracił 2 miliardy dolarów z powodu sprzeciwu wobec antysemickich komentarzy | Kanye West

Kanye West mówi, że stracił w tym tygodniu 2 miliardy dolarów w ciągu jednego dnia po utracie kilku ważnych partnerstw z powodu swoich antysemickich komentarzy.

W czwartek raper, znany również jako Ye, wysłał wiadomość do Ariego Emanuela, dyrektora generalnego agencji rozrywkowej i medialnej Endeavour, wzywając firmy do zaprzestania współpracy z raperem w związku z niedawną falą nienawistnych komentarzy na temat Żydów.

„Ari Emanuel, straciłem 2 miliardy dolarów w jeden dzień i nadal żyję” West on napisał na Instagramie, który odzyskał kontrolę nad swoim kontem po ograniczeniu na platformie za dzielenie się mową nienawiści. „To przemówienie miłosne. Wciąż cię kocham. Bóg nadal cię kocha. Pieniądze nie są tym, kim jestem. Ludzie są tym, kim jestem”.

Szeroko spekulowano, że West stracił status miliardera w tym tygodniu po tym, jak kilku partnerów biznesowych i modowych zerwało powiązania z kilkoma antysemickimi komentarzami, jakie raper wygłosił w ostatnich tygodniach, i po tym, jak podczas paryskiego tygodnia mody promował ubrania z hasłem białej supremacji „White Lives Matter”. Kolejne incydenty antysemickie wstrząsnęły Los Angeles Kalifornijskich przywódców politycznych, a także przedstawicieli rozrywki i mody w Los Angeles, którzy pracowali z raperem w przeszłości.

Adidas, Balenciaga, Gap i inne firmy powiedzieli, że nie będą już współpracować z Zachodemjego współpraca z Adidasem jest tego warta szacowany na 250 mln euro. Jego długi czas agencja talentów CAA on również go porzucił, podczas gdy niedawno ukończony dokument o muzyku został odłożony na półkę.

W artykule dla Financial Times z zeszłego tygodnia, Emanuel napisał: „Nigdzie nie powinno być tolerancji dla antysemityzmu Zachodu. To moment w historii, kiedy stawka jest wysoka, a otwartość i życie według naszych wartości jest niezbędne.”

Po tym, jak West opuścił Adidas, pojawił się raper i projektant mody „niezapowiedziane i nieproszone” w biurach firmy Skechers w Los Angeles. West został wyprowadzony z budynku, a firma powiedziała, że ​​„nie ma zamiaru pracować z Westem” i że był zaangażowany w „nieautoryzowane filmowanie”.

W środę nieakredytowana prywatna szkoła Westa w Kalifornii, Donda Academy ogłosiła, że ​​zostanie zamknięta ze skutkiem natychmiastowym. W e-mailu do rodziców dyrektor Jason Angell powiedział, że decyzja zapadła „według uznania naszego założyciela”. Hollywood odblokowaneale że planuje „ponownie zacząć we wrześniu 2023 roku”.

Leave a Comment