Kanye West testuje Adidasa i jego innych partnerów korporacyjnych

Gdy jego kariera muzyczna osłabła, praca Ye w modzie nabrała nowego znaczenia. Najbardziej lukratywnym zakątkiem jego imperium wydaje się być współpraca Yeezy’ego z Adidasem, która rozpoczęła się w 2013 roku po tym, jak opuścił Nike. Transakcja z Adidasem, która obejmowała zarówno buty, jak i odzież, odniosła duży sukces.

Jeszcze przed swoimi ostatnimi kontrowersjami Ye spotykał się publicznie z kierownictwem Adidasa, ale firma jeszcze nie wyjaśniła swojego oświadczenia sprzed ponad dwóch tygodni, że partnerstwo jest „w trakcie przeglądu”. Społeczeństwo wywiera coraz większą presję na podjęcie działań. W niedzielę po grupie opublikował baner czytając „Kanye ma rację co do Żydów” nad autostradą w Los Angeles, Jeffrey I. Abrams, dyrektor regionalny tamtejszej Ligi Przeciw Zniesławieniu, wydał oświadczenie który stwierdził, że „zdecydowane działania Adidasa przeciwko antysemityzmowi są od dawna spóźnione”.

To postawiło Adidasa w trudnej sytuacji. Jej założyciel Adi Dassler, należał do partii nazistowskiejoraz w Niemczech, gdzie w internecie wygłaszała antysemickie oświadczenia może prowadzić do wszczęcia postępowania karnegoOd firm, które odegrały rolę w mrocznej historii kraju, często oczekuje się, że wywiążą się ze swoich obowiązków i zapobiegną powrotowi takich sentymentów.

Od dawna interesujesz się modą. W 2009 roku odbył staż w Fendi u Virgila Abloha, który kontynuował współpracę z agencją kreatywną Ye’s Donda, zanim założył własną markę. W tym roku przywiozłeś też grupę współpracowników i przyjaciół Paryski Tydzień Mody „Crash”.

Luksusowy debiut (DW autorstwa Kanye Westa) na Paris Fashion Week w 2011 roku był krytycznie oceniany i trwał tylko dwa sezony, ale jego współpraca z Adidasem okazała się przełomowa. Firma podpisała kontrakt z jego marką odzieżową Yeezy, która zadebiutowała swoją pierwszą kolekcją na New York Fashion Week w 2015 roku, z Beyoncé, Jay-Z, Rihanną i Diddy siedzącymi w pierwszym rzędzie.

W ciągu kilku sezonów Tak zapakowany Madison Square Garden z 20 000 osób na pokazie mody i premierze albumu. Podczas gdy jego występ w sezonie 4 na Roosevelt Island we wrześniu 2016 r. pokazał klęskęjego potężne połączenie celebryty z reality TV, gwiazdy muzyki, sukcesu sneakersów i zakłócenia establishmentu było nie do odparcia w branży, która często utknęła w ostatnim stuleciu.

Leave a Comment